Ремонт склоочисників Львів. Очисники скла, більш відомі як двірники, не належать до життєво важливих систем автомобіля. Але їх поломка заподіює серйозні незручності в негоду і загрожує безпеці руху через погану видимість. На щастя, більшість несправностей можна досить швидко усунути своїми руками, а ремонт склоочисників у Львові здійснити значно простіше, ніж, скажімо, ремонт АКПП.

Як працюють двірники?

Очищувач вітрового скла складається з декількох елементів:

 • електродвигуна з редуктором (моторедуктор);
 • реле з контактами, що переключаються, для зміни режимів роботи;
 • важільного приводу;
 • шарнірних кріплень;
 • пари маятникових важелів, до яких кріпляться щітки;
 • щітки, що очищають скло.

Елементи склоочисника

Електродвигун очищувача скла може працювати від акумулятора або генератора, а за допомогою реле він переключається на доступне джерело живлення. Схема харчування моторедуктора різниться в залежності від моделі авто.

У сучасних автомобілях роботою моторедуктора керує бортовий комп’ютер, так що його краще ремонтувати або міняти в автосервісі, а самостійні роботи обмежити заміною щіток.

Завдяки реле очищувача мотор може працювати в декількох режимах:

 • переривчастому (зробивши один подвійний хід, щітки залишаються в нижньому положенні, а через 3-5 секунд повторюють рух);
 • постійному, з низькою або високою швидкістю руху щіток;
 • в деяких моделях окремо реалізований режим мийки (при включеному омивачі).

Моторедуктор – найскладніший вузол склоочисника. Він складається з якоря з обмоткою, колодок, проводів, шестерні, кінцевого вимикача з пружинною пластиною і стійкою. Також до його складу може входити багаторазовий термобіметалічний запобіжник для захисту від перевантажень.

За допомогою системи важеля приводу енергія обертання двигуна перетворюється в маятникоподібні рухи важелів, разом з ними рухаються щітки. Кожна описує півколо, і гумова або силіконова стрічка, притискаючись до скла, видаляє вологу і забруднення. Іноді очищувач необхідно використовувати в комплексі з омивачем скла. Конструкція очищувачів передніх і задніх стекол в загальних рисах подібна, але ззаду не використовується реле, тому розрізняється набір режимів роботи.

Щітки мають різну конструкцію. Вони бувають:

 • каркасні, з рухомими коромислами, що забезпечують максимально щільне притиснення чистячої стрічки до скла;
 • безкаркасні, в яких кромка для чищення кріпиться до жорсткої металевої основи, а кривизна вигину кромки забезпечується пружинним механізмом.

Безкаркасні щітки склоочисників дорожче, але довговічніше каркасних

Типові несправності очищувача скла

Неполадки в роботі склоочисника можуть бути пов’язані з поломкою моторедуктора, реле, перемикача, а також зносом або деформацією механічних деталей. Найчастіше виникають такі проблеми:

 • електродвигун не включається (не чутний характерний шум, який супроводжує його роботу);
 • припиняється робота електродвигуна через спрацювання запобіжника;
 • двигун не переходить в переривчастий режим або режим мийки;
 • в переривчастому режимі щітки рухаються без належної зупинки;
 • маятникові важелі і щітки не приходять в рух при працюючому моторедукторі;
 • двірники рухаються занадто повільно, насилу;
 • щітки не повертаються в початкове положення;
 • щітки рухаються, але очищення незадовільне.

Усунення несправностей

Низька якість очищення скла зазвичай пов’язана зі зносом чистячої стрічки, а також забрудненням шарнірів в каркасних щітках і обмеженням рухливості коромисел. Цю проблему вирішити найпростіше:

 • У каркасних щітках змінюється чистяча стрічка.Щітки потрібно попередньо демонтувати, вийняти зношений елемент, встановити на його місце новий, зафіксувати сталевими пластинами і закріпити щітку на важелі.
 • Безкаркасні щітки змінюються цілком.

Іноді стрічка в хорошому стані, але щітки залишають розводи, тому що засмітилися пази, в яких тримається стрічка. В цьому випадку їх просто слід почистити. Якщо металевий каркас покрився іржею, а коромисла втратили рухливість, щітки краще замінити цілком.

Чистяча стрічка коштує недорого, але деякі автомобілісти не поспішають її міняти. Відновити еластичність стрічки можна, зануривши її в бензин і промивши теплим мильним розчином, після цієї процедури корисно покрити стрічку силіконовою змазкою. Сліди жиру добре видаляються уайт-спіритом. Зношену, округлену кромку можна вирівняти за допомогою дрібнозернистої наждачки, приклеєною до твердої основи.

Уповільнений рух двірників може бути пов’язаний:

 • Зі зносом моторедуктора.Його необхідно розібрати, почистити, змастити, при критичному зносі – замінити.
 • З корозією, забрудненнями, недостатністю змащення рухомих сполук.Вся механічна частина демонтується, розбирається, очищається, змащується.
 • З помилкою, допущеною в процесі монтажу, яку потрібно виявити і усунути.

Неправильне збирання також може призводити до того, що двірники не повертаються в паркувальну позицію. Ще одна причина цієї проблеми – знос або поломка шліц приводу, в цьому випадку їх потрібно замінити.

Проблеми в роботі електродвигуна можуть бути пов’язані як з його поломкою, так і з механічними неполадками. У разі пошкодження самого моторедуктора найкраще замінити його цілком. Але якщо проблему можна усунути шляхом заміни пошкодженої шестерні, чищення забрудненого колектора і регулювання кінцевого вимикача, можна уникнути заміни.

Профілактичні роботи можна провести в компанії FIXME.

Якщо двигун не включається, потрібно виконати ревізію проводів живлення, проводів обмотки, колектора, щіток, а також підкермового перемикача, до складу якого входить перемикач очищувача.

 • Пошкоджені дроти живлення замінюються цілими, наконечники, що окислюються, зачищаються.
 • Перемикач, що вийшов з ладу, змінюється.
 • Забруднений колектор можна почистити, продути внутрішні порожнини і зачистити шкіркою поверхню.
 • У разі прогорання колектора краще замінити моторедуктор.
 • Заміна моторедуктора також рекомендована при обриві проводів обмотки, хоча можна замінити тільки якір.

Відключення двигуна внаслідок спрацьовування запобіжника може бути викликане коротким замиканням в обмотці, в цьому випадку моторедуктор підлягає заміні. Але досить часто аварійне відключення пов’язано зі стопорінням щіток внаслідок їх примерзання до скла, деформації важелів, попадання стороннього предмету в механізм. В цьому випадку потрібно усунути причину. Примерзлі щітки акуратно відокремлюються від скла за допомогою скребка, щоб не пошкодити очищувальну крайку, але краще дочекатися відтавання. Механізм очищається від забруднень і сторонніх предметів, що стопорить його роботу. Деформовані елементи приводу вирівнюються, а при вираженій деформації замінюються новими. Після усунення причини спрацювання запобіжника, що перегорівший одноразовий замінюється новим, термобіметалічний можна знову використовувати.

Демонтаж очищувача скла для проведення ремонту потрібно починати з важелів і щіток

Порушення роботи очищувача в переривчастому режимі найчастіше пов’язані з пошкодженням реле або перемикача. Якщо щітки в переривчастому режимі рухаються без пауз, а з реле все в порядку, може не спрацьовувати кінцевий вимикач. В цьому випадку потрібно його відрегулювати, підігнути контакти або пружинну пластину, яку відгинає кулачок шестерні. Можливо також, що контакти кінцевого вимикача забруднилися і потребують зачистки.

Коли ж щітки не рухаються при працюючому двигуні, проблема криється в шестірні моторедуктора, необхідно провести ревізію самої шестерні і кривошипа на її осі:

 • якщо поламані зуби шестірні, її потрібно замінити;
 • якщо ослабло кріплення кривошипа, потрібно до межі затягнути гайку.

Двірники заднього скла

Неполадки в роботі очисників заднього скла зазвичай пов’язані з підкермовими перемикачами, моторедуктором, проводами живлення, поломкою зубців приводу, зносом щіток. Реле на роботу задніх очищувачів не впливає, так що його несправність можна виключити. Методи усунення інших поломок такі ж, як і для передніх очищувачів.

Ремонт очисників Львів вітрового скла в основному зводиться до заміни пошкоджених компонентів, зачистці деталей електродвигуна, чищенні і змащенні рухомих зчленувань, випрямлянні деформованих важелів. Витрати на проведення ремонту склоочисників Львів невеликі, а використання контрактних запчастин дозволить звести їх до мінімуму.Порядок демонтажу і монтажу різних компонентів цього вузла може відрізнятися в різних автомобілях, але загальні принципи усунення неполадок збігаються.