Ремонт жорсткого диска Львів.  Жорсткі диски – це надійні і довговічні носії інформації, розраховані на інтенсивну роботу. Тому вони досить рідко виходять з ладу. Але, якщо поломка все ж сталася, то ремонт HDD Львів слід доручити професіоналам, які добре знають всі нюанси таких робіт і мають успішний практичний досвід.

Ремонт вінчестера – це процес, при якому основна мета – відновити працездатність жорсткого диска.  При цьому інформація, що зберігається на накопичувачі, зазвичай не має цінності і не зберігається.  Відбувається це внаслідок необхідності в процесі ремонту проводити запис у всі сектори жорсткого диска для перевірки їх цілісності.  Що призводить до повного видалення всіх даних, що зберігаються на накопичувачі.

Відновлення даних – це процес, при якому основна мета – відновити інформацію, що зберігається на жорсткому диску.  При цьому, сам диск зазвичай цінності не представляє.  А для копіювання відновлених даних набувається новий накопичувач.  В цьому випадку, ремонт жорсткого диску Львів не проводиться, з диском не проводяться операції запису в сектори, а в режимі Read-Only (тільки читання) робиться повна посекторна копія за допомогою програмно-апаратного комплексу PC-3000 Express Data Extractor.

Компанія FIXME готова виконати ремонт жорсткого диска у Львові і відновити інформацію, що зберігається на ньому. У нас ви можете замовити весь спектр послуг в даній сфері. Кваліфіковані фахівці швидко і якісно виконають необхідні роботи. Ви можете бути впевнені, при наявність технічної можливості ми повернемо вам ваш накопичувач в справному стані. Ремонт вінчестера являє собою комплекс заходів, коли через логічні проблеми в вінчестері доступ до даних втрачено і не може бути стандартними засобами реалізований. Він можливий при наявність технічної можливості і має на увазі такі несправності як порушення в логіці роботи накопичувача через проблеми з службовій зоні, несправності модулів критичних для запуску і інші проблеми. Ремонт вінчестера і проведення ремонту означає, що ви зможете забрати дані і ваші файли на тому ж носії.

Особливості та необхідність

Зовнішні диск – це надійний спосіб зберігати і дублювати інформацію, так само підходить для транспортування. Володіє своїми недоліками, серед яких немає ударостійкості. Будь-який з представлених маркетологами в рекламі ударостійкий корпус, є тільки маркетинговим ходом. При ударі навіть випадковому в рюкзаку, ви можете отримати несправний блок магнітних головок або залипання на поверхні пластин БМГ. На жаль ремонт блоку магнітних головок неможливий.

Причини поломок різноманітні. Одна з найнеприємніших ситуацій фізичні ушкодження, що виникли в тому числі і з-за зовнішніх впливів. Також власники пристроїв можуть зіткнутися з несправністю контролера, магнітних головок та ін. Це призводить до неможливості читання або запису інформації, повільної роботи диску. Один з поширених симптомів поломки: операційна система не бачить жорсткий диск. У кожній із цих ситуацій вам слід подбати про повернення пристрою функціональності. Підсумком кваліфікованого ремонту стане повністю робочий накопичувач. Його поверхня буде верифицирована. Також буде виконана прошивка. Завдяки цьому в процесі подальшої експлуатації техніки ви не зіткнетеся з проблемами.

Ремонт зовнішнього диску нічим не відрізняється від жорсткого диску. Виробники зовнішніх дисків використовують usb плати для роботи з ним. Деякі, хто збирає їх тільки пластикові бокси, тільки перехідники. Для відновлення даних знадобиться перепоювати перехідник або розпаювати сата плату для роботи з диском. Це не завжди зручно і займає більше часу на діагностику навіть при логічній несправності.

У замовників часто виникає питання: якщо при відновленні даних диск не ремонтується, то як же тоді можна відновити дані з несправного жорсткого диска, якщо він навіть не визначається?

Зазвичай для відновлення даних диск тимчасово приводиться в напівробочий стан (що б він почав визначатися) і в технологічному режимі на програмно-апаратному комплексі PC-3000 Express Data Extractor з нього знімається посекторна копія на справний накопичувач.  Тобто, якщо у диска не читають головки, то їх переставляють з іншого HDD.  Якщо у диску пошкоджена службова мікропрограма управління, то в пам’ять диску завантажується спеціальний набір службових модулів (Loader) і диск починає визначатися до першого відключення живлення.  Тобто  майстер, щоб відновити дані, проводить набір дій, що дозволяють диску почати визначатися, при цьому всі його пошкодження (наприклад, bad-блоки) на ньому залишаються, але диск вже може читати інформацію.  Але навіть після тимчасового відновлення працездатності, пошкоджений диск не зможе працювати під звичайною операційною системою Windows наприклад.  Оскільки  в Windows можна відключити запис на диск і подати технологічні команди, щоб диск визначився в системі.

За яких несправностей ремонт диска можливий, а за яких ні

Ремонт вінчестера можливий при наступних несправностях:
 • поява bad-блоків на поверхні жорсткого диска;
 • пошкодження модулів службової прошивки управління HDD;
 • пошкодження електроніки (плати управління HDD);
Ремонт неможливий при наступних несправностях:
 • несправність магнітних головок;
 • несправність комутатора блоку головок;
 • клин підшипника двигуна;
 • поява подряпин на поверхні магнітних пластин;

Узагальнивши вищеописані пункти, можна зробити висновок, що ремонт неможливий у випадках, коли пошкоджена механіка HDD і для усунення цих пошкоджень необхідно розкривати гермоблок.  А сучасний диск після зняття кришки гермоблока вже ніколи не буде працювати як новий, тому що  при цьому відбувається мікрозмещення всіх вузлів і деталей жорсткого диску відносно один одного.  Головки вже перестають точно потрапляти на треки магнітних пластин, в рази падає швидкість роботи, з’являються bad-блоки і т.ін.

Ремонт жорстких дисків у Львові може здійснюватися двома методами: ручний або автоматичний.

 • Ручний метод має на увазі, що майстер сам вкаже програмно-апаратному комплексу які тести і в якій послідовності повинен виконати диск, що б привести себе до заводського стану. При цьому кожний наступний етап запускається майстром вручну.  Так само майстру необхідно оцінювати результати минулих тестів і доцільність подальшого ремонту.  Даний метод дуже трудомісткий і рідко застосовується на накопичувачах з великою кількістю пошкоджень.
 • Для деяких моделей жорстких дисків існує можливість запустити процедуру СелфСкан. Це заводський автоматичний тест, який запускається після складання накопичувача на заводі для створення службових модулів, калібрування головок, аналізу пошкоджених секторів і т.ін.  Процедура СелфСкан повністю автоматична, після її запуску диску достатньо просто бути підключеним до живлення.  Цей тест, в залежності від обсягу і пошкоджень жорсткого диска, триває від декількох годин до декількох діб.  Якщо пошкодження диску не критичні, то після завершення процедури СелфСкан диск фактично наводиться в стан нового.  На жаль, останніми роками виробники жорстких дисків засекречують технологічні команди для запуску СелфСкан і ця процедура недоступна для ремонту більшості сучасних жорстких дисків.

Чому в переважній більшості випадків ремонт сучасних дисків недоцільний

Навіть у випадках, коли ремонт жорсткого диска Львів потенційно можливий, то на практиці виходить, що цей процес абсолютно нерентабельний.  Оскільки  для лагодження одного диска потрібно купити в магазині і розібрати на запчастини інший новий диск, що явно недоцільно, тому що  простіше новим і користуватися.  Навіть якщо несправність така, що запчастини не потрібні (наприклад, на диску з’явилися bad-сектори), то сенсу ремонтувати диск все одно немає.  Якщо приховати пошкодження на сучасному жорсткому диску, то накопичувач через високу щільність запису через якийсь час продовжить “сипатися” і гроші на ремонт будуть витрачені даремно.  Тому, якщо у Вас вийшов з ладу жорсткий диск і на ньому немає цінних даних, то краще купити в хорошому магазині новий HDD з трирічною гарантією і Вам не доведеться думати про те, чи вийде з ладу Ваш відремонтований жорсткий диск чи ні.

Самостійний ремонт жорсткого диску

Вінчестери на відміну від SSD – це далеко не найдорожчі пристрої і при виході їх з ладу зазвичай купують нові.  Але навіщо це робити, якщо можна відремонтувати жорсткий диск і зекономлені кошти вкласти в покупку іншого комплектуючого, наприклад, того ж твердотільного накопичувача, відеокарти або процесора.

Давайте розбиратися, в яких випадках HDD підлягає ремонту і що конкретно з ним можна зробити, щоб повернути працездатність свого комп’ютера або ноутбука.  Розглянуті нижче способи універсальні і підійдуть для хардов різних виробників.

Жорсткий диск не видно в біосі

Досить поширена проблема, коли BIOS відмовляється розпізнавати старенький накопичувач.  І на це є кілька причин:

 1. Наявність бед секторів. Про це ми поговоримо нижче.
 2. Пошкодження механічної частини. При пошкодженні механіки на жаль, нічого не поробиш.  Головними симптомами є дивні звуки (клацання, тріск, писки), які явно сигналізують про проблеми на стороні голівки, що зчитує.
 3. Окис на контактах підключення або на самій платі. Для очищення контактів можна скористатися ластиком або ацетоном.чистимо контакти від окису.

 1. Несправність материнської плати або SATA порту. Все що можна зробити в домашніх умовах – це перепідключити жорсткий диск до іншого порту або скинути налаштування біоса, витягнувши батарейку.  Якщо це не допоможе, то потрібно більш детальна діагностика і професійний ремонт з боку фахівців.
 2. Битий SATA / IDE кабель. У такому випадку його потрібно просто замінити.

Як правило, після усунення даних несправностей в 90% випадків HDD починає відображатися в біосі, що відкриває можливість подальшої роботи над ним.

Якщо носій знаходиться на гарантії, то не рекомендується в нього самостійно лізти, інакше можна порушити умови гарантії.  Доцільним рішенням буде здати назад в магазин.

Пошкоджені (бед) сектори

Беди – недоступні для читання або запису сектори, при спробі доступу до яких, накопичувач починає гальмувати або зовсім видавати помилки.  Особливо якщо в ці самі сектори раніше була записана будь-яка інформація.

Вони бувають двох видів:

 1. Софт беди (логічні) – програмні помилки, що виникли в результаті збою пристрою. Наприклад, після різкого вимикання світла, перепаду напруги в мережі або статики.  Вони цілком виліковні.
 2. Фізичні – виникають в результаті природного зносу «електронного друга» або механічних пошкоджень. Наприклад, після струсу, падінь або ударів.  У цих випадках відновлення жорсткого диска проводитися виключно професіоналами зі спеціальним обладнанням і в спеціальних чистих умовах.

Заздалегідь передбачити з якими типами недоступних секторів ви зіткнулися не можна.  Необхідно проводити попередню діагностику за допомогою програм для ремонту жорстких дисків.

Також ці утиліти здатні виявити «намічені» беди і усунути їх.

Додатково можемо порекомендувати обзавестися універсальним завантажувальним диском з необхідним набором утиліт для ремонту не тільки HDD, але і всього комп’ютера.

Windows не бачить HDD

Операційна система може не бачити жорсткий диск, причому не важливо старий він чи новий.  На то існує кілька причин:

 1. Не задана буква. Часом використовуваний тому залишається без букви «E, D, F», через що стає непомітний системі.  Тут може допомогти форматування із зазначенням нової літери.  Але ця процедура знищить всю розташовану на накопичувачі інформацію, яку в подальшому доведеться відновлювати за допомогою спеціальних программ.
 2. Змінився тип файлової системи на «RAW». Найпростіше рішення – виконати форматування із зазначенням файлової системи «NTFS», але при цьому відійдуть всі дані.  Тому в першу чергу рекомендується скористатися іншими способами зі зміни файлової системи.
 3. Windows не розпізнає новий вінчестер. Цілком стандартна ситуація, коли тільки що куплений носій непомітний в системі.  Пов’язано це з непроведеною инициализацією жорсткого диску.

У всіх перерахованих пунктах здійснюється програмний ремонт, який можна виконати своїми руками без втручання фахівців.

Нехарактерні стуки

Якщо ви періодично чуєте звуки, які виходять з вінчестера, то швидше за все був пошкоджений контролер.  Щоб усунути проблему, доведеться міняти плату або сам контролер.  На жаль, ремонт жорсткого диска такої складності своїми силами виконати не вдасться, краще довірити цю роботу фахівцям сервісного центру.

Однак слід знати, що заміна контролера або плати обійдеться в досить пристойну суму.  Процедуру заміни доцільно виконувати тільки тоді, коли дані, що знаходяться на накопичувачі вкрай важливі.

З’ємний HDD

В цілому процедура відновлення працездатності зовнішніх жорстких дисків нічим не відрізняється від звичайних стаціонарних HDD.

Але тут присутні кілька додаткових моментів:

 1. Якщо виникла якась проблема з виносним HDD, то перше, що необхідно зробити, це поміняти кабель підключення «USB».
 2. Буває, що після активного використання розхитується гніздо підключення в боксі вінчестера. Немає необхідності міняти весь бокс, досить придбати і замінити SATA-USB адаптер, що знаходиться всередині коробки.  Коштують такі адаптери недорого.

 1. Проблема з драйверами в Windows. Не варто виключати можливість некоректної роботи USB драйверів.  Тому обов’язково поновіть драйвери, а потім перезавантажте комп’ютер.

Виконання цих дій має повернути пристрій в дію.

Що ще можна зробити

Буває, що вінчестер починає повільно працювати дуже зі зрозумілих причин.  Їх декілька:

 1. Накопичилося сміття.
 2. Високий ступінь фрагментації.
 3. Повільний режим підключення.
 4. Не виконана оптимізація продуктивності.
 5. Переповнений список автозавантаження.

Чого не можна робити

Не дивно, але є користувачі, які вдаються до відчайдушних заходів, щоб повернути колишню працездатність пристрою.  Але цього ні в якому разі не можна робити.

Не можна:

 • Самостійно і повністю розбирати вінчестер. Таким чином ви порушите герметичність пристрою і потрапляння частинок пилу остаточно виведе його з ладу.  Вже не кажучі про неакуратні дії у вигляді пошкоджень.

 • Намагатися стукати по носію або трясти його.

Якщо на носії знаходиться вкрай важлива інформація, то кращим рішенням буде довірити його ремонт професіоналам.

Вінчестер – вкрай крихкий пристрій, який нестійкий до перегріву або фізичних пошкоджень (ударів або струсів).  Але навіть при акуратному зверненні HDD може зламатися сам по собі в результаті зносу механізму.  Це нормальне явище, адже термін служби харду становить всього 5-8 років.

Але як показує практика, він виходить з ладу в 2 рази швидше.  Тому рекомендується завжди піклуватися про збереження важливих даних.

Зберігати дані найкраще відразу в декількох місцях, наприклад, в хмарі або на резервному носії.  Надалі це допоможе уникнути зайвих витрат по відновленню інформації.

Як зробити ремонт SSD своїми руками

Твердотільний накопичувач, SSD диск, являє собою компактний пристрій для зберігання інформації.  На відміну від жорстких накопичувачів SSD диск не має рухомої механіки всередині, що робить твердотільний диск не настільки вразливим і чутливим до падінь, вібрації, тряски.  В даний час SSD диск підкорює користувачів своєю перевагою перед жорстким диском – SSD диск безшумний в роботі.  Це відбувається за рахунок відсутності рухомих внутрішніх елементів.  Він не вимагає активного охолодження кулерами, так як не перегрівається в процесі експлуатації.  Економічність енергоспоживання також віднесемо до плюсів твердотільного накопичувача.  Найбільш ласий шматочок і безсумнівний плюс SSD – це швидкість роботи.  Відчутно висока швидкість передачі даних і доступу до файлів, щозберігаються на диску.  Про крихкість і стійкість до тряски і помірним ударам вже було сказано вище.

До умовних мінусів можна також віднести поломки, характерні для твердотільних накопичувачів.  SSD диски дуже чутливі до перепадів напруги.  При скачках напруги, наприклад, виходить з ладу повністю весь накопичувач, він просто згоряє.

Логічні та фізичні несправності властиві всім видам накопичувачів, і SSD диски не є винятком.  Випадкове форматування, наслідки вірусних атак, програмні збої, помилки в завантажувальному секторі та інші логічні поломки призводять до того, що дані на диску стають недоступними для читання, але фізично вони можуть ще зберігатися на дисковому просторі.  Апаратні поломки, характерні для твердотільних дисків – це поломки роз’єму USB, дефекти плати, вигоряння або інше ушкодження контролера.

Логічні несправності проявляються недоступністю інформації на диску, але сам диск при цьому може розпізнаватися комп’ютером.

Ознаки апаратних поломок – це повна бездіяльність диску, тобто  жорсткий диск пищить і не визначається.  Тут варто перевірити справність USB порту, роз’єму і самого кабелю.  Якщо все справно, значить справа в диску.  При фізичній несправності ремонт SSD дисків Львів своїми руками неможливий.

Деякі види логічних несправностей дозволяють здійснити ремонт SSD дисків Львів своїми руками і відновити дані за допомогою спеціальних програм.  Однією з таких утиліт є програма R-Studio.  Вона не безкоштовна, але доступна для скачування і розуміння.  Перш, ніж приступати до роботи з програмою, необхідно ознайомитися з інструкцією по її застосуванню.  Треба оцінити свої сили, взяти до уваги цінність інформації, спланувати кожен етап відновлення, врахувати особливості запису і зберігання секторів в SSD-дисках і тільки після цього приступати до роботи.

У разі, коли у вас немає досвіду роботи, і є підозра на будь-яку з апаратних несправностей – про самостійну діагностику диску і мови бути не може, так як ремонт SSD Львів своїми руками нереальний.  Рекомендуємо вам звернутися в спеціалізовану лабораторію відновлення даних.  У нашій лабораторії діагностика безкоштовна.  Працюють досвідчені фахівці, і є все необхідне високотехнологічне обладнання.