068-292-90-10
VIBER

Ремонт відпарювача для одягу

Дана стаття буде корисна тим, хто хоче виконати ремонт відпарювача у Львові для одягу своїми руками.  На жаль, ніхто не застрахований від того, що техніка може вийти з ладу.  Але якщо в будинку є відповідний інструмент, а власник має базові знання в електриці, відновити працездатність буде нескладно.

Побутовий підлоговий відпарювач для одягу в роботі

Що являє собою відпарювач для одягу

Перш ніж ремонтувати будь-який прилад, необхідно вивчити його побудову і принцип дії, інакше доведеться викликати майстра або везти виріб в сервісний центр компанії FIXME.  Що ж таке відпарювач?

Відпарювач (далі також – Стімер, від англійського слова steam, що в перекладі означає «пар») призначений для обробки тканин парою.  Даний спосіб розгладження має багато переваг перед застосуванням парової праски.  Стімер дозволяє обробляти такі ділянки одягу, які складно або неможливо розпрямити простою праскою.  В першу чергу це відноситься до дрібних складок в районі гудзиків, на рукавах, біля швів.  При відпарюванні не виявляється механічного впливу на тканину, що особливо важливо для делікатних матеріалів.

Відпарювач набагато ефективніше розгладжує тканини, ніж будь-яка праска

Відпарювачі для одягу мають і інші переваги:

 • при обробці парою, що має температуру близько +100 ℃, одяг дезінфікується;
 • ефективно розгладжуються будь-які тканини, прибираються заломи і дрібні складки в самих важкодоступних місцях;
 • видаляються деякі види плям;
 • волокна під впливом пари не деформуються;
 • під час парової обробки ліквідуються сторонні запахи духів, тютюну, поту і інші;
 • не пошкоджується одяг з елементами вишивки, а також прикрашений бісером та іншими декоративними елементами;
 • добре розгладжуються мереживні вироби, речі складного крою;
 • для того щоб прасувати одяг, не потрібно прасувальна дошка
 • Стімер готовий до роботи вже через 40 секунд після включення.

Будова Стімерів

Сьогодні випускаються два види відпарювачів: стаціонарні підлогові і ручні, які мають невелику вагу і розміри.  Компактні ручні Стімери добре брати з собою в дорогу, вони будуть корисні в подорожі.  У продажу є прилади, що випускаються різними виробниками: Philips, Maxwell, MIE, Kitfort, Karcher і іншими.

Ручний відпарювач для одягу виконує також роль пароочисника

Прилади складаються з декількох основних вузлів:

 • резервуар, в який заливається вода;
 • бойлер;
 • електричний блок;
 • насос з нагнітаючим поршнем;
 • розприскувач.

Вода нагрівається в бойлері, куди потрапляє по вузьких трубках з резервуару.  Нагрівання і перетворення води в пару здійснює трубчастий електричний нагрівальний елемент (далі також – ТЕН), керований термостатом.  Температура всередині бойлера досягає 120-130 градусів Цельсія, тому не дивно, що в Стімері, як і в прасці, з часом утворюється накип, що заважає їх функціонуванню.

Пара нагнітається в розпилювач поршнем і помпою, що створюють необхідний рівень тиску (коли тиск стає занадто високим, спрацьовує запобіжний клапан).  Стімер управляється електричним блоком, в принциповій електросхемі якого передбачений термозапобіжник.  Він спрацьовує тоді, коли температура в бойлері перевищує допустиму (+ 160 … 170 ℃).

Огляд основних несправностей та способи їх усунення

Поширених пошкоджень відпарювачів не так багато.  Найчастіше зустрічаються такі порушення в роботі:

 • вода в бойлері не гріється зовсім або нагрівається погано;
 • пара не утворюється і не виходить через розпилювач;
 • пристрій не відпарює через погане пароутворення;
 • пара виходить в тих місцях, де вона не повинен з’являтися.

Перш ніж приступати до ремонтних робіт, слід уважно ознайомитися з технічною документацією, без цього полагодити прилад навряд чи вдасться.  Буває і так, що потрібні відомості доводиться збирати по крупицях.  Особливо це стосується виробів, вироблених в Китаї.

Ремонт відпарювачів в сервісному центрі

Необхідний інструмент

 • Для діагностики і ремонту електричної частини Стімеру можна використовувати мультиметр (далі також – тестер). Зазвичай такий прилад є в арсеналі господарів, які люблять майструвати і ремонтувати все своїми руками.  Крім того, можуть знадобитися такі інструменти та матеріали:
 • набори плоских і хрестових викруток;
 • пасатижі і качкодзьоби;
 • ніж;
 • паяльник;
 • изолента і термозбіжна ізолююча трубка.

Не все з перерахованого вище може знадобитися, але потрібно, щоб цей інструмент і матеріали були в наявності.

Розпилювач не видає пари

Дане пошкодження – одне з найпоширеніших.  Причин тому може бути декілька:

 • накип закрив парові канали в бойлері або в розпилювачі;
 • не працює помпа, яка приводить в дію поршень для подачі пари.

При наявності засмічення Стімер необхідно почистити, причому зробити це можна механічним або хімічним способом.

Механічне прочищення

Для механічного очищення корпус приладу доведеться розібрати.  Тут можуть бути певні труднощі, адже деякі виробники (наприклад, Philips) фіксують корпус гвинтами з оригінальним капелюшком.  Це може бути TORX (шестипроменева зірка), зустрічаються також капелюшки з трипроменевою зіркою.  У таких випадках можна спробувати відкрутити гвинти простою плоскою викруткою, підібравши її за розміром.

Далі слід відключити електропроводку від системи подачі води.  Щоб при зборці нічого не переплутати і не залишити «зайвих» деталей, фіксуйте процес роботи, роблячи фотографії.  При розбиранні не прикладайте зайвих зусиль, так як це може привести до поломки пластикових засувок, які часто присутні в корпусі.

Розбирання корпусу підлогового відпарювача

Далі потрібно витягти ТЕН і видалити накип з його поверхні.  Це можна зробити за допомогою розчину харчового оцту, але краще використовувати спеціальний засіб для видалення накипу (descaler), призначений для прасок з парогенераторами.

Якщо зазначеного препарату в продажу немає, можна допустити відступ від правил і замінити його засобами, призначеними для кавомолок, пральних машин або посудомийок, ефект буде такий же.  Також вимийте зсередини бойлер і колбу, призначену для води.

Хімічне очищення

Даний спосіб застосовується без розбирання корпусу.  Наповніть резервуар, призначений для води, розчином столового оцту (в пропорції 1: 1).  Увімкніть Стімер, і нехай він випускає пару до тих пір, поки в колбі не закінчиться розчин.  Так очистяться всі деталі, в яких можуть явно спостерігатися ознаки утворення накипу: ТЕН, пароутворюючі трубки, парові отвори в розпилювачі.

Очищення Стімера від накипу

Несправність помпи

В даному випадку для ремонту також буде потрібно повне розбирання відпарювача.  Потім перевірте мультиметром наявність напруги 220 В на клемах всередині корпусу.  Якщо напруга присутня, вийміть вилку з розетки.  Тепер від’єднайте клеми, що йдуть до насосу, який включений паралельно ТЕНу.

Дані клеми з проводами підводять напругу до двигуна помпи.  Щоб перевірити цілісність обмоток двигуна, продзвоніть ланцюг мультиметром.  Обрив ланцюга або дуже великий опір означатимуть, що обмотки згоріли.  Помпу для заміни можна замовити в сервісному центрі.  Якщо з придбанням виникнуть проблеми, вирішити проблему можна, перемотавши двигун самостійно, підібравши провід відповідного перетину (якщо у вас уже є такий досвід).

Коли насос справний, пароутворення може не бути через те, що несправний клапан, що підвідить воду, який розташовується на вході в бойлер.  Зовнішнім виглядом він схожий на ніпель в велосипедної камері, так що ви з легкістю його знайдете.  Чиститься деталь розчином лимонної або оцтової кислоти, але для цього її необхідно попередньо зняти.

Пара виходить не тільки з розпилювача

В даному випадку мова піде про те, що пара починає «протікати» через мікротріщини, що утворилися в шлангу.  Їх важко помітити неозброєним оком, але з часом вони будуть розширюватися.  Даний дефект супроводжується падінням тиску парового потоку, що виходить з розпилювача.

Новий шланг для відпарювача

Даний дефект усувається заміною шлангу.  Спроби герметизувати тріщини, як правило, ні до чого не приводять, оскільки в процесі роботи шланг постійно відчуває навантаження при згині і скручуванні.

Відсутній нагрів води

У даній несправності можуть бути винні три деталі: ТЕН, термостат і термозапобіжник.  Для ремонту відпарювача Львів, що складається з діагностики та заміні перерахованих вище деталей, також доведеться розбирати корпус Стімера.  Діагностика здійснюється мультиметром.  Робочий ТЕН має відносно невеликий опір, який коливається в діапазоні 20-60 Ом, а при несправності тестер покаже обрив ланцюга.  Те ж саме стосується запобіжника – в справному стані його опір наближається до нуля, а якщо деталь згоріла, мультиметр буде відображати обрив ланцюга.  Термозапобіжник легко виявити, зазвичай він кріпиться до корпусу бойлера скобою.

Термостат теж легко знайти, він має форму таблетки.  Деталь являє собою реле, дія якого заснована на властивостях біметалічної пластини.  При низьких температурах в термостаті, керуючому Теном, контакти реле замкнуті, тобто тестер покаже коротке замикання при діагностиці.  Як тільки температура в бойлері досягне певного рівня, реле має розімкнути ланцюг.

При діагностиці мультиметром термостата, керуючого помпою, картина буде протилежна.  Він повинен сигналізувати про обрив ланцюга при низькій температурі, а при нагріванні контакти замкнуться.  Якщо один з термостатів несправний, нову деталь доведеться замовляти в сервісному центрі.

Важливість використання чистої води

Однією з найпоширеніших несправностей Стімера є утворення накипу в бойлері, паропровідних трубках і отворах розпилювача.  Щоб не виконувати зайвий раз ремонт відпарювача Львів використовуйте тільки дистильовану воду.  Якщо з її придбанням виникають труднощі, можна приготувати чисту рідину самостійно.

Якщо використовувати для Стімера водопровідну воду, прилад швидко вийде з ладу

Для приготування використовуйте чайник, будь-яку чисту скляну ємність і фільтр для води.  Закип’ятіть воду в чайнику і налийте в скляну ємність, щоб вона охолола і відстоялася.  Через кілька годин пропустіть відстояну воду через фільтр.  Така рідина буде утворювати набагато менше накипу, ніж звичайна водопровідна вода.

Слід уникати використання бутильованої води, навіть якщо на етикетці написано, що її можна використовувати в прасках.  Насправді солей в такій воді нітрохи не менше, ніж у водопровідній, і вона теж буде створювати в бойлері накип.

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що при певних навичках ремонт відпарювача Львів для одягу можливо виконати своїми руками.

Як відремонтувати парогенератор

Парогенератор володіє безперечними перевагами перед звичними прасками.  Будь-яке прасування з ним може перетворитися на приємне заняття.  Парогенератор здатний якісно випрасувати речі з будь-якої тканини, не пошкоджуючи матеріал.  Особливо корисний пристрій при прасування ніжних тканин, яким праска може завдати непоправної шкоди, або об’ємних речей.  До того ж праска з парогенератором легше і зручніше звичайних пристроїв.  Тому зрозуміло, наскільки неприємною стає ситуація, коли парогенератор виходить з ладу.  Щоб оперативно вирішити проблему, потрібно звернутися в наш сервісний центр.

Основні неполадки парогенераторів і причини поломок

Найчастіше до нас звертаються з таких питань:

 • При підключенні до мережі парогенератор не включається і не реагує на натискання кнопок.
 • Виявляється протікання з отворів.
 • При роботі не випускається пара.
 • Парогенератор не тримає задану температуру.
 • Утворився накип усередині бойлера.

Основна причина поломок парогенераторів – це неправильне користування приладом.  Накип утворюється через низьку якість води.  Збої в системі управління найчастіше пов’язані з проблемами в електромережі.  Непоодинокі й проблеми в шланговій системі, в результаті чого утворюється протікання.

Самостійні спроби полагодити парогенератор можуть привести до серйозних проблем.  Пристрій має нагрівальний елемент, який при недостатній ізоляції може спричинити за собою пожежу.  Тому діагностикою і ремонтом повинен займатися тільки кваліфікований майстер.

Переваги ремонту парогенераторів у нас

Наш сервісний центр запропонує вам такі послуги:

 • Діагностика несправностей на фірмовому обладнанні.
 • Професійне чищення від накипу.
 • Ремонт деталей.
 • Заміна елементів пристрою (шланги, кабелі, вилка і інші).

Досвідчені фахівці швидко і якісно виконають ремонт парогенераторів Львів від будь-якого виробника.  Ремонт парогенератора Philips вже давно практикується кращими майстрами сервісу.  З успіхом освоєний ремонт парогенератора Bosch.  Також в найкоротші терміни буде виконано ремонт парогенератора Tefal і будь-якої іншої марки.

Майстер уважно вислухає скарги на обладнання і негайно приступить до діагностики.  Ціни на обслуговування у нас завжди відповідають обсягу виконаних робіт.  Ми ніколи не замінимо деталь на нову, якщо її можна полагодити.  Це дозволить знизити вартість ремонтних робіт в кілька разів.

Як продовжити термін служби парогенератора?

Хоч користуватися парогенератором досить легко, існують деякі правила користування, які дозволять значно збільшити термін експлуатації таких пристроїв:

 • Воду в ємність парогенератора слід наливати тільки до риски. Завжди має залишатися невеликий простір, де і буде утворюватися пара.  Якщо завжди наливати воду до країв, то апарат просто вийде з ладу.
 • Не використовуйте для очищення накипу хімічні засоби. Агресивне середовище може пошкодити матеріали і привести до протікання.
 • Не можна використовувати апарат в режимах, де передбачена пара без води. Це може привести до перегріву пристрою.
 • Не відкривайте кришку відразу після виключення. Висока температура пари може завдати серйозної шкоди вашому здоров’ю, травмування органів зору або шкіри.
 • Не слід залишати воду в бойлері на тривалий термін. Рекомендується зливати рідину після використання, щоб уникнути появи накипу та осаду всередині ємності парогенератора.

Якщо в процесі прасування в бойлері закінчилася вода, залити рідину можна, не чекаючи охолодження апарату.  Але робити це потрібно акуратно, щоб не отримати опік.  Хоча виробники й дбають про гарну ізоляції і безпеку своїх пристроїв, бажано все ж відключати парогенератор від електромережі.

Виконуючи ці нескладні правила, ви рідше будете стикатися з проблемами.  Якщо ж критична ситуація все-таки виникла, звертайтеся саме до нас.  Довіряючи нашим співробітникам свою техніку, будьте впевнені – ми не підведемо!

Побутові прилади виходять з ладу, коли менше всього цього очікуєш.  Щоб ефективно провести ремонт парогенераторів у Львові, потрібно виявити причину несправності.

Загальна конструкція парогенераторів

Виробники різних компаній виробляють апарати зі схожими конструктивними особливостями.  Наприклад, парогенератори від Tefal, Philips або Bosch включають три ключові елементи: електронний блок управління, сама праска і підставка – її ще називають станцією.

Доповнюють оснащення різні насадки.  За нагрівання води відповідає бойлер.  Усередині нього виробляється пара і надходить по шлангу в праску.  Отвори в основі пропускають пару, яка розгладжує складки на матеріалі.

Якість розгладження не залежить від розміру або матеріалу речі.  Допускається одночасна робота з делікатним матеріалом, постільною білизною або джинсами.  Конструктивно парогенераторні станції, наприклад, від Tefal відрізняються від прасок з відпарюванням за такими моментами:

 • крупніший розмір;
 • окремий паростворюючий резервуар;
 • сухий пар 160 °;
 • прасування одягу не площиною праски, а парою.

Діагностика несправностей

З часом парогенератор може не подавати пару і цим неполадки не обмежуються.  Отримати про них інформацію допоможе огляд.  Діагностувати проблему можна за такими ознаками:

 • не регулюється тиск;
 • пара неправильної температури;
 • труднощі з нагріванням води;
 • не відключається індикатор рівня води;
 • не надходить в прилад напруга;
 • протікання води та інше.

На перераховані прояви потрібно відразу реагувати, вони відразу кидаються в очі.  Така інформація допоможе відремонтувати парогенератор Львів своїми руками.  Щоб перевірити апарат, скористайтеся спеціальним обладнанням.  З простими поломками можна обійтися мультиметром або паяльником.

Поширені неполадки та їх усунення

Якщо несправності нескладні, їх можна усунути без звернення до сервісного центру.  Необхідні досвід і навички ремонту електричних приладів.  Вам допоможе перелік неполадок і способів ремонту, що зустрічаються.

Відсутність подачі пари:

 • Огляньте систему, що відповідає за нагрівання води, електромагнітний клапан і запобіжник.
 • Протріть паровідвідні трубки.
 • Очистіть від накипу контейнер для води.
 • Встановіть новий термостат або шланг, що служить для припливу пари до праски.
 • Придивіться до кнопки подачі пари, чи потрібно її замінити.
 • Неправильне функціонування перемикача тиску – несправність тумблера або мікровимикача. Діагностується мультиметром і вирішується заміною деталі.
 • Не реагує на натискання кнопки на панелі управління – пошкоджена проводка. Переконайтеся в її цілісності.  Якщо все нормально, замініть кнопку.
 • Якщо індикатор при низькому рівні води – збій в роботі датчика обсягу рідини. Замініть деталь і приведіть в норму рівень води.
 • Низький тиск пари з отворів на нижній частині праски. Замініть регулятор, якщо він несправний.

Розбирання парогенератора Philips

Перед ремонтом розберіть апарат.  Не всі користувачі розбираються в цій операції.  Допоможе в цьому покрокова інструкція.

Перед ремонтом парогенератора Львів переконайтеся, що у вас є все необхідне для цього.  Знадобиться викрутка «зірочка», хрестова і плоска.  Як приклад, модель gc9220.  Пропонуємо черговість дій:

 1. Відключить агрегат від джерела живлення. Висмикніть шнур, щоб уникнути удару струмом.
 2. Зніміть захисні гумки плоскою викруткою. Знаходяться вони на паровій станції зверху.  Відкрутіть болти хрестовою викруткою.
 3. Викруткою «зірочка» відкрутіть болти, що утримують основну частину корпусу. Вони розташовані знизу.
 4. Хрестовою викруткою видаліть болти з верхньої кришки, щоб зняти її. Можна приступати до ремонту.

Таким же чином розбираються і пристрої тефаль.  Прилади схожі конструкцією.  Знадобиться той же набір інструментів і порядок дій.

Висновок

Самостійний ремонт відпарювачів і парогенераторів у Львові  розглядається власниками несправної парової техніки в першу чергу.  До такого рішення підходьте розумно і дійте за чіткою інструкцією.  Якщо у вас немає досвіду в роботі з електроприладами, краще довірте справу професіоналу.