Ремонт  USB-флешок Львів. З розвитком комп’ютерів і комп’ютерної техніки, величезні обсяги важливої ​​інформації були перенесені на флешки. Адже вони мають велику кількість переваг: це і їх компактність, і простота експлуатації, і, природно, невисока ціна. При цьому, дуже часто люди забувають, що Flash носій, як і будь-який інший технічний пристрій може вийти з ладу. І це при тому, що флешка далеко не найнадійніший комп’ютерний «аксесуар» – його дуже часто кидають, відламують USB роз’єм, та й крім того вони мають обмежену кількість записів. Найбільш простий спосіб вирішення будь-яких проблем з втратою даних – це періодичний BackUp (так зване, резервне копіювання) Ваших даних на який-небудь інший носій.

Але що робити, якщо інформація строго конфіденційна і повинна зберігатися обов’язково в одиничному екземплярі? Навіть якщо Ваша флешка зламалася, не варто впадати у відчай – за кілька останніх років наша компанія виконувала ремонт USBфлешок у Львові сотні і навіть тисячі разів, а обсяги відновлених даних вже вимірюються петабайтами (документи, дипломи, курсові, бази «1С» і т.п.).

Ремонт флешки краще довірити професіоналам

Ми звикли до того, що найбільш часто об’єктом відновлення інформації та ремонту є HDD – твердотільні накопичувачі апріорі вважаються надзвичайно надійними (незрозуміло звідки з’явився такий міф).  І в тому випадку, якщо дані на таких накопичувачах пошкоджуються виконувати ремонт Flash накопичувачів і відновлення інформації з них навіть не намагаються.  Між тим поки тенденція йде таким чином, що чим новіше носій, тим частіше потрібен ремонт USB-флешок Львів, компанія Transcend навіть зробила спеціальну програму JetFlash Online Recovery для зменшення звернень користувачів по гарантії.  За допомогою цієї програми ремонт флешки Transcend в деяких випадках можливий буквально за пару кліків.  Але ми настійно не рекомендуємо користуватися цією програмою при наявності важливих даних на USB Flash, ремонт в такому випадку може привести до повної втрати інформації, не дивлячись на те, що там є така опція.

Флеш-накопичувачі вже досить давно міцно увійшли в життя будь-якого сучасного користувача персонального комп’ютера.  Вони надзвичайно зручні, та й ціни на них постійно падають.  У наш час придбати хорошу «ємну» флешку на 8 Гб можна всього-на-всього за 80 гривень.

Досить часто навіть хороші якісні флешки відомих виробників починають некорректно працювати, навіть пропадають цілі файли.  Однак не варто поспішати і викидати таку флешку – успішний ремонт USB-флешок Львів можливий в дев’яти випадках з десяти.  Практично немає особливої ​​різниці з накопичувачем якої фірми має бути робота, ремонт флешки різних виробників принципово нічим не відрізняється.  Більш важливо, що сталося з флешкою, її внутрішніми компонентами та інші нюанси, які виявляються в ході безкоштовної діагностики.

Як це дуже часто роблять, ми почнемо з «повчання» – нагадаємо, що вчасно проведені профілактичні роботи краще «хірургічного втручання».  Відносно всіх флеш-накопичувачів діє правило, якого повинні дотримуватися всі користувачі – Роби копії!  Ні в якому разі не варто зберігати на флешці інформацію, яка існує в єдиному екземплярі – не переносьте файли на флешку, а копіюйте їх.  У тому випадку, якщо Ви використовуєте карти пам’яті в відео і фотокамерах, не чекайте, поки вони заповняться, як то кажуть, «під зав’язку»: при першій зручній нагоді переносьте файли на вінчестер або гнучкий диск.  На щастя в наш час ремонт USB-флешок Львів і відновлення даних з них можливо в 99 відсотках випадків (але ж Ви не хочете бути тим одним відсотком?).

Ремонт флешок – перша допомога

Отже, у Вас зламалася флешка, що робити? В першу чергу необхідно вирішити – чи потрібне відновлення флешки або інформації з неї. Якщо ні, то можна спробувати просто відформатувати пристрій. І вже в тому випадку, якщо дана процедура не допомогла, варто звернутися до фахівців, які виконують ремонт USBфлешок у Львові.

Якщо пошкоджена флешка зберігала на собі якусь важливу інформацію, яку необхідно відновити, то вихід тільки один – звернутися в спеціалізовані компанії. Наша компанія FIXME надає наступні види послуг: ремонт флешок, HDD дисків, твердотільних накопичувачів, карт пам’яті та ін., а також відновлення даних при будь-яких типах пошкоджень.

Лабораторія нашої компанії оснащена по самому останньому слову техніки – найбільш сучасне обладнання та програмне забезпечення для ремонту і відновлення даних з Flash. Величезна кількість комплектуючих до будь-яких Flash-носіїв, висока кваліфікація і великий досвід наших співробітників допоможуть нам відновити дані і зробити ремонт USBфлешок у Львові будь-якої складності.

Програмний ремонт USB Flash

Слід відразу обмовитися, що ремонт флешок, як і інших носіїв інформації (якщо він можливий), в більшості випадків не має на увазі збереження призначених для користувача даних.  Тому, якщо Ваша мета – відновлення інформації з флеш-накопичувача, то слід вибрати інші методики і ні в якому разі не йти по шляху ремонту.  В іншому випадку Ви ризикуєте остаточно втратити дані і позбавити себе можливості їх відновлення.

Варто відзначити, що, виходячи з низької вартості і постійного здешевлення сучасних флеш-накопичувачів, в переважній більшості випадків ремонт їх – абсолютно недоцільний захід.  Тому, якщо при роботі виникають збої, накопичувач поводиться нестабільно, найкращий варіант – не користуватися ним, а придбати новий.  Але якщо все-таки флешка являє для Вас певну цінність в тому чи іншому сенсі, а інформація не так цінна, щоб займатися її відновленням, то можна спробувати відновити працездатність самого накопичувача.  Можна зустріти різні випадки несправності флеш-накопичувачів, розглянемо найпоширеніші.

Перший, найпростіший випадок, – накопичувач визначається в ОС як пристрій, з коректним розміром, але при спробі що-небудь прочитати підвішує систему.  Також буває, що ОС пропонує відформатувати флешку, але завершити операцію не вдається.  Подібні симптоми говорять про деяке порушення в системі трансляції накопичувача.  В цьому випадку слід пройтися записом від нульового до останнього LBA, потім відформатувати флешку.  Якщо після цього операція завершиться успішно, можна вважати, що пристрій справний (з деякими застереженнями).  Щоб переконатися в успішності виконаних дій, можна виконати кілька циклів запису / читання.  Залежно від версії прошивки накопичувача така методика може допомогти усунути вищеназвані проблеми, виправивши помилки в трансляції.  Якщо даний метод не допоміг, можна спробувати застосувати спосіб, описаний для другого випадку.

Другий випадок – флеш-накопичувач визначається в ОС нульовим розміром.  Це говорить про серйозне руйнування прошивки накопичувача.  У цій ситуації можна спробувати повернути флешку до життя, скориставшись технологічною утилітою від виробника контролера для відновлення прошивки.  Подібні утиліти зазвичай виконують повну очистку пам’яті NAND flash, заповнення кодом Грея або іншими тестовими паттернами, на підставі яких виконують перевірку цілісності сторінок NAND flash, виключають пошкоджені блоки з трансляції, створюють конфігураційні сторінки, необхідні для функціонування прошивки, після чого виконується створення файлової системи (  форматування засобами ОС).

Для початку бажано (якщо є така можливість) розкрити корпус флешки і подивитися маркування на контролері.  Потім на сайті виробника або сторонніх ресурсах знайти утиліту саме для даної модифікації контролера.  Можна також скористатися спеціалізованими інтернет-ресурсами, де є утиліти для програмного ремонту USBфлешок у Львові на більшості сучасних контролерів.  Якщо розтин корпусу не представляється можливим, або флешка в монолітному виконанні, слід в диспетчері пристроїв подивитися ідентифікатори для даного пристрою, потім за допомогою тих же ресурсів знайти утиліту, яка підходить для даної комбінації VID / PID.  Більшість вендор-утиліт мають в комплекті інструкцію з їх застосування, з якою попередньо необхідно уважно ознайомитися, так як неправильні дії або невірно встановлені параметри можуть Вас остаточно позбавити можливості відновлення працездатності накопичувача.

Третій випадок – при підключенні флеш-накопичувача в USB-порт операційна система видає повідомлення «Пристрій USB не упізнано».  Подібна ситуація складається в результаті порушення цілісності прошивки, внаслідок якого пристрій перестає відповідати на запити по шині USB.  При цьому ідентифікатори пристрою VID / PID рівні 0x0000.  В такому випадку можна спробувати спочатку перевести контролер в тестовий режим шляхом замикання між собою певних контактів мікросхеми пам’яті NAND Flash, після чого, коли ОС зможе визначити пристрій і встановити потрібний драйвер, завдання зводиться до першого або другого випадку, в залежності від того, наскільки коректно  визначиться ємність накопичувача в системі.

Якщо описані вище дії привели до успішного результату, і Ваш флеш-накопичувач коректно працює на читання / запис, то можна вважати його справним, але обов’язково слід врахувати, що ймовірність рецидиву проблеми досить висока, тому ні в якому разі не рекомендується використовувати відновлені флешки для  відповідальних завдань.

Ремонт фізично пошкоджених Flash

Флеш-накопичувачі дуже зручні для зберігання даних, особливо в разі роботи на кількох комп’ютерах і необхідності переносити файли без використання мережевих з’єднань.  Конструкція цих пристроїв забезпечує деякий захист від механічних впливів, тим не менш, вони можуть бути пошкоджені при використанні USB-роз’ємів низької якості або в разі застосування надмірної сили.

Якщо на фізично пошкодженій флешці є необхідні вам файли, сервісний центр компанії FIXME пропонує швидкий ремонт несправного носія і відновлення даних з нього.  Висока ймовірність відновлення гарантується в разі будь-якого пошкодження: викликаного механічною поломкою, зануренням у воду, перегрівом.

Що робити в разі пошкодження флеш-накопичувача

Імовірність успішного відновлення даних залежить від будови флеш-накопичувача і локалізації фізичного пошкодження.

Не слід намагатися з’єднувати частини механічно зламаної флешки.  Звичайно, можливо заново припаяти USB-роз’єм, але при цьому легко пошкодити компоненти друкованої плати, чутливі до перегріву.  Може також статися відшарування доріжок плати.  Тому немає гарантії, що в результаті вийде працездатний пристрій.

Статична електрика і забруднення накопичувача також можуть привести до його пошкодження.  Тому не слід торкатися компонентів пристрою, не забезпечивши собі надійне заземлення.  До відправки несправного накопичувача в лабораторію по відновленню даних потрібно зберігати його в антистатичному пакеті.

У нашій лабораторії відновлення даних накопичено великий досвід роботи з флеш-накопичувачами.  Команда фахівців має змогу безпечно привести пошкоджений пристрій в робочий стан для відновлення доступу до втрачених файлів.  У багатьох випадках використовуються спеціальні інструменти для читання інформації безпосередньо з мікросхем флеш-пам’яті, що дозволяє при будь-яких фізичних пошкодженнях компонентів симулювати працездатний пристрій.

Для запобігання впливу статичної електрики або забруднення компонентів всі роботи з пошкодженими флеш-накопичувачами проводяться в спеціальній чистій кімнаті.

Після створення повної копії записаних даних, за допомогою спеціальних утиліт усуваються пошкодження файлів та інші логічні проблеми.  У більшості випадків вся робота по відновленню інформації займає не більше кількох днів.

Для забезпечення можливості успішного відновлення не рекомендується робити спроби самостійного ремонту USBфлешок у Львові.  Приєднання несправної флешки до комп’ютера може призвести до її додаткового пошкодження, а фізичні ушкодження неможливо усунути ніякими програмами для відновлення даних з flash накопичувачів.