Ремонт телескопів Львів. Наш сервісний центр компанії FIXME пропонує послуги післягарантійного ремонту оптики. В цьому розділі приділимо увагу телескопам. Телескоп – це дуже складний оптично-електронний пристрій, його ремонт зможе виконати тільки досвідчений фахівець, який має спеціальні інструменти і досвід роботи в сфері ремонту оптико-електричних приладів.

Команда наших майстрів вже більше 9-ти років успішно виконує ремонт телескопів у Львові на базі наших майстерень. Всі майстерні обладнані за стандартами, майстри мають в своєму розпорядженні деталі та сервіс мануали практично для всіх моделей телескопів.

Перед ремонтом телескоп в обов’язковому порядку проходить діагностику, в ході неї майстер визначає поломку, неробочу деталь, оглядає стан обладнання і калькулює вартість ремонту.

Результат огляду обговорюється з замовником і приймається рішення про ремонт. Після виконання відновлення проводяться тести і дається гарантія на виконану роботу.

Ми виконуємо ремонт телескопів у Львові будь-якої складності в максимально стислі терміни, якщо це дозволяє наявність деталей для заміни. З будь-яких питань можна отримати консультацію в нашому контактному центрі або приходьте до нас в сервіс.

Сучасні телескопи є досить складними оптично-електронними пристроями. Вони втілюють в собі найостанніші досягнення сучасних технологій. Ремонтні роботи для відновлення телескопів необхідно проводити в кілька етапів, дотримуючись особливого регламенту. Здійснити ремонт телескопу Львів можливо тільки в спеціалізованому сервісному центрі, майстри якого мають досвід і відповідні знання будови і роботи внутрішніх механізмів телескопів.

На скільки б надійним і якісним не був би оптичний прилад він все ж схильний до пошкоджень особливо механічного характеру і зносу комплектуючих з часом. Це призводить до того, що телескопи втрачають свої початкові властивості, запиліваются, на лінзах з’являються тріщини і так далі.

Наш авторизований сервіс-центр має в наявності необхідні фірмові комплектуючі та сервісну документацію. Також в наших майстернях працюють тільки досвідчені співробітники, які за допомогою спеціалізованого обладнання точно і швидко визначать причину виходу з ладу і в самі стислі терміни постараються її усунути. Навіть найменші неточності і погрішності при виконанні діагностичних, профілактичних або ремонтних робіт можуть привести до незворотних наслідків. У зв’язку з цим ні в якому разі не проводите будь-яких самостійних процедур, а краще довірте таку дорогу техніку спеціалізованому центру.

Хід виконання ремонтних робіт:

  • отримання заявки від замовника;
  • огляд і діагностика майстром, для виявлення причини виходу телескопа з ладу;
  • узгодження термінів роботи та її вартості з клієнтом;
  • ліквідація виявлених неполадок;
  • видача готового до роботи пристрою і виписка гарантійного чека.

Переваги нашого сервісного центру

Висококласні фахівці, наявність сучасних інструментів і запасних деталей дозволяє нам виконувати ремонт телескопів у Львові якісно, ​​на вищому рівні і в найкоротші терміни. Також вас приємно порадують наші ціни і широкий спектр послуг. Для зручності наших клієнтів працює кур’єрська доставка, яка подбає про доставку несправного обладнання в одну з найближчих майстерень міста Львова.

Як користуватися телескопом

Любительска астрономія – захоплююче, але дуже складне хобі. Як показує практика, багато хто розчаровуються в астрономії в перші ж дні після покупки телескопу. Але лише тому, що їм не вистачило вміння правильно налаштувати і використовувати телескоп. Ми постараємося допомогти вам зробити перші і найскладніші кроки в житті початківця любителя астрономії і розповімо, як дивитися в телескоп.

Якщо ви ще не придбали телескоп, рекомендуємо почитати поради щодо вибору або поспілкуватися з консультантами нашого інтернет-магазину. Це допоможе вам визначитися з відповідною моделлю. Якщо телескоп у вас вже є, сміливо переходьте до наступного кроку.

Використання будь-якого телескопа завжди починається із збірки. Добрими помічниками в цій справі стануть відео на Youtube. Основний принцип завжди залишається незмінним: спочатку встановлюємо триногу, на ній фіксуємо монтування, до монтування приєднуємо оптичну трубу, а всі аксесуари встановлюємо вже в останню чергу. А після складання і настане час задатися питанням «Як налаштувати телескоп?».

Перше налаштування телескопа

Якщо у вас телескоп на екваторіальному монтуванні, перед першими спостереженнями його потрібно відбалансувати. Телескоп на азимутальному монтуванні  балансування не потребує.

Наступний крок – налаштування шукача телескопа. Цей аксесуар встановлюється на оптичну трубу і необхідний для пошуку об’єктів. Справа в тому, що сам телескоп дає сильне збільшення і, внаслідок цього, маленьке поле зору. З його допомогою виявити на небосхилі маленьку зірку, особливо без підготовки, досить складно. Шукач же – це міні-телескоп навпаки. У нього маленька кратність і широке поле зору. Тому для орієнтування на зоряному небі використовують саме його. Попередньо шукач налаштовують. Мета налаштування – розташувати його паралельно оптичній трубі, щоб і телескоп, і шукач дивилися точно в одну сторону. Для цього використовуються спеціальні гвинти на тримачі шукача. Повертайте їх, звіряйтеся з картинкою в телескопі і прагнете до повного збігу зображення.

Отже, шукач налаштований. Але дивитися на небо ще рано. Найкраще перші спостереження провести по знайомих вам наземних об’єктах. Встановіть на телескоп самий довгофокусний окуляр, що у вас є (він дасть найменше збільшення), наведіть трубу на сусідній будинок (не в вікна, а на саму будівлю) і спробуйте сфокусувати на ньому телескоп. Повірте, ця нескладна начебто операція займе у вас пристойну кількість часу в перший раз. Однак витративши кілька годин на вивчення зрозумілого вам об’єкту, ви краще зрозумієте можливості свого телескопа. Змініть окуляр, спробуйте встановити лінзу Барлоу або діагональне дзеркало, знову сфокусуйте телескоп. Після того як ви потренуєтеся і зрозумієте, як працює телескоп, можна буде переходити до перших астрономічних спостережень.

Телескопи для домашньої обсерваторії

Люди завжди хотіли бути ближче до зірок. Здійснити це прагнення допомагають оптичні прилади. В даний час широкому колу астрономів-любителів доступні телескопи для домашньої обсерваторії найвідоміших світових виробників оптичних приладів: Sturman, Meade, Celestren, Vixen, Sky-Watcher, iOptron.

Телескоп є оптичним приладом, за допомогою якого ведуться спостереження за різними небесними об’єктами. З його допомогою можна відкрити завісу таємниць Всесвіту. Останнім часом багато людей, захопившись астрономією, прагнуть придбати телескоп для домашньої обсерваторії.

Робота телескопа заснована на зборі світлового випромінювання небесних об’єктів і його фокусування. Кількість розглянутих в телескоп об’єктів пропорційна величині діаметру елемента, що його збирає. Конструкція телескопу передбачає використання для збору світла лінзи або дзеркала.

Ця ознака є основою класифікації телескопів на рефлектори (з дзеркалами) і рефрактори (з лінзами-об’єктивами). Телескопи, в конструкції яких використовуються обидві оптичні системи, називаються катадіоптричні.

Збільшення різних небесних об’єктів здійснюється окуляром, який складається з декількох лінз. Характеристики телескопа залежать від фокусної відстані і конфігурації окуляра. Для збільшення фокусної відстані використовується лінза Барлоу, яка кріпиться перед окуляром. При астрономічних спостереженнях дзеркальне або перевернуте зображення об’єкту особливої ​​ролі не грає.

При спостереженні за наземними об’єктами для зручності використовуються випрямляючі призми, які коригують зображення.

До вибору першого телескопа для домашньої обсерваторії потрібно підходити відповідально, з урахуванням того, що ви плануєте спостерігати з його допомогою і в яких умовах. Було б помилкою вважати, що визначальним параметром для покупки є збільшення телескопу. Насправді, визначальними параметрами є діаметр труби (апертура) і фокусна відстань. Більший діаметр труби дозволяє зібрати більшу кількість світла. Це дає можливість охопити більшу кількість об’єктів і отримати більш деталізоване зображення. Лінзові телескопи (рефрактори) в основному використовуються для спостереження за об’єктами, так званого, ближнього космосу. Довгофокусні телескопи призначені для спостережень за планетами Сонячної системи, Сонцем, Місяцем, астероїдами і кометами. Дзеркальні телескопи (рефлектори) більш пристосовані для спостережень за об’єктами далекого космосу: різних туманностей і галактик.

Слід також відзначити моделі телескопів для початкового рівня. Вони досить компактні, легкі і мають відносно невеликий діаметр труби. Цими приладами з успіхом можуть користуватися діти 7-10 років. Без сумнівів, ці телескопи більше підходять для спостережень за наземними об’єктами. Але вони можуть з успіхом використовуватися для початкового ознайомлення з астрономією.

При покупці телескопа обов’язково враховуйте умови його експлуатації. Чи буде він використовуватися тільки для домашніх спостережень або передбачаються виїзди на природу. Громіздкий, важкий телескоп, встановлений в малогабаритній квартирі, може просто не виправдати ваших очікувань. Купуйте ту модель телескопа, якій ви будете користуватися регулярно. Врахуйте, що придбати телескоп «на виріст», на все життя, неможливо. Таких універсальних приладів не існує. Кожен телескоп призначений для вирішення певного кола завдань. Тому, перший телескоп може бути невеликим. Для дип-скай і планетарних спостережень буде цілком достатньо рефрактора з діаметром труби 90-120 мм або рефлектора з апертурою 114-150 мм. Напрацьований досвід і практичні навики користування подібним телескопом зроблять наступний вибір оптичного приладу більш усвідомленим і відповідати вашим перевагам в астрономії. Старий же, компактний телескоп можна буде успішно використовувати для астрономічних спостережень на природі. Умовно телескопи можна розділити на прилади для початківців любителів астрономії і досвідчених. У першому випадку, буде досить рефлектора з діаметром об’єктива 90-120 мм і максимальним 300х кратним збільшенням або телескопа Ньютона, з діаметром об’єктива 114-150 мм. Електронне управління значно збільшує вартість оптичного приладу.

Тому, для початківців астрономів-любителів краще придбати телескоп з ручною системою управління. Дуже важливо, щоб в телескопі використовувалися скляні оптичні елементи і було присутнє стійке екваторіальне монтування. Азимутальні монтування телескопів більш зручні для спостереження за наземними об’єктами.

Від характеристик телескопу і місця астрономічних спостережень залежить, що вам вдасться побачити з його допомогою. Не очікуйте чудес: кольорових картинок, якими рясніють журнали та інтернет, не буде. Небесні об’єкти, здебільшого, залишаться точками, але більш яскравими і чіткими. До того ж, кількість їх значно зросте, в порівнянні зі спостереженням неозброєним оком. Планети Сонячної системи в телескопі-рефракторі матимуть вигляд кольорових маленьких горошин, різного розміру. Це не дасть можливості розглянути деталі, але об’єкти, лінійні розміри яких перевищують сотні кілометрів, помітити можна. Цим параметрам відповідають хмарні смуги Юпітера, полярні шапки Марса, кільця Сатурна. У телескоп можна буде розглянути планетні диски Урана і Нептуна, різні фази Меркурія і Венери.

Розрізнити об’єкти, лінійні розміри яких становлять 1 км і більше, можна, розглядаючи в телескоп Місяць. Багато що в цих спостереженнях залежить від параметрів телескопу і його марки. Але, навіть користуючись простим телескопом, можна насолодитися видом місячних пейзажів, кратерів і рівнин.

Спостереження в телескоп за малими об’єктами космосу теж дуже захоплююче. Супутники планет, астероїди і комети раптом набувають розміри і вже не здаються нам просто точками.

Телескоп робить зірки візуально більшими, але їх видима кількість значно зростає. Йде чітке розділення подвійних зірок, які неозброєним оком бачаться, як одне ціле.

Вести спостереження за Сонцем в телескоп можна, використовуючи спеціальні фільтри. Такі спостереження дадуть можливість побачити плями, протуберанці і, можливо, факельні поля.

Дип-скай об’єкти (об’єкти глибокого космосу) при дослідженні короткофокусними телескопами (рефлекторами) мають вигляд плям різного ступеня тьмяності і різноманітних форм. Вони мають різну ступінь деталізації, що залежить від діаметра об’єктива рефлектора.

Досягти більш високого рівня в астрономічних дослідженнях допоможуть телескопи нового покоління, оснащених системою оптичного просвітління, технологією асферізаціі, додатковими окулярами і спеціальними фільтрами. Давати поради у виборі телескопів досвідченим астрономам зайве. Вони орієнтуються на власний досвід, напрацювання і переваги в спостереженнях.