068-292-90-10
VIBER

Ремонт витяжки Львів. Витяжка є незамінним приладом на кухні, без якого створюється безліч незручностей.  По-перше, при готуванні на печі, весь запах йде в квартиру, замість того, щоб потрапляти в вентиляцію.  По-друге, в разі поломки витяжки, відсутня підсвітка над варильною поверхнею.  Щоб уникнути цих незручностей, досить викликати фахівця, який виконає діагностику і ремонт витяжки Львів.

Якщо в витяжці не працює підсвічування, але при цьому сама витяжка працює нормально, то можливі такі варіанти:

 1. Перегоріли лампи
 2. Вийшов з ладу трансформатор
 3. Не працює кнопка включення підсвічування
 4. Відсутній контакт

У будь-якому випадку ремонт такої несправності не складний і не займе багато часу.

Якщо навпаки не працює двигун, але освітлення працює, можливі наступні варіанти:

 1. Вийшло з ладу реле включення витяжки
 2. Здувся конденсатор
 3. Пропав контакт
 4. Перегорів двигун

Якщо одночасно не працює освітлення і двигун витяжки, то несправність варто шукати в живленні витяжки.  Можливо, перегорів запобіжник.

Для того щоб витяжка працювала довго і надійно досить дотримуватися всього двох головних правил користування:

 1. Чистити жирові фільтри. Їх засмічення веде до погіршення циркуляції повітря, як наслідок електроніка і двигун витяжки перегріваються.
 2. Не забувати відключати витяжку. Постійно включена витяжка може перегріватися і вийти з ладу.

При покупці витяжки слід керуватися нескладними правилами:

 1. Купувати витяжки виробників, що зарекомендували себе. Наприклад, якщо ви вже користувалися технікою даного виробника.
 2. Чим простіше, тим краще. Велика кількість функцій і кнопок, якими виробники нас заманюють, не так додають зручності у використанні, скільки знижують надійність її роботи.

Перш ніж викликати майстра для ремонту витяжки Львів переконайтеся в справності розетки, включивши туди будь-який інший прилад.  Також уважно почитайте інструкцію, можливо, просто потрібно переключити режим чи щось подібне.  Якщо не працює освітлення, можна спробувати замінити лампи.

Якщо перераховані вище поради не допомогли і витяжка все-таки не працює, ви завжди можете скористатися нашими послугами.  Зателефонувавши за телефонами, вказаними на головній сторінці сайту можна отримати консультацію або викликати майстра компанії FIXME.

Ремонт витяжек вдома

Більшість сучасних кухонних приміщень обладнується системою примусового видалення повітря і продуктів горіння газу, запахів, надмірної кількості водяної пари.  Весь цей «коктейль» з гарячої пари і повітря проходить через вентилятор і систему фільтрів, що уловлюють левову частку жирових і летючих випарів.  Умови роботи важкі, тому витяжка може вередувати і навіть ламатися.  Не поспішайте впадати в паніку або викликати майстрів, в переважній більшості випадків, як показує практика, можна виконати найпростіший ремонт витяжки у Львові своїми руками, без використання спеціальної техніки.

Що перевіряти при поломці вітяжки

Зрозуміло, що трудомісткість ремонту витяжки залежить від того, наскільки складним є влаштування витяжної системи.  Сучасні моделі витяжки, такі як Елікор або Крона, являють собою досить складний апарат, що складається з трьох головних вузлів:

 • Двигун з осьовим або відцентровим вентилятором, найчастіше використовується один, рідше – два малопотужних асинхронних електромотори з декількома обмотками. Ремонт двигуна виконується тільки заміною на аналогічну модель;
 • Електронний блок з виведеною платою управління. З усіх деталей і вузлів це найбільш чутливий і складний елемент.  Якщо система управління вийшла з ладу, її ремонт можливий тільки в умовах спеціалізованої майстерні;
 • Прилади освітлення і проводка витяжки.

До відома!  На освітлення звертають мало уваги, так як ремонт зазвичай зводиться до заміни лампочок.  Але в сучасних моделях більшість функцій, в тому числі і управління освітленням, зазвичай «зав’язується» на електронну плату, тому в ході ревізії роботу світильників потрібно перевіряти особливо уважно.

У старіших моделях органи управління виконувалися у вигляді кнопок, клавіш або повзунків.  В процесі експлуатації контакти нерідко залипали через лакові і жирові відкладення.  Переставали включатися двигун і освітлення.  Ремонт таких витяжок Львів зазвичай зводився до очищення контактів і промивання алюмінієвих фільтрів.  Сучасні моделі витяжки, як правило, мають, крім вбудованої сенсорної панелі управління, кілька датчиків, наприклад, про наявність тяги в вивідному каналі або ступеня забруднення фільтра.

У багатьох випадках допомагає опис несправностей, наведений в інструкції по експлуатації.  Наприклад, ремонт витяжки elikor найкраще починати з розшифровки коду несправності на вбудованій сенсорній панелі.  Це дозволяє скоротити час ремонту і навіть отримати телефонну консультацію у фахівця.  Іноді витяжка вимагає не ремонту, а професійного налаштування вбудованої панелі управління.

Типові несправності сучасних витяжок

Будь-який ремонт кухонної витяжки своїми руками починається з обслуговування та діагностики.  Насамперед перед ремонтом необхідно знеструмити витяжку, а заодно перевірити стан проводки і мережевої вилки.  Приблизно в 10% випадків ремонт витяжки Львів закінчується заміною вилки або проводки.  Далі необхідно зняти фільтри, вугільний і сітчастий, і провести невелику діагностику:

 • По черзі включаємо підсвічування, двигун на зниженому і підвищеному режимі, якщо хоча б один з варіантів заробив, це означає, що живлення на керуючі і виконавчі елементи подається, і необхідно детально продзвонити кожен вузол;
 • Якщо витяжка не відгукується на натискання клавіш, отже, починати ремонт треба з підведення електроживлення. У нормальних моделях колодку з запобіжниками виводять на панелі так, щоб можна було виконати заміну перегорілої деталі, і при необхідності ремонт контактів виконати без розбору корпусу.

До відома!  Повний вихід з ладу всіх елементів – явище надзвичайно рідкісне, зазвичай частина елементів працює, і методом виключення можна встановити той з них, який потребує ремонту або заміни.

Як не дивно, але чим досконаліше вбудована витяжка, тим більше шансів вийти з ладу всерйоз і надовго.  Причиною тому є широке використання програмованих мікросхем і контролерів.  Прикладом може бути звичайна ситуація – стрибок напруги в мережі при включенні холодильника призводить не до згорання запобіжника або ключа на вході, а до виходу з ладу електронного блоку.  Наприклад, ремонт витяжок крона в переважній більшості зводиться до заміни плати або мікропроцесора.  Щоб уникнути подібних сюрпризів, вбудуйте в систему підведення електроживлення мережевий фільтр, блокуючий наводки.

Ремонт плати управління

Про те, що причиною неполадок є електронна плата, можна судити по тому, як управляється витяжка.  Наприклад, ремонт витяжки cata можна почати з включення і послідовного натискання сенсорних клавіш.  Світлодіоди або лампи підсвічування можуть загорятися і гаснути, двигун може включатися і працювати на одних оборотах, не реагуючи на команди.

В цьому випадку зазвичай ремонту вимагає частина електронної плати, а саме виконавчий механізм у вигляді ключа, але частіше за все реле.  Для витяжок Cata це одне з чотирьох реле RY530012 на 12В, розташованих на платі і що відповідають за комутацію освітлення або запуск двигуна.  Яке саме з реле потребує ремонту, можна встановити за допомогою тестера або простежити за проводкою.

Проводка і з’єднувальні дроти в будь-якій витяжці коммутируются за допомогою білих сполучних фішок або колодок.  Перш ніж демонтувати плату, фахівці рекомендують ще раз добре осадити кожну колодку на місце роз’єму, щоб виключити можливість втрати контакту.  Якщо плата зовсім не подає ознак життя, її потрібно знімати і намагатися відремонтувати в майстерні.

Ремонт двигуна

Встановити працездатність електродвигуна можна, перевіривши опір його обмоток.  Для цього буде потрібно знайти джгут проводів, що йде від плати до електродвигуна.  Можна спробувати виконати діагностику і відремонтувати мотор, не знімаючи його з витяжки, але, як правило, це незручно.  Крім того, необхідно буде обслужити пристрій, видалити бруд і при необхідності змастити підшипники.

Демонтований мотор викладемо на столі і в першу чергу перевіримо пусковий конденсатор.  Якщо немає короткого замикання, то повертаємо його на місце, якщо кондер пробитий, то для ремонту необхідно замінити аналогічним по ємності і робочій напрузі.

Багато імпортних моторів систем вентиляції, як то витяжки або підлогові вентилятори, оснащуються навісним додатковим тепловим запобіжником у вигляді керамічної таблетки.

Якщо не вийде замінити його, на час можна просто з’єднати дроти накоротко.  Для ремонту потрібно встановити справність проводки.  У фірмових витяжках мотори згорають вкрай рідко, але вже якщо виходять з ладу – ремонтувати буде непросто.

Далі потрібно подати мережеву напругу на робочу і пускову обмотку двигуна.  Буває, що двигун гуде, але не обертається.  Рукою прокрутіть вал, якщо двигун почав набирати обертів, значить, вийшла з ладу пускова обмотка.  Для ремонту мотора витяжки потрібно продзвонити всі обмотки за наведеною схемою.  Якщо хоча б одне проведення не буде продзвонюватися, значить, двигун потрібно віддавати в ремонт або замінювати аналогічним.

Лампи розжарювання або галогенки можна просто вивернути з витяжки та перевірити на працездатність в будь-якому зручному патроні або цоколі.  Складніше справа зі світлодіодними системами.  Ремонт світлодіодів, як правило, вимагає видалення лампи і підключення до низьковольтного джерела постійного струму.  Крім того, в системі обов’язково встановлюється адаптер-перетворювач для отримання 3-х вольтів напруги для світлодіода.  Його теж потрібно перевірити тестером на відповідність напрузі, що видається.  Якщо в системі застосовується стандартна світлодіодна лампа на 220 В, то ремонт зведеться просто до очищення контактів в цоколі світильника.

Висновок

Ремонт витяжки Львів може бути виконаний за досить примітивною схемою.  На час ремонту плати управління контакти з колодки двигуна можна підключити до трипозиційного клавішного вимикача, що застосовується для звичайних стельових світильників.  Двигун витяжки буде працювати в колишньому режимі, але без можливостей таймера або плавного регулювання обертів.