Ремонт ваг Львів іноді може бути дорожче покупки нового пристрою, особливо якщо мова йде про бюджетні прилади.

Механічні ваги складні в експлуатації, проте елементарно чиняться в разі поломки, оскільки механізми незамудрі, але міцні.  Однак ремонт електронних ваг Львів вимагає роботи фахівця, оскільки проблеми виникають як в кріпленнях, так і в складній електроніці.  Самостійне розбирання торгових електронних ваг призведе до поломки через непрофесійність майстра.  Простіше і дешевше звернутися в сервісну службу компанії FIXME, яка забезпечить ремонт, а також надасть гарантію на виконану роботу.

Стадії ремонту електронних ваг у Львові

Зрозуміло, лагодження несправної техніки не замикається на тому, щоб зібрати і розібрати металевий корпус.  Найчастіше представникам ремонтної служби доводиться виконувати комплекс робіт, який включає в себе:

 • Ретельну діагностику поточного стану ваг і їх працездатності;
 • Гарантійний або післягарантійний ремонт, який займає кілька годин або днів;
 • Профілактичний огляд техніки;
 • Регулювання та налаштування опцій на вагах;
 • Повірка (метрологічна) і пломбування;
 • Навчання персоналу роботі з обладнанням.

Важливо згадати, що під час ремонту ваг технічний стан оцінюється комплексно.  Оглядаються і тестуються всі складові вагового приладу від сполучних вузлів і кабелів до акумуляторів і тензодатчиков.  До того ж, процедура діагностики проводиться як в ремонтній майстерні обслуговуючої служби, так і на місці роботи техніки на підприємстві.  Також ремонт електронних ваг у Львові розділяється на дві групи в залежності від глобальності виявленої несправності:

 • Великовузлового – відбувається заміна окремих деталей, наприклад, контролера або тензодатчика;
 • Дрібновузлового – в непридатність приходять плати, кабелі та інші невеликі комплектуючі.

Таким чином, забезпечується безперебійна робота техніки, а також точність і надійність результатів вимірювання маси товарів.

Особливості ремонту електронних ваг у Львові

Проводячи на підприємстві ремонт ваг в Україні, майстри повинні після необхідних процедур здійснювати калібрування та повірку техніки.  Часто трапляється так, що втручання в механізм призводять до похибок у вимірюванні маси товарів, тому на випробувальному стенді або за допомогою калібрувальних гир проводиться виправлення неточностей.  Адже навіть при мінімальних розбіжностей в декілька грам на кожному зважуванні, в результаті підприємство отримує в результаті великі збитки.  Щоб уникнути таких ситуацій проводиться державна метрологічна повірка вимірювальної техніки, яка завершується видачею відповідного сертифікату.  В результаті замовник отримує повністю готову до комерційного використання техніку.

Також, коли проводиться ремонт ваг у Львові, професійні ремонтники гарантують якість роботи за допомогою видачі талона на повторне обслуговування в разі несправності в перебігу декількох місяців.  У разі, якщо ремонт неможливо здійснити досить швидко, сервісна служба надає підприємству підмінний фонд.  Часто ремонт проводиться на території замовника, якщо ж доводиться обладнання перевозити, доставка лягає на плечі найнятої організації.

При зверненні в сервісну службу, щоб здійснити ремонт електронних ваг, важливо коротко і зрозуміло пояснювати консультантам суть несправності.  В наявності є деталі, які можуть підлягати заміні: акумулятори, електронні табло або тензодатчики.  Так професіонали зможуть в найкоротший термін полагодити обладнання замовника використовуючи універсальні вимірювальні пристрої, доставивши мінімум незручностей.

Причини поломки підлогових електронних ваг

Більшість підлогових ваг зроблені за одним принципом, тому у них виникають однакові поломки. Щоб дізнатися, як полагодити електронні ваги підлогові, потрібно вивчити кілька важливих нюансів.

Побудова електронних підлогових ваг

Виріб складається з декількох елементів. Як правило, фахівці виділяють наступні його частини:

 • дисплей;
 • корпус;
 • друковану плату з різними мікросхемами;
 • тензодатчики.

Класичні підлогові ваги зі скляним корпусом. Володіють дисплеєм, схемою і 4 датчиками

Корпус виробу може бути зроблений з пластику, скла або металу. Кожен варіант має свої переваги. При деформації корпусу відремонтувати ваги практично неможливо.

Найважливішою частиною ваг є тензодатчики. Вони являють собою металеві пластини, які розташовані на задній частині виробу.

Відкрита пластина тензодатчика. Датчик перетворює силу деформації в кілограми

Усередині виробу знаходиться плата, яка зчитує дані і відображає їх на дисплеї. Від електронної плати залежить функціональність ваг. До плати підключаються 4 датчика. Вся конструкція надійно захищена корпусом. Дисплей в більшості пристроїв чорно-білий. Він добре відображає всю необхідну інформацію.

Пристрій працює від батарейки. Використовується мініатюрний елемент живлення (батарейка таблетка)

Найбільш часті причини поломки

Існує список найбільш частих поломок. Виділяють наступні причини:

 • несправність шлейфу;
 • зменшення площі контактних кінців;
 • вихід з ладу елементів електронної плати;
 • розрив контактів;
 • проблеми з калібруванням.

Ваги можуть не працювати через акумулятор, що сів. У такому випадку потрібно лише самостійно замінити батарейки .

Починати діагностику пристрою потрібно з пошуку простих неполадок.

Прилад із загартованого скла, яке рідко виходить з ладу через високу міцність корпусу

Процес експлуатації підлогових ваг включає в себе постійне натиснення на його поверхню. Після цього навантаження рівномірно розподіляться на датчики. Металеві тензометричні датчики можуть вийти з ладу з течію часу. Якщо один з них буде посилати неправильне значення, ваги почнуть показувати неправильну вагу .

Якщо ваги не працюють, то ремонт ваг Львів своїми руками – складна процедура. Для усунення більшості несправностей необхідно використовувати спеціальний інструмент. Також потрібно володіти навичками, наприклад, щоб впоратися з заміною та припаюванням нового контакту.

Для діагностики поломки потрібно перевірити кожен елемент виробу. Якщо ваги повністю відключилися і не включаються, потрібно розібрати їх і перевірити цілісність всіх проводів. Якщо вони показують некоректні дані, то потрібно шукати проблему серед тензодатчиков.

Як знайти джерело проблеми

Самостійно провести діагностичні заходи вкрай проблематично. Буде потрібно виконати наступний алгоритм для того, щоб знайти проблему:

 1. Уважно оглянути ваги на предмет деформацій.
 2. Зняти захисні ніжки з тензометричних датчиків.Оглянути металеві пластини.
 3. Розібрати корпус.Перевірити всі внутрішні елементи.

Для того, щоб розібрати корпус буде потрібно відвернути все болти

У деяких пристроях болти можуть бути заховані за наклейкою. Перед тим як розкривати ваги, потрібно переконатися, що всі болти були відгвинчені, інакше можна пошкодити корпус.

Для відновлення працездатності пристрою буде потрібен спеціальний інструмент. Необхідно заздалегідь приготувати:

 • паяльник (може знадобитися, якщо є розрив проводу);
 • маленькі викрутки.

Також можуть знадобитися запасні датчики. Їх можна придбати в спеціалізованому магазині або зняти з інших виробів. Вдома людина зможе усунути тільки незначні поломки. При виникненні труднощів звертаються до фахівців. У кожному місті є компанії та майстри, які займаються ремонтними роботами.

Усунення найбільш частих поломок

Для успішного ремонту ваг у Львові потрібно виконати простий алгоритм дій. Якщо людина хоче дізнатися, як відремонтувати ваги підлогові електронні, вона повинна ознайомитися з покроковою інструкцією лагодження.

Ремонт датчиків

Якщо ваги зламалися через датчики, в першу чергу потрібно встановити вид проблеми (викривлення датчика, відрив дроту, повна поломка). Якщо проблема пов’язана з викривленням конструкції, її потрібно випрямити. Найчастіше виходить з ладу один з тензодатчиків. У такому випадку потрібно виконати наступні дії.

 1. Перевірити працездатність датчиків.Для цього потрібно натиснути руками на кожен з них. Навіть при невеликому натисканні тільки на 1 датчик ваги повинні включатися.
 2. Розібрати ваги, уважно вивчити проводку.
 3. Якщо є обрив (поруч з платою або самим датчиком), його потрібно відновити.Для цього потрібно буде скористатися паяльником.
 4. У деяких випадках обрив захований за клейовою основою.Необхідно акуратно розкрити її і перевірити надійність з’єднання.

Проводи, з’єднані з тензометричним датчиком

Якщо датчик повністю зламаний, його замінюють. Самостійно знайти і купити відповідну запчастину досить проблематично. При пошуку нового тензодатчика необхідно звертати увагу на його сумісність з пристроєм. Купувати його краще в спеціалізованих магазинах. При покупці необхідно користуватися допомогою консультантів. Новий датчик буде потрібно закріпити в посадковому місці, а також припаяти до нього дроти.

Лагодження шлейфу

Ремонт шлейфу зазвичай потрібен, коли на дисплеї цифри відображаються не повністю. Шлейф – це набір проводів, який всередині пристрою з’єднує дисплей і плату. Щоб оцінити стан цього елемента і провести ремонт ваг Львів, виконують такі дії:

 1. Повний розбір корпусу.Перевірка цілісності шлейфу.
 2. Якщо цифри відображаються не повністю, то це означає, що шлейф відходить.
 3. Елементи, які відходять від плати, надійно припаюють.

Нечітке відображення цифр на дисплеї (приклад на картинці) може бути пов’язане з його поломкою або неякісним з’єднанням проводів

Можна використовувати спеціальний струмопровідний клей, щоб притиснути шлейф і всі контакти до плати. Після цього проблема повинна зникнути. Проводити всі роботи з приклеювання або припаювання потрібно з великою обережністю. Є ймовірність пошкодження плати при неакуратних діях.

Калібрування пристрою

У деяких випадках проблема пов’язана з неправильним налаштуванням параметрів датчиків. Некоректні дані на дисплеї можуть відображатися, якщо з якоїсь причини не було проведено калібрування. Сучасні ваги автоматично калібруються кожен раз, коли виявляються на новому місці.

Деякі ваги дозволяють проводити калібрування в ручному режимі. Для цього буде потрібно виконати наступні дії:

 1. Натискається і утримується кнопка включення до появи напису CAL.
 2. На пристрій ставиться вантаж, вага якого точно відома.
 3. Проводиться калібрування.
 4. Після успішних дій з’являється напис PASS.

У домашніх умовах це єдиний спосіб відкалібрувати ваги. Якщо це не допоможе, то потрібно звернутися в сервіс центр і замовити послугу калібрування. У фахівців є інструмент, який допоможе провести калібрування навіть найпростіших виробів.

Чищення з’єднань

Іноді ваги не працюють через скупчення пилу і бруду. У такому випадку потрібно просто почистити їх. Варто зазначити, що чищення електронного пристрою є ще і профілактикою його поломки. Буде потрібно розібрати пристрій і за допомогою спеціальної щітки позбутися від пилу на платі і тензодатчиках.

Внутрішній устрій ваг – всі ці елементи повинні бути ретельно очищені

Проводити чищення потрібно з великою акуратністю. Головне, не відірвати провід або шлейф. Пил може серйозно спотворювати значення, якщо він знаходиться у великій кількості біля датчиків. Для якісного і безпечного очищення можна використовувати ганчір’я. Даний матеріал не зашкодить платі і не залишить всередині ніяких зайвих елементів.

Коли неможливо провести ремонт ваг вдома

Ваги мають свій термін служби, після якого вони виходять з ладу. Зазвичай цей період варіюється від 3 до 10 років (залежить від бренду і моделі пристрою).

В першу чергу ламаються тензодатчики. Вони починають відправляти неправильні дані. На тривалість роботи впливають умови експлуатації. Якщо ваги використовуються щодня (наприклад, для зважування в спортзалі), то вони вийдуть з ладу швидше.

Стандартна процедура зважування. Іноді призводить до виходу приладу з ладу

Якщо немає часу на самостійну діагностику і ремонт ваг у Львові – похід до фахівців відмінна альтернатива. Багато компаній здійснюють ремонт підлогових ваг. У них є необхідний інструмент, а також запчастини.

Перш ніж переходити до діагностування або усунення неполадки, людина повинна уважно вивчити корисні статті і прочитати інструкцію підлогових ваг. Ні в якому разі не можна продовжувати використовувати виріб з поломкою. Це може привести до повного виходу з ладу пристрою.

Якщо у людини зламалися ваги, є кілька шляхів вирішення проблеми.