Ремонт трансиверів Львів. Трансивери, як і будь-які інші пристрої, схильні до поломок. Не слід намагатися усунути її самостійно, адже там дуже складне і тонке обладнання.

Сервісні центри, що проводять ремонт трансиверів у Львові, працюють з усім відомими фірмами-виробниками. Також там відбувається налаштування рацій, антен і різних приладів радіозв’язку.

Фахівці нашого сервісного центру компанії FIXME проводять ремонт обладнання будь-якої складності. У них виробляється тестування приладів, діагностика, налаштування.

Необхідність в ремонті виникає з різних причин. Іноді власник апарата просто розбирав прилад самостійно, і це призвело до несправностей трансивера, які слід усунути.

Розглянемо деякі види дефектів:

 • Несправний блок живлення;
 • Не працює гарнітура;
 • Не реагують кнопки;
 • Не працює важіль гучності;
 • Помилки в програмному забезпеченні;
 • Несправний пригнічувач шумів і перешкод.

Крім зазначених, є багато інших причин поломки.

Майстерні, де проводиться ремонт трансиверів у Львові, замінять потрібні деталі, якщо неможливо їх відновлення. Більшість з них є на складах сервісних центрів, так що усунення несправності проводиться швидко.

Yaesu FT-891 ремонт трансивера після грози своїми руками

Заявлена несправність: гріється в режимі прийому, не приймає сигнали (вкрай низька чутливість). Проблема, імовірно, виникла після грози або внаслідок удару блискавки неподалік від QTH.

Ми займаємося професійним ремонтом трансиверів у Львові відомих брендів ICOM, YAESU, Vertex Standard а також портативних радіостанцій.

Діагностика

При підключенні трансивера до блоку живлення і включення трансивера, струм споживання в режимі прийому близько 4.7А. Шасі трансивера, що служить тепловідводом, за кілька хвилин нагрівається до 60 градусів (рука не терпить). Потім включається обдув і ток підскакує вище 5А (при цьому лабораторне джерело живлення йде в обмеження по струму) Прийому немає. Перевірка чутливості приймача на сервісному моніторі Rohde & Schwarz CMS 52 показала, що: чутливість в приймачі не виявлена. При цьому передача в повному порядку, потужність в нормі. Робимо висновок, що транзистори вихідного каскаду в порядку. Вже не погано. Звідки тоді такий струм в режимі прийому ???

Розтин і візуальний огляд плат не дав ніяких результатів. Ніяких підгорань і явних пошкоджень не виявлено, в тому числі і на зворотному боці плат.

Обстеження тепловізором призводить до розігріву транзисторів вихідного і передвихідного каскаду (Q5018, Q5019 і Q5009) які, власне, і нагрівають шасі радіостанції.

Ситуація дуже нагадує варіант, коли ми налаштовуємо струми спокою вихідного каскаду трансивера(подаємо зміщення на затвори без ВЧ сигналу і регулюємо струм спокою кожного каскаду). Для цього, до речі, на схемі є два джампери J5005 (J5) і J5003 (J3). Знімаємо обидві перемички струм падає на пару ампер, але не до штатного 1 ампера в режимі прийому.

На підставі отриманих даних робимо висновок, що на вихідний і передвихідний каскади передавача надходить напруга зсуву, яка відкриває транзистори і змушує їх розігріватися, хоча команди вийти на передачу з процесора не було.

Ще однією думкою було самозбудження, але пробігши осциллографом по каскадах нічого не виявлено. Відповідно, версія не підтвердилася.

Далі дивимося, звідки у нас надходить напруга для зсуву (лінія TX8V). Це збірка з двох PNP і NPN транзисторів Q5011, яка управляється напругою лінії TX8, транзисторная релюшка, свого роду.

При появі напруги 8В (TX8) збірка відкривається і подає напругу на затвори транзисторів (TX8V).

Вимірюємо напругу на 2 ніжику Q5011 в режимі прийому і бачимо там 1.7В. Не порядок. Така напруга цілком може відкривати перший транзистор в збірці і активувати роботу другого, отже, наявність цієї сторонньої напруги і є проблемою. Пробуємо короткочасно, по-варварськи, замкнути ніжку 2 збірки Q5011 на землю, струм споживання трансивера падає до штатних 1-1.2А. Цікаво. Заміряємо струм в ланцюзі, близько 6мА.

Ясно, що пробитий якийсь дрібний елемент, який «підтікає» і подає в ланцюг TX8 сторонню напругу. Залишилося з’ясувати, що це за елемент.

Для того щоб переконатися, що це не сам силовий ключ TX йдемо на плату MAIN UNIT, знаходимо ключ Q1012, відпоюємо від плати емітер і дивимося, що при включеному трансивері відбувається на колекторі (власне можна було б і колектор відпаяти і подивитися, що до і після нього, але це не зручно).

А там, ті ж самі 1.7В. Значить винен не Q1012. Припаюємо емітер назад і починаємо вивчати схему на предмет можливих місць потрапляння стороннього напруга в лінію TX8. І оскільки основна гіпотеза виходу з ладу була в тому, що потужний імпульс від блискавки, що близько вдарила, пройшов в радіостанцію і накоїв там справ, було прийнято рішення дивитися, що знаходиться поруч з RX входом.

Під підозру потрапляли відразу кілька пін діодів які забезпечують комутацію різних вузлів трансивера і потрібно було перевірити їх всі. Для перевірки виділяємо діоди (D1007, D1087, D1048, D1015, D1025 і D1016). Елементарне продзвонювання показало повну справність всіх діодів крім одного, а саме D1087.

Ремонт трансивера

Відпоювання діода повернуло трансивер в майже нормальний стан. Сам же пін діод звонився майже накоротко і діодом, в повному розумінні слова вже не був. Як підсумок, міняємо пін діод RN142S на 1SV308 (що було під руками) і вуаля! Все працює! Інших проблем виявлено не було. Струм в режимі прийому повернувся до звичайного 1А. Робота інших вузлів радіостанції відновлена. Приймач також запрацював.

Підсумок

Проблема була в тому, що пробитий пін діод інжектував в лінію TX8 напругу 1.7В, якої вистачало для того щоб відкрити ключі, які повинні працювати тільки в режимі передачі. Відповідно, в режимі прийому, частина систем трансивера перебувала в режимі передачі і блокувала роботу приймача. Ремонт трансивера Львів  успішно завершено, Yaesu FT-891 після тестування буде повернуто власнику UB8XAW. Вдалих ремонтів!

Професійний ремонт трансиверів

Кожному пристрою, включаючи трансивер, необхідно обслуговування. Навіть за умови покупки якісного обладнання відомого виробника не виключено, що через певний час вам не знадобиться ремонт трансиверів Львів. Деякі види несправностей можна усунути самостійно, перезагрузивши пристрій, прочистивши контакти і замінивши батарею. Але якщо проблема складніше, краще довірити ремонт обладнання фахівцям. Телефонуйте, і наші менеджери розкажуть, скільки коштує ремонт, і як швидко можна повернути трансиверу працездатність.

Перевага звернення до фахівців в тому, що всі роботи здійснюються з гарантією, заявки фіксуються, і наша компанія працює над покращенням сервісу. В наявності завжди є інженерно-технічне обладнання, а з постачальниками деталей налагоджені прямі контакти. Перераховані фактори пояснюють, чому в нашому сервісі ремонт трансиверів Львів здійснюється оперативно і недорого.

Фахівці нашої компанії ремонтують трансивери брендів, популярних в Україні.

Наступні виду послуг ми надаємо приватним та юридичним особам:

 • Розрахунок вартості майбутнього ремонту або заміни комплектуючих проводиться з попереднім повідомленням замовника і узгодження проведення ремонтних робіт;
 • ремонт мобільних, портативних трансиверів;

Гарантія поширюється на всі роботи за умови дотримання правил експлуатації пристрою. Вартість ремонту узгоджується з власником заздалегідь, якщо вона перевищує 800 гривень.

Де можна швидко і недорого відремонтувати трансивер?

Фахівці нашої компанії виконують ремонт трансиверів Львів будь-якої складності – замінюють корпус, електронні компоненти, виробляють чищення, пайку. Якщо ви шукали, де відремонтувати трансивер недорого, ми запропонуємо оптимальні ціни на деталі і здійснення ремонту. Наші фахівці мають достатній досвід роботи з вимірювальним обладнанням, програмним забезпеченням і проводять її згідно сервісної документації. Стандартні несправності усуваються в стислі терміни, але і складні завдання вдається вирішити, застосовуючи дороге устаткування і нові технології.

Найчастіше необхідність відремонтувати трансивер виникає в зв’язку з наступними неполадками:

 • недостатня гучність під час прийому сигналу;
 • низька потужність або її відсутність під час передачі сигналу;
 • відмова роботи дисплея в момент включення;
 • випадки, коли трансивер включений, але не працює;
 • поломка мікрофону після падіння пристрою з висоти або з інших причин;
 • пошкодження перемикача каналів, що веде до збою або повного їх відключення;
 • шипіння трансивера після закінчення сеансу зв’язку;
 • нерозбірливий і тихий звук;
 • скорочення дальності дії трансивера.

Що б вам не знадобилося – ремонт трансивера Львів або усунення інших неполадок – не намагайтеся зробити це самостійно, оскільки є ризик пошкодити дорогий пристрій. Наші фахівці мають у своєму розпорядженні необхідне обладнання, інструменти та досвід в даній сфері. Телефонуйте й уточнюйте, скільки коштує ремонт, програмування і налаштування трансивера в вашому випадку.