Ремонт ТБ-приймачів Львів. ТБ-ресивер відноситься до категорії дорогих товарів, тому при відмові роботи сучасної апаратури власник відчуває, м’яко кажучи, легкий шок. Але не варто засмутчуватися, адже будь-яку проблему можна вирішити. Настійно не рекомендується намагатися усунути поломку самостійно.

Сучасні прилади складаються з великого числа різних компонентів, які дуже чутливі до механічних впливів. Якщо ваш прилад, на жаль, вийшов з ладу, то рекомендується звернутися за допомогою до хороших фахівців.

Сьогодні, ремонт ТБ-приймачів у Львові пропонують багато компаній. Компанії своїм клієнтам надають гарантію якості вже на протязі багатьох років. Вони працюють тільки з перевіреними високоякісними брендами.

У кожній компанії працюють досвідчені працівники, які здатні якісно обслужити ваш прилад і вирішать раптом виниклу неполадку. Клієнти стикаються з такими проблемами, як несправність кабелю або неправильна експлуатація обладнання, але найчастіша – це заводський брак.

Важливо пам’ятати: якщо потрібен ремонт ТБ-приймачів у Львові, то самостійне втручання без відповідних навичок може призвести до повного виходу з ладу TV-ресивера. Краще рішення – це скористатися послугами майстра сервісного центру компанії FIXME!

Діагностика та усунення несправностей ТБ_приймача

Багато регіонів нашої країни оцінили переваги цифрового телебачення. Телебачення займає перше місце в світі розваг. Число користувачів величезне. І якщо мовлення раптом припиняється, життя «зупиняється». Частою причиною несправності є саме поломка ресивера, яку ми зараз розглянемо. Існують різні моделі супутникових приймачів, але несправності, які найбільш часто зустрічаються у всіх однакові.

Діагностика та можливі несправності

В першу чергу потрібно переконатися в тому, що дійсно несправний саме ТБ-ресивер. Проведемо діагностику своїми руками. Що ж саме може статися з телевізором найпопулярніших фірм – Sony, Samsung і Philips?

Основні несправності:

 • відсутній пошук каналів (можливо порушений контакт входу в ресивер або вихід з конвертера);
 • перешкоди на екрані, незалежно від погоди за вікном (спробувати поміняти положення супутникової тарілки або поміняти на тарілку з іншим оптимальним діаметром);
 • не завжди є звук (потрібно перевірити гучність на телевізорі і ресивері);
 • замість зображення символи на екрані (перезавантажити обладнання);
 • канали недоступні або вимагають розкодування (також перезавантаження);
 • несправний антенний шнур (при відключенні напис зникає на екрані).

Інші можливі причини поломок:

 • зміна положення тарілки;
 • ресивер не підключений до телевізора;
 • зламаний блок живлення;
 • реєстрація ресивера закінчилася;
 • вийшов з ладу конвертер;
 • перешкоди в прийомі сигналу через погодні умови;
 • порушення умов експлуатації;
 • немає сигналу зі супутника.

Крім цього, може згоріти блок живлення – при підключенні до мережі екран блимає або взагалі не включається. У такому випадку необхідна заміна або ремонт блоку.

Якщо ресивер включається, загоряються всі символи на екрані, але трансляції на телевізорі немає, потрібно буде замінити материнську плату або зробити перепрошивання.

При несправності тюнера його необхідно замінити.

Як відремонтувати?

Ремонт ТБ-приймачів Львів після закінчення терміну гарантії зазвичай коштує пристойних грошей. Якщо гарантія ще діє, продавець повинен зробити діагностику, усунути поломку або замінити деталі безкоштовно. Якщо у вас закінчилася реєстрація, то потрібно звернутися в техпідтримку для нової активації.

Однак усунути невеликі поломки може і початківець. В першу чергу треба визначити несправність – найчастіше це перешкоди на екрані або недоступні канали.

Самостійно можна відновити пошук каналів, прибрати перешкоди на екрані або замінити символи на зображення, а також поправити антенний шнур і збільшити звук.

Для цього потрібно перевірити контакт входу в ресивер і вихід з конвертера, поміняти положення супутникової тарілки, перезавантажити обладнання і перевірити звук на ресивері і телевізорі.

Крім цього, можна відновити ланцюг живлення. Найчастіше буває така ситуація, коли згорів запобіжник. Його необхідно замінити, потім перевірити вхід на подачу струму і можна далі дивитися телевізор.

Всі елементи ресивера можна перевірити на коротке замикання, згорілі в такому випадку потрібно замінити на нові. При заміні важливо діяти акуратно, відключивши пристрій від електрики, інакше вас може вдарити струмом.

Якщо стан гнізда для підключення телевізійного дроту залишає бажати кращого, може бути погана якість зображення. Замінити гніздо набагато складніше, ніж все інше. В цьому випадку краще звернутися до професіонала.

Якщо спостерігаються збої в системі інтерфейсу, то потрібно просте оновлення. Зазвичай інструкцію можна подивитися на інфоканалі.

Трансляцію сигналу зі супутника перевіряємо в головному меню, в налаштуваннях (ручний пошук) за шкалою рівня. Якщо показує нуль відсотків, то проблема в цьому. Причиною відсутності сигналу може бути зміщення приймального пристрою. Кріплення з часом можуть відкрутитися і положення тарілки змінюється.

Якщо конструкція велика, то сильний вітер теж може змінити напрямок.

Комутатор на супутниковій тарілці (невелика коробочка, яка має один вихід і кілька входів) перевіряємо на наявність іржі. Комутатор, що окислився, треба замінити. Це найбільш крихкий компонент супутникового обладнання і найвразливіший до вологи.

Перевіряємо всі кабелі. Місця з’єднання обертаємо і перевіряємо на сліди окислення.

Поломка тюнера трапляється через попадання пилу і бруду, механічних пошкоджень. Його необхідно очистити і пристрій продовжить роботу.

Крім цього ресивер може перегрітися від тривалого перегляду або просто бути відєднаним від телевізора. Якщо все в порядку, спробуйте перевірити, чи оплачений пакет послуг. Можуть проводитися профілактичні роботи. Тут нічого не зробити, доведеться почекати.

Ресивер досить складний багатоелементний пристрій. Навіть саме надійне і якісне обладнання може зламатися через погані погодні явища і проблеми з електрикою.

Серйозні роботи – заміну програмного забезпечення або прошивки, ремонт материнської плати і дорогих деталей – потрібно довірити майстру.

Тому якщо у вас дорога цифрова приставка, то доцільніше віддати її в руки фахівцям сервісного центру. При спеціалізованому ремонті є свої переваги. Вам дають гарантію на певний термін і встановлюють всі причини пошкоджень.

Рекомендації

При відсутності належного досвіду ви не можете бути впевнені в якості своєї діагностики і виконаного ремонту ТБ-прймача Львів, тому краще звернутися до фахівця. Але якщо ви точно визначили проблему, можете виправити її протягом декількох хвилин.

Щоб уникнути поломок, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • встановлювати і підключати обладнання повинен тільки уповноважений персонал;
 • оберігати приставку від механічних пошкоджень;
 • не порушувати інструкцію із застосування.

Ремонт ТБ-приймачів(ресиверів) в домашніх умовах

Ресивер – спеціальна приставка для телевізорів, які не можуть самостійно підтримувати цифровий формат. Це пристосування може перевести сигнал від звичайної аналогової антени в цифровий.

В процесі експлуатації телевізійної приставки немає гарантій, що в якийсь момент не виявляться якісь несправності ресивера. Якщо обладнання в цей момент знаходиться на гарантії, то вірним рішенням буде віднести його до сервісного центру. Але якщо гарантійний термін вже закінчився, можна спробувати виконати нескладний ремонт ТБ-приймача Львів своїми руками.

Навіть якщо використовуваний приймач досить застарів, слід спробувати відновити його функції в домашніх умовах. Причин поломки обладнання, що відпрацювало значний термін може бути багато. Це і старіння, і всихання радіоелементів і електролітів. Поломка може відбутися через фізичний вплив на прилад – проливання рідини, падіння, а також через збої в програмному забезпеченні.

Проведіть нескладний ремонт ресивера власними руками

Несправності ресиверів і їх усунення

Перед проведенням масштабного ремонту, якщо ресивер не хоче включатися зовсім або при включенні на екрані пише повідомлення, наприклад, написано, що немає сигналу, необхідно перевірити найімовірніші причини відмови в роботі ресивера:

 • відсутність живлення в мережі, підключення до мережі;
 • підключення антени до відповідного роз’єму;
 • цілісність кабелю (антени);
 • цілісність проводів;
 • неправильна установка ПО, яка вимагає перепрошивки пристрою, що зможе виконати тільки фахівець.

Якщо всі описані недоліки усунуті, але приймач все одно не працює, доведеться віддати його в майстерню або своїми руками зробити ремонт ТБ-приймача Львів.

Не вмикається

Причин, чому пристрій не включається або телевізор не показує, а на екрані нічого не відображається, може бути небагато. Якщо при спробі включити приставку нічого не відбувається, слід перевірити наступне:

 • чи включений тумблер на задній панелі;
 • якщо перемикач знаходиться в положення «включено», а сигналу все одно немає, швидше за все буде потрібно ремонт блоку живлення;
 • підключення приставки до відповідного роз’єму на телевізорі;
 • чи працює пульт дистанційного керування.

Усунувши подібні помилки підключення, ремонт супутникового ресивера може не знадобитися. Якщо при включенні, крім відсутності сигналу, на панелі ресивера з’являється напис «boot» або загоряються всі індикатори одночасно, значить в програмному забезпеченні стався збій або згоріла материнська плата. Також поломка материнської плати відображається на дисплеї як напис «ER31».

Важливо! Заміну материнської плати краще проводити в сервісному центрі. Особливо, якщо прилад ще знаходиться на гарантії.

Про коротке замикання говорить повідомлення «Short circuit!». В цьому випадку перевірку можна провести наступним чином – висмикнути дріт, що з’єднує прилад з конвертером. Якщо повідомлення не зникло, значить з ладу вийшов тюнер. Також замикання може трапиться в самому проводі або конвертері.

При використанні картки в приймачах може з’явитися повідомлення про те, що ресивер не бачить карту. Причина може бути в несправності самої карти, неправильному встановленні або поломки картоприймача. Необхідно перевірити чіп на наявність забруднень і деформацію. Якщо з картою і картоприймачем все в порядку, швидше за все вона просто не підходить під програмне забезпечення приставки. Чи не знаходить канали.

Якщо при включенні супутникового ресивера телевізор не ловить канали, а на екрані з’явилося повідомлення «немає сигналу», потрібно встановити в чому причина – в приймальнику або самому телевізорі. Якщо приставка належним чином підключена, на ній горять всі індикатори, а на екрані з’являється Меню ресивера при натисканні відповідної кнопки на пульті ДУ, але нічого не ловиться, причина не в телевізорі. Приймач не надходить сюди через наступні випадки:

 1. Погані погодні умови. В цьому випадку залишається чекати, коли стихія вщухне і якість сигналу покращиться.
 2. Профілактичні роботи, про які повинен оповістити провайдер.
 3. Зсув антени, викликаний вітром, пошкодженням при падінні важкого предмета, ненадійне закріплення. Встановити і налаштувати супутник або антену можна самостійно, змінюючи її положення на 1 см і чекаючи появи сигналу. Якщо самостійно налаштувати сигнал не виходить, можна запросити фахівця.
 4. F-роз’єм слабо закріплений або взагалі вийшов з місця з’єднання з обладнанням.

Для якісної настройки ресивера зверніться за допомогою до майстра

 1. Пошкодження кабелю на ділянці від приставки до супутника або антени. В цьому випадку пошкоджене місце відрізати, кінці кабелю з обох сторін зачистити і з’єднати F-роз’ємом. Закріпити місце з’єднання ізоляційною стрічкою, а при повторному пошкодженні проводу його потрібно замінити.
 2. Перешкоди, що виникли на шляху передачі сигналу від супутника. Це може бути недавно зведена висотна будова, гілки дерев або навіть грудки снігу. Методи усунення перешкод залежать від причини їх виникнення.
 3. Якщо жодна з причин не визначена, ймовірно проблеми з конвертером. У разі виходу з ладу цієї частини ланцюга його доведеться замінити. З цієї ж причини виникає ситуація, при якій немає звуку і картинки на ресивері.

Ремонт блоку живлення

Не дуже дорогі моделі сучасних телевізійних приставок не відрізняються якісним блоком живлення. Якщо ресивер не працює після минулої грози, тоді зовсім точно причиною відмови в роботі обладнання буде несправність системи живлення. Ремонт блоку живлення можна самостійно провести, якщо в наявності є паяльник і трохи досвіду в ремонті електроприладів.

Дотримуючись покрокової інструкції, можна легко провести діагностику і мінімальний ремонт ТБ-приймачів:

 1. Для початку слід відкрутити шурупи або болтики, які утримують кришку приладу. Після зняття, потрібно візуально оцінити цілісність всіх компонентів плати і самого блоку. Не повинно бути роздутих конденсаторів, плат,що прогоріли.
 2. Якщо при огляді причин поломки не виявлено, тоді за допомогою спеціального приладу мультиметра перевіряють цілісність запобіжника. Якщо він справний, тоді встановлюємо його на місце. При несправному запобіжнику варто з’ясувати причини, за якими він згорів. Якщо просто поміняти його на новий, швидше за все відбудеться те ж саме, нова запчастина також вийде з ладу.
 3. Потім за допомогою мультиметра по черзі перевіряються всі частини схеми блоку живлення. Першим перевіряється конденсатор. При знятті показань з нього в режимі «вимірювання постійної напруги», значення повинно бути близько 300 вольт. Якщо заряду немає, то перевіряють інші елементи: запобіжник, транзистор, діоди. При виявленні в одному з них короткого замикання, деталь слід випаяти і замінити на нову.
 4. На пробій діодів може вказувати наявність на вході моста змінної напруги. При перевірці випаяти по одному кінцю кожного діода і по черзі їх продзвонити, при цьому змінюючи місцями кінці мультиметра. Справний елемент пропускає струм в одну сторону, змінивши положення при продзвонюванні, він не повинен пропускати струм. Якщо це відбувається в обох положеннях, значить даний діод пробитий.

Увага! При неполадках з одним з діодів заміні підлягають відразу всі, навіть на даний момент справні, інакше поломка повториться.

При перевірці первинних обмоток трансформатора змінна напруга на ньому має бути близько 150 вольт і весь час трохи змінюватися. Те, що вона не «плаває» може свідчити про те, що причина поломки в мікросхемі. У цьому випадку її замінюють і знову вимірюють показники змінної напруги.

Якщо з первинною обмоткою все в порядку, змінна напруга присутня, слід виміряти свідчення на вході блоку. При відсутності напруги продзванюють діоди вторинного ланцюга. Повторивши процедуру на діодах і виявивши несправний, його замінюють. Якщо це не допомогло з’ясувати, чому все ж не включається ресивер, швидше за все причина в мікросхемі первинного ланцюга.

Виявити і усунути причини несправності супутникового ресивера досить просто, якщо є мінімальний досвід поводження з цифровим обладнанням. Якщо зрозуміти причини поломки самостійно не вдалося, краще довіритися фахівцеві.