Ремонт термопотів Львів. Термопот – це чайник з додатковою функцією термоса (він не тільки гріє воду, але і тривалий час підтримує її в гарячому стані). Коли така техніка виходить з ладу стає питання про його ремонт, не всі майстерні спеціалізуються на ремонті термопотів, так як їх внутрішній устрій складніше звичайного чайника. Наша компанія FIXME приймає в ремонт і швидко ремонтує термопоти будь-яких брендів і моделей.

Основні скарги на роботу термопоту:

 • Не включається, індикації покажчиків напруги не панелі управління немає. При такій поломці проблема може бути в обмотці, термозапобіжнику, термовимикачі.
 • При доливанні холодної води, повторне кип’ятіння не відбувається, не працює функція повторного кип’ятіння. Найчастіше проблема в термовимикачі.
 • Чайник-термос працює тільки в режимі чергового підігріву, воду не кип’ятить. Потрібно перевірити ланцюг живлення або згоріла нагрівальна спіраль.
 • Немає подачі води. Проблема може бути як в самій кнопці подачі, так і двигуні подачі води.

Якою б складною була поломка, наші фахівці компанії FIXME зможуть привести в робочий стан ваш термопот. Для калькуляції вартості ремонту і термінів проводиться діагностика термопоту. В ході неї майстер виявляє несправну деталь і підбирає оптимальний спосіб ремонту. Результати обговорюються з замовником, з його схвалення майстер приступає до ремонту.

Які переваги при зверненні в нашу фірму?

Для виконання якісного ремонту термопоту у Львові у нас є все необхідне, а саме, команда майстрів з досвідом роботи, технічний інструментарій, схеми і мануали, запчастини для заміни. Більшість деталей зберігатися на нашому складі, якщо потрібного елемента не виявиться, ми завжди зможемо його замовити.

Ремонтуємо термопот своїми руками

Термопот є сумішшю чайника і термоса. Для підтримки певної температури рідини в апараті передбачена функція підігріву. Незважаючи на досить надійну конструкцію, апарат з часом виходить з ладу, і виникає питання: чи можливий ремонт термопоту Львів своїми руками?

Будова чайника-термоса

Розглянемо ключові елементи термопоту.

 1. Бак з корозійно-стійкої сталі.
 2. Спіралі (ТЕНи), вбудовані в корпус. Один елемент призначений для кип’ятіння води, а інший підтримує необхідну температуру. Для виключення короткого замикання кожна спіраль обгорнута в спеціальні «намиста» з кераміки.
 3. Система подачі води. Складається з помпи, двигуна, нагнітачів і сполучних трубок для транспортування рідини. Живлення двигуна коливається в районі 8-12 В. У більш просунутих моделей цей показник збільшено для 24 В.
 4. Електронний блок. Тут знаходиться тимчасове реле, що відповідає за примусове включення нагрівальної спіралі. Тут же можна побачити елементи, що формують локальне напруження як для двигуна, так і для самого реле.
 5. Чіп управління. Ця частина відповідає за активацію режимів термопоту: «Подача рідини» і «Повторне кип’ятіння». Сюди ж включені світлодіоди – індикація подій: зелене світло вказує на режим підтримки температури, а червоне на процес нагрівання.
 6. Термовимикач. Іноді цю деталь називають термопереривачем, температурним датчиком або термостатом. Коректна робота чайника повністю залежить від цього елемента.

Термовимикач виглядає як невеликий бочонок, виконаний з кераміки. Усередині корпусу розташовані два спарених металевих контакти. Залежно від типу приладу контакти або замкнуті, або роз’єднані.

У першому випадку при досягненні критичної температури лінія розмикається і спіралі відключаються. Коли вода охолоне до певного градусу контакти замикаються запускаючи процес нагріву. Температура відключення і включення, як правило, фіксована. У бюджетних моделях показники встановлені за замовчуванням, тоді як в більш дорогих рішеннях є можливість ручного вибору.

Якщо термовимикач вийшов з ладу або просто не спрацював, то на цей випадок є запобіжник.  Температурна межа спрацьовування останнього знаходиться в межах + 125-150⁰С.  Елемент монтується поруч з термовимикачем і закривається металевою пластиною.  Рідше запобіжник розташовується на дні баку.  Багато в чому це залежить від конкретної моделі чайника.

Часто трапляється, що причиною виходу з ладу термопоту є саме запобіжник.  Він розмикає ланцюг і не дає коректно працювати вимикачу.  Відповідно, чайник не вимикається, так само як і індикація.  Тому при поломці пристрою в першу чергу варто перевірити запобіжник.

Наступною причиною виходу з ладу чайника – це сам термовимикач.  Якщо під рукою є омметр, то виключити його дуже просто: він має нульовий опір при температурі в + 25-30⁰С.  В іншому випадку вимикач потрібно замінити.

Принцип роботи термопоту

Після заповнення баку водою і включення пристрою Тени починають нагрівати рідину до кипіння.  При досягненні 100⁰С спрацьовує реле і термопот в автоматичному порядку переходить в режим підігріву.  На останній витрачається близько 70-100 Вт, в той час як на кип’ятіння в десятки разів більше – від 1000 до 2500 Вт, що залежить від конкретної моделі.

Важливо!  Охолодження води в пристрої відбувається приблизно з такою ж швидкістю, що і в звичайному термосі, завдяки термостійкій колбі, що утримує тепло.  Тобто навіть у вимкненому стані рідина буде залишатися гарячою помітно довше, ніж в класичному електрочайнику.

Після того як температура води досягне мінімальних значень, спрацьовує термовимикач, активуючи Тени для підтримки певного градусу.  Всі пристрої такого плану оснащені системою подачі.  Тобто, нахиляти термопот немає необхідності.  Досить встановити стакан на спеціальний майданчик і натиснути на відповідну кнопку.  Подача води буде здійснюватися під тиском, сила якого залежить від обраної моделі.

Бюджетні термопоти мають, як правило, до 4 режимів, які потрібні для позначення мінімальних і максимальних температурних порогів.  У більш дорогих пристроїв можливостей регулювання набагато больше. До того ж вони оснащуються якимось додатковим функціоналом: включенням за таймером, режим «без пари», самоочищення, розширений захист, додатковий резервуар і т.п.

Окремі несправності термопоту і споби їх усунення

Як і будь-який інший предмет побутової техніки, термопот має перелік проблем, що найбільш часто зустрічаються.

Наведемо окремі несправності термопоту і деталі, заміну або ремонт яких своїми руками в такому випадку слід здійснити в першу чергу:

 1. Повністю не горить керуюча панель, сам пристрій не запускається і не працює.

У наведеному випадку, причиною поломки може бути:

 • терморегулятор, розташований, в залежності від моделі, або на днище, або на боковій панелі пристрою;
 • запобіжник;
 • поламані дроти і місця з’єднань.
 1. Працює тільки режим підтримування температури, основне ж кип’ятіння води не функціонує.

Усунути поломку можна, перевіривши:

 • донний термовимикач;
 • основний нагрівальний елемент, призначений для нагрівання води до 100 градусів.
 1. Зворотна ситуація – кип’ятіння до “ста” працює, а підігрів не функціонує.

Порада тільки одна – перевірити всі елементи електричного кола, звернувши особливу увагу на модуль плати.

 1. Натискання на кнопку подачі води не дає результату.

Проблема полягає в помпі – необхідно розібрати термопот, і з’ясувати справжню причину.

Докладний розбір ремонту деталей

Існує певний перелік внутрішніх деталей термопоту, які оглянути рекомендується в першу чергу.

Мережевий провід

Мережевий провід 220 Вольт може перегнутися або погано контактувати з триконтактним роз’ємом, розташованим всередині корпусу.

Спочатку необхідно перевірити безпосередньо сам провід в режимі “продзвонки” за допомогою мультиметра або ж підключивши кабель до будь-якого іншого пристрою.

Мультиметр

Якщо ж кабель працездатний, слід перевірити наявність напруги на виводі після трансформатора.

Мікросхеми

Більшість моделей оснащуються двома електронними модулями:

 • плата електроживлення;
 • плата керування.

Плата керування

По суті, плата живлення – це живлячий блок, від якого підходить електричний струм корисних властивостей до кожного елементу термопоту.

Для ремонту обох плат необхідно в першу чергу оглянути їх на предмет:

 • Конденсаторів, що роздулися;
 • перегорілих резисторів;
 • непридатних до використання запобіжників;
 • первинних контактних доріжок та ін.

Усі пошкоджені елементи необхідно замінити на нові, попередньо подбавши про їх купівлю на радіоринку. Пошкоджені доріжки можна відновити за допомогою лудіння побутовим паяльником.

Найпоширеніша проблема тут – це перегорілий запобіжник. Визначити його можна по порваній нитці всередині скляного корпусу.

Якщо ж запобіжник в порядку, слід перевірити резистори і діоди тестером.

Ремонт водяного насоса

Що робити, якщо побіг термопот або, навпаки, при натисканні на кнопку зливу води нічого не відбувається? В такому випадку, слід дістатися до помпи і приступати до тестування її працездатності.

Робиться це простою попарною прозвонкою контактів.

Для перевірки працездатності можна також подати штатну напругу в 12 Вольт, взявши її, наприклад, від потужних батарейок або від автомобільного акумулятора.

Також відповідну напругу видають блоки живлення, встановлені в системних блоках персональних комп’ютерів.

Помпа

Ремонт нагрівальних елементів

Якщо не працює підігрів або основне кип’ятіння, можливо, несправність полягає в нагрівальному елементі, що вийшов з ладу. Самостійний ремонт тена виробляти не рекомендується – легше купити новий. Вартість нагрівальних спіралей починається від 800 гривень.

Тен в розібраному вигляді

Розбір поширених ситуацій та способи їх вирішення

Наведемо перелік проблем, які найбільш часто зустрічаються – з інструкціями щодо їх вирішення.

Термопот здійснює постійне кип’ятіння

Часто трапляється ситуація, коли термопот постійно кип’ятить воду. Можливо і зворотне – коли агрегат вимикається в той час, коли рідина ще далека від початку закипання.

Проблема полягає в несправності термовимикача. Знаходяться вони на днище пристрою і збоку корпусу.

Основна проблема їх непрацездатності – нанесення виробником малої кількості термопасти, через що термореле починає працювати неправильно внаслідок поганого контакту.

Перевірку працездатності реле перевіряють звичайним мультиметром – для цього його підключають до контактів терморегулятора і ставлять в режим омметра. Тестер повинен показати опір в 0 Ом.

Для додаткової перевірки рекомендується під’єднати термореле до проводів і опустити в киплячу воду. Якщо показання омметра будуть прагнути до нескінченності, реле справне, в іншому випадку – потрібно замінити.

Також перевірку терморегуляторів рекомендується здійснити і в разі, якщо термопот не переходить в режим підігріву. У представленій ситуації додатково слід також перевірити з’єднувальні дроти – вони можуть окислюватися.

Термореле

Термопот самостійно зливає рідину

Деякі стикаються з такою проблемою – відразу ж після включення в розетку термопот зливає з колби воду, починає гудіти, з’являється характерний запах гару. Як виправити такий недолік?

Проблема тут полягає в водяному насосі. Спочатку необхідно розібрати сам термопот  і дістатися до місцезнаходження помпи. Далі слід приступати до розбирання насосу.

Після викручування двох болтів на самій помпі можна отримати доступ до крильчатки і магніту. Щоб не купувати нову помпу, можна полагодити стару – для цього необхідно від’єднати лопаті від магніту і очистити їх від накипу дрантям або м’якою тканиною. Також слід оглянути і сам магніт – на ньому часто накопичуються дрібні металеві частки, що перешкоджають нормальній роботі.

Якщо зазначені дії були зроблені, але агрегат все одно протікає, слід купити нову помпу.