Ремонт цифрових фотоапаратів Львів. Сучасна людина активно користується всіма благами, які надає їй технічний прогрес. Якщо раніше процес створення фотографії займав довгі години або навіть дні, то тепер, у вік цифрових технологій, досить одного натискання на кнопку камери, а потім ще одного натискання на кнопку принтера, і перед вами готова фотографія.

Але мало хто замислюється про те, наскільки складні процеси відбуваються в цифрових фотоапаратах за частки секунди, що дозволяють фотографії виникнути на дисплеї. По-перше, багато що залежить від об’єктиву. Не можна з упевненістю говорити про те, що об’єктив – це найважливіша частина камери, але те, що без нього не обійтися, це точно.

На жаль, саме об’єктив найчастіше страждає від різних пошкоджень і поломок. Сучасні майстри мають багатий досвід в усуненні неполадок, тому в разі несправностей роботи об’єктиву варто якомога швидше віднести камеру в ремонт цифрових  фотоапаратів у Львові. Якщо вірити статистиці, то більше сорока відсотків від кожного, хто звернувся в сервісний центр приходять саме з несправними об’єктивами.

На жаль, існує безліч причин, за якими об’єктив може почати працювати несправно або і зовсім перестати функціонувати. Якщо ж вдаватися в різноманітність «симптомів», то і зовсім можна заплутатися. Найважливіша причина виникнення поломок в фотоапараті і, зокрема, в об’єктивах – це людський фактор.

По-перше, фотоапарат можна упустити, коли з об’єктива знята захисна кришка, це і стане причиною механічного пошкодження, внаслідок якого виникає зміщення внутрішніх елементів конструкції об’єктива.

Однією з найбільш широко поширених поломок, після яких необхідний ремонт фотоапаратів, це потрапляння всередину об’єктива піску. Найчастіше це відбувається в теплу пору року, коли починається сезон фотозйомок на пляжах. Буде досить однієї єдиної піщинки для того, щоб редуктор об’єктива прийшов в повну непридатність через заклинювання.

Не рідкісні і ті випадки, коли під час ремонтних робіт з об’єктива витягалася маса піску, яка налипнула на внутрішні частини конструкції, покриті силіконовою змазкою. У таких випадках ремонт об’єктива зводиться до розбору його на дрібні частки і ретельного очищення, так як необхідно прибрати весь пісок, перш ніж знову перевіряти працездатність об’єктива.

Ремонт цифрового фотоапарату в компанії FIXME

Ремонт цифрових фотоапаратів (фотокамер) у Львові є одним з основних  профілів нашого сервісного центру компанії FIXME. Ми виробляємо ремонт цифрових фотокамер практично всіх виробників, але в основному це звичайно ж Кенон, Никон, Пентаксим, Фуджіфільм, Олімпус, Соні, Панасонік. До сих пір люди приносять фотокамери марок Мінолта або Мінольта (Коніка Мінолта), які зняті з виробництва. Стандартний ремонт фотоапаратів триває у нас 1-3 дні. Бувають випадки, коли потрібно замінити деталь і, якщо її немає на складі СЦ, то доводиться її замовляти, але і в цьому випадку ми намагаємося, щоб термін ремонту не затягувався більше 2 тижнів. Єдине, що вам треба знати заздалегідь – ми не “заряджаємо” своїм клієнтам нечувані суми і беремося за ремонт будь-якої складності в 99% випадків. І це стосується не тільки “мильниць”. Високоякісний ремонт дзеркальних і бездзеркальних фотоапаратів – наш пріоритет. А головне терміни все ті ж (1-3 дні), а не місяці.

Пані та панове! Тепер ремонт будь-яких компактних цифрових фотоапаратів (мильниць, не ультразумів) в нашому СЦ коштує всього 400 грн. !!! Винятком є ​​ті фотоапарати, які потребують заміни дисплеїв, плат або матриць. У подібних випадках сума ремонту складається так: 400грн. + вартість запчастини.

Ремонт фотоапаратів з багаторазовим зумом 700 гривень.

Ремонт об’єктиву фотоапарата – один з найбільш частих запитів. Як правило об’єктив заклинив в певному положенні і не засувається назад. При чому поломка об’єктиву фотоапарата може виникнути як через знос, так і через механічний вплив на нього.

На сьогоднішній день ми виробляємо самий якісний і недорогий ремонт цифрових фотоапаратів у Львові. Ви можете це легко перевірити, промоніторивши даний ринок. На відміну від багатьох інших сервісних центрів, ми оголошуємо остаточну вартість ремонту.

Не буде зайвим повторити, що це не стосується тих фотоапаратів, які вимагають заміни дисплеїв (LCD), матриць (CCD, CMOS) або плат цілком.

Наш великий досвід ремонту фототехніки, професійне сервісне обладнання та програмне забезпечення дозволяють швидко прочитати внутрішні коди несправностей і діагностувати цифрову камеру на апаратному рівні для правильного визначення вузла, який необхідно відремонтувати або які запчастини потрібно міняти на вашому фотоапараті. Грунтуючись на цій інформації, ми зробимо найправильніший і недорогий ремонт цифрового фотоапарата у Львові. Звертаємо Вашу увагу, що ремонт виконується з використанням тільки оригінальних запчастин конкретного виробника фототехніки. Існує приблизний перелік найбільш частих несправностей цифрової фототехніки. І якщо на певну поломку офіційний сервіс по ремонту фотоапаратів запропонує тільки встановлення нового вузла або плати, то ми, зможемо виконати недорогий ремонт цифрової фотокамери на компонентному рівні, помінявши конкретні мікросхеми, шестерні, деталі механізмів – ціна такого ремонту в три рази нижче проти установки нового електронного модуля або цілого блоку.

Кілька порад – як можна уникнути ремонту фотоапарата

  • Ремінець з комплекту фотоапарата на зап’ясті або ремінь для плеча плюс чохол для транспортування захистять Вас від зайвих візитів в сервісний центр. Основна причина більшості ремонтів – фотоапарат впав або його вдарили.
  • На другому місці – вода. Якщо фотоапарат не має захисту від вологи – не знімайте в лазнях і саунах, під час дощу або при великій кількості бризок. При попаданні води всередину негайно вийміть акумулятор! Не відкладайте візит до сервісного центру тому що корозія утворюється моментально. Знизивши температуру зберігання фотокамери після попадання води (не нижче 0 ° c), можна уповільнити швидкість утворення корозії. Ремонт цифрової фототехніки в офіційному сервісі після попадання води і утворення сильних окислів, як правило, неможливий.
  • Пісок – при попаданні в механізми і об’єктив фотоапарату порушує їх роботу, забруднює датчик зображення. Не виключено, що за шикарним кадром зльоту вертольота піде ремонт фототехніки в сервісному центрі.
  • Встановлюйте карту в слот камери правильною стороною, не прикладайте великих зусиль. Інакше доведеться ремонтувати роз’єм карти пам’яті.
  • Не намагайтеся самостійно чистити матрицю фотоапарату зі змінною оптикою. При неправильно вибраному, в момент чистки, режимі роботи або недостатньо надійному акумуляторі не виключено спрацьовування і пошкодження затвора або поверхні фільтра датчика зображення інструментами для чищення. Можливо, буде потрібне встановлення нового датчика, затвора або його ламелей.
  • Використовуйте оригінальні акумулятори. Неякісний акумулятор, в момент зйомки, часто раптово вимикає камеру при індикації половини заряду на дисплеї. При раптовому відключенні живлення Ви ризикуєте втратити все знімки.
  • Ознайомтеся з інструкцією по експлуатації, це роблять не всі. Якщо на фотоапараті, як Ви вважаєте, не функціонує певний режим, то напевно були невірні спроби його включити або потрібно докладніше вивчити пункти меню, а фотокамера повністю справна і не потребує ремонту.

Як відремонтувати фотоапарат, якщо він все ж зламався або перестав відповідати заявленим характеристикам

Якщо причиною поломки був удар, то ризику виходу з ладу піддається будь-який вузол фототехніки. В першу чергу страждає об’єктив і оптична система. Тут, як мінімум, порушується фокусування або рівномірність фокуса по полю кадру. Це можна усунути налаштуванням, при більш серйозних пошкодженнях для відновлення характеристик доведеться відремонтувати або змінювати деталі об’єктива. При сильних ударах і деформаціях корпуса фототехніки, можуть порватися або отримати замикання з’єднувальні шлейфи, що призводить до виходу з ладу ланцюгів живлення або передачі даних. Механічні пошкодження електроніки цифрового фотоапарату і її окремих компонентів зажадають ремонту або установки нових електронних модулів. В оптичній системі фотоапарата від ударів можливі зміщення фотоматриці від заданого положення. Для коректної роботи іноді необхідно заново налаштовувати положення автофокусного і датчика визначення експозиції. При впливі на фототехніку тривалих вібрацій викручуються внутрішні сталеві кріпильні гвинти. Їх потрапляння на електроніку фотоапарата викликає замикання і непередбачувані порушення в роботі фототехніки. Тоді, після діагностики, виконується компонентний ремонт електроніки, а якщо це неможливо проводиться установка нових модулів.

При попаданні вологи і утворення корозії фотоапарат для ремонту повністю розбирається і проводиться механічне і хімічне очищення всіх деталей і вузлів, що зазнали впливу води. Особлива увага тут приділяється очищенню об’єктиву і іншої оптики фотокамери. Після цих робіт і відновлення необхідної провідності всіх електричних з’єднань здійснюється перевірка фотоапарата на всіх режимах роботи для виявлення несправних вузлів. Потім виконується компонентний ремонт електроніки і електромеханічних модулів фотоапарату. При неможливості ремонту цифрового фотоапарату Львів блоки і вузли замінюються.

Ремонт об’єктивів цифрової фототехніки проводиться при відсутності або невідповідності якості одержуваних фото і заявлених характеристик фотокамери. Йдеться про камери з незмінними об’єктивами. Ремонт змінної оптики розглядається в іншому розділі. При несправному затворі, який в компактній фототехніці розташований в об’єктиві, кадри можуть бути просто чорними – коли затвор не відкривається або в смужку – коли не закривається. Затвор об’єктива потребує ремонту через знос, забруднення піском і пилом, при обриві або замиканнях в шлейфі управління в об’єктиві, при несправності керуючої електроніки. Якщо ремонт затвору не реалізується методом установки окремих деталей, то встановлюється інший затвор.

Несправності роботи діафрагми об’єктиву можуть викликати помилку фотокамери при самотестуванні під час включення, проявляються дуже темними або пересвіченими кадрами при правильних налаштуваннях експозиції. Причини ремонту діафрагми об’єктиву – знос, пісок, обрив або замикання шлейфу, проблеми з електронікою управління. При зносі часто досить змінити двигун або соленоїд діафрагми об’єктиву, провести чистку при забрудненні. У деяких обставинах, при сильних пошкодженнях, буде потрібно встановити в об’єктив новий блок діафрагми.

Ремонт автофокусу об’єктиву потрібен при неможливості або низькій швидкості налаштування на різкість в заданому характеристиками діапазоні відстаней. Найбільш часті причини ремонту цифрового фотоапарат Львів – знос механізму приводу автофокусу об’єктиву, забруднення, піском, обрив провідників, несправність двигуна. Якщо правильна робота автофокусу не досягається зміною окремих його компонентів, то цей вузол фотокамери змінюється в зборі.

У об’єктивах зі змінною фокусною відстанню нерідко від удару або зносу пошкоджується механізм трансфокатора (зум-а) або його привід. Ремонт зводиться до повного розбирання об’єктиву і виявлення деталей з неприпустимим зносом, які замінюються на нові. При сильних пошкодженнях трансфокатора, сенс ремонту з установкою великої кількості нових деталей, через їх загальну високу вартість, втрачається, і об’єктив змінюється повністю.

Ремонт дисплею фотоапарата, як такий не існує. Дисплей в фототехніці є єдиною деталлю і при його несправності просто змінюється на інший. Чорне зображення або смуги на екрані ще не означають, що його треба міняти. Коли ви бачите чорний екран в режимі «фото» або «відео» – перейдіть в режим «перегляду» відзнятого матеріалу або натисніть кнопку меню, якщо зображення з’явилося – дисплей справний, просто затвор камери закритий або одягнена кришка на об’єктив. Припустимо, зображення немає – подивіться на дисплей при яскравому світлі, під різними кутами. Якщо змогли розгледіти зображення, то ймовірно, несправне підсвічування дисплею, і тільки його потрібно відремонтувати або змінити. Причиною темного екрана, смуг на ньому можуть бути несправності електроніки управління, обрив шлейфу до дисплея. Якщо модуль дисплея поворотний, з шарніром, то проблеми можуть бути в цьому механізмі. Звичайно, і сам дисплей втрачає працездатність, особливо від ударів.

Ремонт або заміна затвору фотоапарата потрібен через знос або механічне пошкодження. Його ресурс (пробіг) для сучасних камер лежить в межах від 40000 до 400000 гарантованих спрацьовувань. Зустрічається справна фототехніка з пробігом більше мільйона кадрів. У цифрових фотоапаратах зі змінними об’єктивами при кожному спрацьовуванні затвора відбувається його тестування на відповідність заданій і реальній тривалості витримки. Якщо виявлено невідповідність, фотокамера видає помилку, і затвор доведеться відремонтувати. Через зношеність і механічні пошкодження затвору в першу чергу страждають його ламелі. При великій кількості спрацьовувань пошкоджується механізм переміщення ламелей або соленоїди. По можливості оглядайте візуально ламелі на предмет задирів і розривів. Пошкоджені ламелі можуть подряпати матрицю цифрової камери, і вартість ремонту цифрового фотоапарату Львів буде значно вище. Для того, щоб недорого відремонтувати несправний затвор, іноді допустимо змінити його ламелі. При сильному зносі слід поміняти затвор в зборі.

Встановлення  нової матриці фотоапарату знадобитися при механічних пошкодженнях або виході її з ладу. Відремонтувати фотоматрицю в умовах сервісного центру не можна. При зйомці відео фотоматриця сильно нагрівається і часто виходить з ладу. Чорний кадр, смуги, не природне перенесення кольорів – все це буває при несправності датчика. Але такі ж симптоми будуть і при несправності модуля обробки зображення. При цьому, точно визначити чи несправний вузол можна тільки після діагностики. Згодом на матриці можуть з’явитися «биті» пікселі або точки, які вже не міняють свій колір і яскравість, як сусідні. При невеликій кількості «битих» точок їх можна прибрати програмно, підключивши камеру до комп’ютера. Якщо «битих» пікселів занадто багато, то встановлюється інша фотоматриця. Пікселі пошкоджуються великими групами при попаданні лазерного або іншого потужного випромінювання на світлочутливу поверхню. Великі групи «битих» пікселів неможливо видалити програмно або відремонтувати, такий датчик доведеться змінити.

При попаданні піску всередину, фотокамера часто перестає включатися взагалі, не функціонує належним чином або переміщення трансфокатора і робота автофокусу об’єктиву будуть супроводжуватися нехарактерним звуком. Слід звернутися в ремонт цифрового фотоапарату Львів , якщо робота фотокамери і її механізмів відбувається з нехарактерним шумом. Піщинки, що що потрапили всередину, в сотні разів прискорюють процес зносу рухомих тубусів і редукторів фототехніки. Вони залишають подряпини на поверхні лінз і сенсора. Ремонт фототехніки при попаданні піщинок починається з повного розбирання камери, продування стисненим повітрям і механічного чищенні всіх деталей і вузлів від піщинок і пилу. Потім проводитися аналіз ступеня зносу рухомих елементів, деталей редукторів від впливу забруднень і наявність подряпин на оптичних елементах об’єктиву і матриці цифрового фотоапарату. Деталі з неприпустимим зносом, лінзи і датчики зображення з подряпинами при ремонті змінюються на нові. Коли забруднення повністю блокують механізми і приводи фотоапарату, пошкоджується електроніка управління і живлення, це зажадає, як мінімум, компонентного ремонту цифрового фотоапарату Львів. Якщо при сильних пошкодженнях через великі струми навантаження відремонтувати електроніку фотокамери не представляється можливим, то потрібно змінити вузли управління.

Простий ремонт слота карти пам’яті фотоапарата виконується шляхом відновлення геометрії контактів роз’єму. Інакше необхідний ремонт цифрової частини з установкою нового слота. Якщо посадочне місце роз’єму пошкоджено, то при ремонті доводиться міняти весь модуль разом зі слотом. Коли фотоапарат не бачить карту або видає її помилку, можливі замикання в слоті або несправності самої пам’яті, що призводить до виходу з ладу контролера пам’яті і його потрібно змінити.

Чищення матриці фотоапарату проводиться під мікроскопом із застосуванням іонізованого стисненого повітря і спеціальних засобів для чищення. Якщо Ви самостійно вирішили почистити матрицю – будьте обережні, щоб не пошкодити напилення фільтру датчика зображення, інакше фільтр потрібно буде замінити на інший. На деяких фото-матрицях фільтр приклеєний високотемпературним клеєм і не змінюється окремо.

Юстирування фотоапарату потрібно при «бек» або «фронт» фокусі, коли площина максимальної різкості, на жаль, знаходиться перед або за об’єктом зйомки, при нерівномірності фокусу (різкості) по полю кадру, наприклад, коли в центрі фокус є, зліва «бек» , а праворуч «фронт».