068-292-90-10
VIBER

Ремонт сушильних машин Львів. Сушильна машина, як і будь-яка складна техніка вимагає професійного підходу до усунення несправностей.

Самостійне втручання в сушильну машину або дії непрофесійного майстра можуть привести до небажаних наслідків як для самої машини, так і для людини.  Щоб цього не сталося, не економте на виклик фахівця з ремонту сушильних машин Львів.

Найчастіше відбувається витік повітря з випускного повітропровіда.  Якщо в приміщенні, де встановлена ​​сушильна машина, після сушки підвищується вологість повітря, значить, відбувається витік.  Вимкніть машину від електрики і перевірте її тильну сторону і повітропровід: наскільки щільно він приєднаний і чи немає в ньому тріщин.

Нерівномірне обертання барабана може викликатися сплутування речей в вузли.  Це можна попередити завантаженням речей окремо.

Щоб зменшити ймовірність поломки, не перевантажуйте машину – не треба завантажувати занадто мокрі речі.  Від цього страждає механіка барабану, і термонасос.

Часто виникає проблема повітрообміну і, отже, перегрів.  Через це відбувається автоматичне вимикання машини системою термозахисту.  Для цього варто перевірити, чи не перекриті повітрозабірні грати ззаду.  А також очистіть фільтри від пилу, що накопичився за час експлуатації.

Якщо у машини проблеми з обертанням барабану, то слід розрізняти тимчасові зупинки барабану і його повну нерухомість.  У першому випадку привідний ремінь трохи розтягнувся і прослизає, у другому – просто порвався.  В обох випадках необхідно міняти привідний ремінь і в цьому вам допоможе наша компанія.  Так як заміна ременя потребує суттєвого розбирання машини.

Якщо в машині часто відключаються нагрівальні елементи, то це може бути несправність терморегулятора;  також нагрівальний елемент може прийти в непридатність.

Перед завантаженням речей в барабан, завжди перевіряйте їх на наявність сторонніх предметів, а також вивертайте речі зі змійками, застібками і гудзиками навиворіт, щоб запобігти пошкодженню барабану.

Якщо у Вас виникли проблеми чи питання, пов’язані з роботою сушильної машини, то Ви завжди можете звернутися до фахівців нашої компанії.  Ми з радістю допоможемо Вам і відповімо на всі Ваші запитання.

Ми здійснюємо підключення сушильних машин в будь-який зручний для Вас час.  Ми надаємо послуги з ремонту сушильних машин у Львові, даємо гарантію на виконані роботи та замінені елементи.  Якщо була замінена механічна частина, то гарантія складе 12 місяців.  Якщо несправність була пов’язана з електронікою, то гарантія складе 3 місяці.

Своєчасне обслуговування і правильний догляд за сушильної машиною – це запорука бездоганної її роботи.

Поширені поломки сушильних машин і їх ремонт

Сушильні машини – це відносно новий вид побутової техніки, який поки лише набирає популярність.  Незважаючи на певну новизну самого приладу, сьогодні на ринку вже представлені десятки моделей сушарок від всесвітньо відомих брендів: Bosch, Siemens, Indesit, Electrolux.  Але яким би якісним і надійним не був такий прилад, він не застрахований від поломок.

Розглянемо найбільш поширені поломки сушильних машин.  Визначимо, що найчастіше ламається в електронних сушарках, з яких причин відбуваються збої в роботі, як їх усунути і які заходи вживати для профілактики несправностей.

Чому ламаються сушильні машини: коротко про конструкцію

Двигун від сушильної машини в руці майстра

Перед розглядом самих поломок ми спочатку приділимо увагу особливостям будови таких побутових приладів.  Насправді, кожна сушильна машина може мати свої конструктивні фішки, але часто такий апарат включає в себе наступні компоненти:

 1. Барабан, в який поміщається одяг. Даний елемент практично такий же, як в пральних машинах.  Його головна відмінність – більший обсяг, що дозволяє за раз просушувати 7-9 кг білизни (в пралку стандартне завантаження барабана становить 5-6 кг).  Також внутрішня частина барабану сушарок оснащена додатковими лопатями (найчастіше їх 3), які перемішують одяг і не дають елементам гардеробу сплутуватися один з одним.  У більшості випадків такий елемент конструкції виконаний з нержавіючої або спеціально загартованої сталі.
 2. Двигун, що забезпечує обертання барабану.
 3. Ремінь приводу – вкрай важливий елемент, який передає крутний момент від мотора до барабану, гарантуючи обертання останнього.
 4. Нагрівальний елемент (ТЕН), що забезпечує прогрів повітря для висушування білизни.
 5. Фен або конвектор – ганяє повітря по барабану для рівномірного просушування всіх завантажених речей.
 6. Помпа для відкачування конденсату (рідини , що випаровується). Саме вона забезпечує відведення вологи з сушильного резервуару.
 7. Контейнер для збирання конденсату – допоміжний елемент, в якому накопичується рідина від мокрого одягу.
 8. Фільтри для ворсу. Збирають дрібні шматочки тканини або ниток, запобігаючи засмічення помпи, що відкачує, або системи вентиляції (якщо така є).  Як правило, знаходяться на внутрішній стороні герметичних дверцят.
 9. Самі герметичні дверцята. Закривають отвір для завантаження білизни в барабан.
 10. Датчики. Можуть бути присутніми в різній кількості і мати своє призначення (в залежності від моделі сушарки).  Як правило, інженери оснащують сушильні машини сенсорами температури, датчиками виміру вологості, запобіжниками від перегріву.
 11. Органи управління. У сучасних моделях вони представлені поворотними регуляторами з символьними позначеннями, сенсорними або фізичними кнопками, а також дисплеєм, що допомагає налаштовувати режим сушки.

Варто сказати, що всі зазначені елементи присутні в сушильних машинах конденсаційного типу (найбільш популярний різновид такої техніки).  Якщо говорити про нюанси конструкції, властивих іншим видам сушарок, то вони можуть бути наступними:

 • У сушарках вентиляційного типу немає контейнера для збору конденсату. У конструкцію входить спеціальний шланг, що виводить вологу відразу в систему вентиляції або на вулицю.  Також можливо провітрювання одягу (машина втягує повітря ззовні).
 • У сушильних машинах, виконаних у вигляді шаф, зовсім немає завантажувальних барабанів, моторів і ременів для їх обертання. Там є ТЕН і фен, що ганяє гаряче повітря.  Також шафи майже завжди підключаються до вентиляції або мають шланг для виведення конденсату на вулицю.  Тобто, додаткових відсіків і відкачуюючих помп у них немає.

Якщо не враховувати наведені нюанси, будова більшості сушильних машин типова і включає 11 компонентів, зазначених вище.  Як неважко здогадатися, саме ці елементи можуть виходити з ладу.  Чому?  Давайте з’ясуємо.

Причини поломок сушильних машин

Майстер оглядає сушильну машину при клієнтці

Фахівці виділяють кілька факторів, через які сушарка може виходити з ладу:

 1. Порушення правил експлуатації. Тут варто відзначити цілий комплекс аспектів.  По-перше, люди часто перевантажують апарат одягом.  У характеристиках сушарок завжди вказане максимальне завантаження для бавовняних речей.  Джинси, вовна, синтетика важать більше, тому межу завантаження треба зменшувати (на 2-3 кг).  Якщо не враховувати цей нюанс, ви будете систематично перевантажувати мотор, ремінь приводу або ролики барабану, через що зазначені компоненти вийдуть з ладу, що призведе до необхідності ремонту сушильної машини Львів.  Також в сушарки можна поміщати дуже мокрі речі (в яких надлишок вологи).  Вони важче (а тут ми повертаємося до першого пункту);  крім того, машина буде сушити такі речі дуже довго, а це загрожує перегрівом мотору, Тену або навіть барабану.
 2. Недбала експлуатація. Цей момент дуже схожий на попередній, але має свої тонкощі.  В даному випадку ми говоримо про різкі закриття дверцят (замикаючій механізм може ламатися), сильны натискання на кнопки (може виходити з ладу сенсор або прокладка фізичної кнопки).  Також вкрай важливо акуратно вкладати одяг в барабан.  Якщо закидати все разом, ваші елементи гардеробу можуть сплутатися (і навіть лопаті не допоможуть).  Якщо в барабані сформується грудка, навантаження буде нерівномірним.  Це призведе до розбалансування і швидкого зносу ременя, а також роликів.
 3. Поганий догляд. Будь-яка (навіть найдорожча) сушильна машина вимагає періодичного догляду.  У конденсаційних моделях треба обов’язково очищати контейнер для збору вологи.  Також необхідно періодично чистити фільтр для ворсу.  Якщо в конструкцію входить вивідний шланг, його також треба періодично від’єднувати і промивати.  В іншому випадку вашу машину чекає засмічення конструктивних елементів, через що з’являться збої в роботі.
 4. Природній знос. Зазвичай ця причина зачіпає елементи сушарки, що виводять: шланг для зливу або відведення конденсату, помпу для відкачування води.  Також з часом можуть виходити з ладу деякі деталі мотору.
 5. Заводський брак. Від цієї причини взагалі ніхто не застрахований.  Машину можуть доставити вам з різними дефектами: погано закриваються дверцята, не працює якийсь з датчиків, один або кілька органів управління не реагують на команди.  Щоб уникнути подібних неприємностей, краще купувати якісні моделі від виробників з хорошою репутацією (ми вказували їх на початку огляду).  Крім того, при покупці вам обов’язково повинні видавати гарантію.

Поширені поломки сушильних машин: виявлення та усунення проблем

Спеціаліст лагодить сушильну машину

Для початку обговоримо один нюанс.  Якщо машина не включається або «відмовляється» запускати робочий режим, не поспішайте викликати майстра.  Цілком можливо, ви допустили одну з призначених для користувача помилок.  Обов’язково перевірте такі моменти:

 • чи підключений апарат до джерела живлення;
 • чи добре закриті дверцята;
 • чи нормально функціонує дисплей і таймер;
 • в якому стані знаходиться фільтр (на деяких моделях стоїть блокування при його засміченні);
 • чи очищений резервуар для конденсату (тут також може спрацювати захисне блокування);
 • чи надійно підключений до машини елемент, що виводить (якщо конденсат виводиться в каналізацію або вентиляцію).

Якщо перераховані вище моменти в нормі, але прилад все одно не працює, огляньте його на наявність явних пошкоджень (зовнішніх і внутрішніх).  До пошкоджень відносяться тріщини, вм’ятини, розхитані елементи конструкції (які повинні бути статичними).  При виявленні дефектів треба викликати майстра для ремонту сушильної машини у Львові.

Але буває і так, що сушильна машина начебто виглядає нормально і ніяких вад не виявлено.  Проте вона не функціонує.  І як бути?  Викликати майстра або усувати неполадку самому?  Здавалося б, найвірніший варіант – виклик фахівця.  Але щоб заощадити час собі і йому, краще заздалегідь знати, в чому заковика.  А ось як це зрозуміти?

На щастя, виробники сучасних сушарок все передбачили.  Оскільки нинішні моделі «поголовно» оснащені дисплеями, при виникненні проблеми на них виводяться сповіщення у вигляді короткого коду, який вказує на конкретну поломку.  Значення кодів зазвичай прописані в інструкціях, але ми все ж наведемо кілька прикладів, які допоможуть вам швидше розібратися в ситуації.

  Коди помилок сушильних машин:

АРІСТОН, Ariston.  Коди помилок СМ з РК дисплеями.

F01 – Коротке замикання тиристора мотора.

F03 – Ланцюг термистора в обриві- або в короткому замиканні несправність NTC, процесор.

F04 – Немає запуску повітряного насоса, несправний ланцюг запуску

F05 – Немає зв’язку від насоса прокачування повітря

F09 – Збій ПЗУ

F12 – Немає зв’язку між основною і платами дисплея.  (Копець …)

F17 – Головне реле включення несправне

Коди помилок сушильних машин Bosh, Siemens

F11 – Немає зв’язку між мотором і модулем управління, не справний мотор, не справний модуль.

F09 – Неправильне показання температурного датчика тена.

F10 – Збій програми (прошивки)

Пам’ятайте золоте правило техніки: Чим дбайливіше ви до неї ставитеся, тим довше вона вам прослужить.