Ремонт зварювальних апаратів Львів. Не можна не відзначити високу якість нових зварювальних апаратів.  Але, як і будь-яка інша техніка, вони не застраховані від поломок, що змушує власника задуматися про ремонт зварювального апарату у Львові.

Зварювальний апарат зламався.  Що робити?

Варіантів у цьому випадку не так вже й багато.  Перша думка, яка відвідує власника, – віднести зварювальний апарат в ремонтну майстерню.  Це не найгірше рішення, враховуючи, що сучасний зварювальний апарат – це складний електротехнічний пристрій, ремонт і обслуговування якого краще довірити фахівцеві з досвідом.  З іншого боку, ризик нарватися на некомпетентного майстра досить високий, тому радимо звертатися в сертифікований сервісний центр компанії FIXME, який має договір з продавцем зварювального устаткування.

Ремонтуємо зварювальний апарат своїми руками

Якщо ви розбираєтеся в електротехніці і вас не лякають такі слова, як «діод», «транзистор», «стабілізатор», відремонтуйте зварювальний апарат своїми руками.

Почнемо з діагностики.  Кращий спосіб знайти проблему – перевірити кожен елемент схеми зварювального апарату на працездатність.  На те, що вузол вийшов з ладу, можуть вказувати характерний запах гару, тріщини, ознаки прогорання на платі виводів, а також здуття верхньої частини конденсаторів.  Якщо виявити проблемну ділянку не виходить, використовуйте мультиметр.  З його допомогою можна перевірити наявність контакту між різними ділянками ланцюга.

Згорілі елементи схеми

Повернути апарат в робочий стан можна шляхом перепайки: проблемний елемент випаюється, після чого проводиться заміна на ідентичний за характеристиками вузол.  Не забудьте перевірити стан кожного друкованого провідника.  Підгорілі ділянок, якщо такі є, слід прибрати і напаяти перемички.  Не зайвим буде зачистити і контакти роз’ємів.

За допомогою мультиметра можна виявити зламану деталь

Діагностика зварювального апарату за допомогою мультиметра

Причина поломки може ховатися не тільки в схемі, але і в зносі механічних частин зварювального апарату.  Кожний випадок носить індивідуальний характер і багато в чому залежить від типу зварювальної техніки.  Самостійний ремонт механіки передбачає визначення причини несправності і її усунення.

Ремонт зварювального апарату в домашніх умовах

Не завжди похід в ремонтну майстерню або самостійне усунення поломки буде вірним рішенням.  З нашого досвіду, усунення поломки неминуче виллється в набагато більшу суму, ніж покупка нового устаткування, при цьому жоден майстер не дасть 100% гарантій.  Крім того, варто розуміти, що відремонтований зварювальний апарат вже не зможе виробляти свій повний ресурс.  У цьому випадку рекомендуємо задуматися про придбання нового зварювального апарату.

Все про ремонт зварювальних апаратів самостійно

Сучасне зварювальне обладнання виділяється досить простою конструкцією і відрізняється надійністю в роботі.  Але, як і інша техніка, навіть самі «наворочені» агрегати для зварювання виходять іноді з ладу і вимагають ремонту.  Якщо ви працюєте з такими апаратами, значить, вам зрозумілий принцип їх пристрою і функціонування.  Спробуйте і з поломками впоратися самостійно.  Розглянемо все про ремонт зварювальних апаратів у Львові.

Основні несправності

Якщо устаткування не запускається, насамперед перевіряється наявність струму в мережі і цілісність запобіжної системи в трансформаторі.  Якщо з запобіжниками все в порядку, продзвонюємо тестером струмові обмотки і випрямні діоди.  Якщо всі елементи пристрою справні, апарат просто не буде включатися через низьку напругу.  З цієї ж причини він може вимкнутися під час робочого процесу.  Але блокування техніки можуть викликати і відключення вентиляційного модуля.  В цьому випадку спрацює автоматичний захист – він встановлений ​​на багатьох сучасних зварювальних апаратах.

Призупинення роботи можливе через те, що обладнання просто «перегрілося» після високого навантаження, досить просто дати йому можливість «відпочити» протягом півгодини.

Перед початком роботи слід вивчити інструкцію.  Для деяких моделей зварювальних апаратів виробники вказують спеціальні графіки роботи.  Так, інверторам рекомендують давати «перепочинок» по 3-4 хвилини після кожних 7-8 хвилин роботи.  Тоді агрегати для зварювання будуть функціонувати без збоїв при правильно обраному режимі.  Втім, автоматичний захист спрацює і в інших критичних ситуаціях, пов’язаних з відхиленням у функціонуванні пристрою.  А тут вже ремонт зварювального апарату Львів буде залежати від несправності і від деталі, яка вийшла з ладу.

Слід врахувати і той факт, що, продовжуючи працювати, техніка буде видавати сторонні шуми, неякісно виконувати зварювальний шов.  Некоректна робота обладнання виникає в результаті декількох несправностей і причин.

 • Залипання електроду. Як правило, тому сприяє недостатня напруга, занадто довга зварювальна проводка (понад 30 м) або її невірний перетин (менше 2,5 мм).  Заміна шнура згідно потрібним параметрам виправить становище справ.  Апарат не буде належним чином варити і від перевантаження або замикань в проводах (залипання викликає сильний гул трансформатора).  Тут треба братися за відновлення ізоляції сполучних кабелів і підтягнути послаблені контакти і клемники.

 • Види електродів не відповідають завищеній силі струму, як наслідок – метал при зварюванні розлітається на всі боки. Треба звертати увагу на інформацію, яка вказана на упаковці зварювальних стрижнів, і налаштувати апарат під конкретний вид витратних елементів.

 • Недостатнє горіння зварювальної дуги. Це може бути викликано слабким закріпленням в гніздах пристрою кабелів, що призводить до ослаблення контактів, наприклад, проводів «плюса» і «мінуса».  Тут все просто: потрібно усунути нещільне з’єднання, прокрутивши фіксатори від себе (по ходу годинникової стрілки).  Слабке горіння дуги може дати надто довга переноска, яка «гасить» потік струму через свій опір.  Краще використовувати подовжувач з великим перетином.
 • Відсутній підпал дуги. Якщо при працюючому обладнанні дуга НЕ підпалюється, можливо, мова йде про поганий контакт, який призводить до обриву ланцюга.  Йдеться про погане кріпленні маси.

 • Сильний гул апарату. Він може бути викликаний послабленням болтових з’єднань на корпусі і в інших частинах пристрою.  Досить підтягнути кріплення, агрегат буде нормально працювати.

 • Перегрівання. Коли загоряється індикатор перегріву, це означає, що обладнання нагрілося до +80 градусів.  Варто припинити зварювання і поставити агрегат в прохолодне місце.

Важливо!  Коли захист спрацьовує часто, обриваючи подачу струму в момент ведення шва – це не що інше, як захисний механізм сам вийшов з ладу і підлягає заміні.

Як відремонтувати?

Поломка зварювального агрегату в основному виникає в результаті неправильного використання техніки, недотримання вимог експлуатації і рекомендацій виробника техніки, а також проведенням зварювальних робіт в неналежних умовах (під час дощу, снігу і так далі) і природним виходом з ладу окремих елементів зварювальної установки.  У багатьох випадках проблеми виникають з клемним вузлом, ремонт своїми руками полягає в зачистці проводки і місць контакту.  Далі докладно про те, як відремонтувати самостійно зварювальні агрегати різного типу.

Інвертори

Таке обладнання забезпечує комфортну роботу зварнику, але це не настільки просте електротехнічне обладнання, як може здатися на перший погляд.  Інвертори – електронна техніка і для визначення поломок і їх усунення потрібні спеціальні знання і вміння.  Наприклад, потрібно вміти користуватися такими вимірювальними приладами, як мультиметри і осцилографи, за допомогою яких і вдасться виявити несправності.

Щоб виявити елемент, що вийшов з ладу, важлива послідовність перевірки електронних схем агрегату.

Тому якщо немає досвіду в розбиранні електроніки, краще не братися за ремонт зварювального апарату Львів, щоб ще більше не погіршити проблему, порушивши електросхему пристрою.  Якщо є навички такої роботи і мікросхеми вам піддаються, тоді ви впораєтеся з нескладним ремонтом інверторів без особливих зусиль.  Для виявлення несправностей зварювальної техніки цього типу проводять такі заходи:

 • перевіряються діодні мости (вихідні і вхідні випрямлячі) на радіаторі: відєднуючі проводку, їх демонтують з плати і методом продзвонювання виявляють нефункціонуючий компонент; заміну на новий виробляють спеціальним паяльником (з механізмом відсмоктування);
 • за допомогою омметра перевіряються складові драйверу; непрацюючий елемент випоюють і замінюють аналогічним, відповідним за даташитом апарату компонентом;
 • проводять діагностику транзисторів – як правило, саме цей механізм частіше схильний до поломок в інверторній техніці для зварювання; його знайти просто: по згорілим виводам і тріщинам на корпусі;  якщо видимі дефекти відсутні, мультиметром продзвонюють кожен транзистор і визначають непрацюючий.

Людина, яка розбирається в електросхемах, швидко впорається з ремонтом такої техніки своїми руками.

Незважаючи на різну компоновку елементів, в цілому конструкція зварювальних апаратів даного типу у всіх виробників однакова.

Трансформатори

Відремонтувати зварювальний трансформатор зможуть і зварювальники-любителі: пристрій не такий складний, як інверторні апарати.  Розглянемо докладніше, які проблеми можуть виникнути при роботі такої техніки.

 • Перегрівання і гул під час роботи. Це може бути пов’язано з високим навантаженням на апарат (довго працює без перерви, зварювальний стрижень не відповідає перетину, неправильно встановлено напругу).  Аналогічні симптоми можуть проявлятися, коли ослабло кріплення, якщо вийшли з ладу сердечник або котушки, або при замиканнях проводів.  Ремонт в таких випадках нескладний: всього-то потрібно взятися за виправлення порушень, відновлення ізоляції і підтягнути кріплення болтів.

 • Обрив дуги без, здавалося б, видимої причини. Причина може виникнути через утворення пробою обмотки або через замикання.  Усувається легко при перевірці обмотки і проводів.

 • Спрацьовування захисту при включенні трансформатора. У цій ситуації потрібно перевірити кабельні дроти, котушкові витки і листи магнитопроводу.  Ремонтні роботи зводяться до виконання нової ізоляції провідної системи.  А ось якщо виявиться, що проблема в конденсаторі, потрібно буде замінити механізм.

 • Замикання в обмотці котушки може викликати згоряння ізоляції – і це одна з найсерйозніших несправностей трансформатора, який починає «диміти». Потрібно перемотати котушку, перемотування в даному випадку – найнадійніший спосіб відновлення ізоляції.

Інші поломки зварювального обладнання такого типу виявити нескладно через просту конструкцію трансформаторної техніки.

Випрямлячі та напівавтомати

Випрямлячі йдуть з модулем управління і випрямлячем на діодах, як на інверторному обладнанні, а в цілому по конструкції нагадують трансформатори, так що в різних ситуаціях підхід при ремонті буде відрізнятися.  Деталі силового блоку відновлюють, як і на трансформаторах для зварювання, шляхом перемотування котушок, нормалізації ізоляційного процесу, заміни конденсатора, регулятора, інших механізмів.

А ось щоб відремонтувати блок управління і діодний випрямляч, будуть потрібні знання і вміння розбиратися в електросхемах.

Напівавтоматичне обладнання так само ремонтується, як і інверторна техніка, але нерідко в напівавтоматах можуть спостерігатися і механічні несправності, наприклад, через підвищене тертя при подачі дроту в зону зварювання.  В такому випадку встановлюють новий канал.

Рекомендації

Рано чи пізно зварювальне обладнання вийде з ладу.  Щоб виявити несправності, дотримуйтесь таких загальних рекомендацій, як:

 • виявлення поломок зварювального апарату слід почати з візуального огляду техніки;
 • перевірте живлення струмом і напруга в мережі;
 • далі дійте виходячи з типу пристрою;
 • при механічних поломки, як правило, замінюють зношені деталі;
 • для роботи з електросхемами важливо дотримуватися послідовність, не завжди зварювальник-любитель зможе впоратися з ремонтом напівавтоматів і інверторів, в такому випадку краще звернутися до професіоналів;
 • потрібно приділяти увагу газовому обладнанню апаратів; хоч і ламатися тут особливо нічому, але вийти з ладу може мембрана манометра, через яку виникнуть збої з тиском в шлангах;
 • рекомендують регулярно перевіряти газовий електроклапан і стежити за тим, щоб не було перекруток газового шланга на вигинах.

Найпростішими в обслуговуванні вважаються трансформаторні зварювальні агрегати, їх нескладно і відремонтувати.  Але не варто боятися і инверторної техніки для зварювання.

З такими апаратами комфортно працювати.  Вони можуть прослужити довго, якщо правильно з ними поводитися.  Для зберігання краще вибрати сухе місце без пилу.  Не експлуатувати при несприятливих погодних умовах.  Обов’язково слідувати інструкції від виробника з експлуатації, догляду та зберігання зварювального устаткування.

Перед виконанням ремонту зварювального апарату Львів своїми руками слід ознайомитися з пристроєм і принципом роботи вашого агрегату, вивчити всі параметри.  Втім, це краще зробити відразу після покупки перед початком роботи.  Так можна уникнути подальших можливих проблем.