Ремонт штативів і моноподів Львів. Штатив є одним з найбільш корисних аксесуарів для фотографа. Без нього іноді неможливо зробити фотознімки гідної якості. За допомогою штативів можна позбутися впливу тремтячих рук на зображенні. Що дає штатив для будь-якої іншої дзеркальної оптики? Тут можна відзначити наступне:

 • надійне становище фотоапарата,
 • чіткість фотографій,
 • розміри опори в складеному режимі (залежить від числа секцій),
 • універсальність застосування (за допомогою регулювання висоти і стану камери),
 • якість і вид фіксуюючих механізмів, деталей, штативів між собою і камери,
 • комфортне керування аксесуаром.

Будь-яка опора-трипод складається з:

 • штативів головки,
 • серединної штанги,
 • ніжки або ніжок,
 • опори ніжок.

Найпоширенішим елементом конструкції будь-якого штативу вважається головка. Вона може бути кульовою, в формі джойстика, мати дві або три осі. Але всі ці деталі схильні до поломок.

Поширені поломки

Наш сервісний центр компанії FIXME виконує якісний ремонт штативів та моноподів у Львові. Через активну експлуатацію ці пристрої часто ламаються. Причина криється в механічних впливах: через необережне поводження і ударам ламаються окремі компоненти. Іноді їх можна відремонтувати, іноді – замінити. У будь-якій ситуації краще довіряти ремонт штатива фахівцям. По-перше, це набагато збільшить термін експлуатації пристрою, по-друге, наші фахівці пропонують тривалу гарантію на ремонтні роботи і заміну комплектуючих. Якщо штатив зламався, спочатку потрібно зробити його діагностику. Необхідну деталь замінять або відремонтують. Час і ціна ремонту обумовлюються відразу після визначення несправності.

Часті причини звернення в нашу майстерню:

 • не працює ніжка штатива,
 • не працює фіксація штатива,
 • зламався штативний вузол.

Наші майстри використовують для ремонту штативів та моноподів у Львові фірмові деталі. Поки техніка знаходиться в ремонті, клієнтам надається в оренду інша на заміну.

Професійний ремонт штативів та моноподів в перевіренійкомпанії

При появі навіть незначних на перший погляд поломок пристрій потрібно показати досвідченому майстрові і зробити діагностику для визначення причини і ліквідації проблем, що з’явилися. Але важливо також пам’ятати, що хороший рівень обслуговування та професійний підхід гарантують тільки спеціалізовані ремонтні майстерні, які мають досвід у виконанні такого типу робіт.

Не довіряйте ремонт цифрової техніки ринковим дилетантам і фахівцям, що не мають відповідної кваліфікації і не намагайтеся своїми руками усунути несправність! Такий безвідповідальний крок лише ускладнить ситуацію.

Якісний ремонт штативів та моноподів з гарантією

Наш сервісний центр є вищою школою по ремонту цифрової техніки у Львові, обладнаної сучасним оснащенням і фірмовими запчастинами. Досвідчені майстри нададуть весь перелік діагностичних і ремонтних робіт, пов’язаних з штативами різних марок, а також ефективно видалять поломки об’єктивів, спалахів, екранів, зарядних пристроїв, роз’ємів. Ідеальне обслуговування, гідний рівень якості виконуваних робіт з діагностики пристроїв та їх ремонту, своєчасне виконання, доступні ціни та офіційна гарантія дозволили нашій компанії заслужити довіру клієнтів, які довірили нам ремонт цифрової техніки.

Своєчасне звернення в наш сервісний центр, майстри якого лагодять фототехніку, дозволить вам не тільки ліквідувати поломки, що з’явилися, але і продовжити термін експлуатації пристрою.

До ваших послуг професійний персонал, який легко і швидко усуне будь-який дефект і не залишить після себе ознак знаходження техніки в сервісному центрі. Все це завдяки колосальному досвіду і постійній практиці. Якщо ви довіряєте роботу кваліфікованим майстрам нашого центру, то можете не турбуватися за якість виконання, а також за подальшу безвідказність роботи девайсу.

Так як найчастіше користувачі звертаються до нас за ремонтом монопода і штатива Львів через механічне пошкодження, то потрібно виконати ретельну діагностику пристрою для визначення поломок. Ми пропонуємо таку послугу для всіх клієнтів безкоштовно. Залежно від типу поломки, час надання послуг починається від 20 хвилин. Але є ряд факторів, які можуть збільшити цей час:

 • зайнятість фахівців в момент звернення вами в майстерню,
 • наявність потрібної запасної деталі на складі,
 • час вашого звернення.

Ви можете залишити заявку на сайті або зателефонувати і уточнити у менеджерів про час, який піде на ремонт у вашій ситуації.

Гарантія

При механічних пошкодженнях і подальшому ремонті монопода і штатива у Львові в нашому центрі ми видаємо офіційну гарантію на тривалий термін. Збільшення терміну гарантії можливо в ряді ситуацій, про які вам розкажуть наші фахівці. При проливанні рідини термін гарантії передбачається окремо через специфічність формату поломки.

Знижки на ремонт цифрової техніки

Якщо ви – постійний клієнт нашого сервісного центру (раніше чинили у нас будь-якої девайс) або вам потрібно полагодити відразу кілька пристроїв – вам надається знижка.

Як вибрати штатив або монопод? Питання – відповіді

Коли фотограф або оператор хоче перейти на більш високий рівень зйомки, він починає підбирати штативи та моноподи – складні пристосування, з якими можна отримати чіткі знімки і відео в будь-яких умовах.

Штативи та моноподи відрізняються призначенням, конструкцією, можливостями, матеріалами та іншими характеристиками. Для зручності зйомки важлива стабільність пристрою, невелика вага, компактність і зручність складання.

Навіщо потрібні штативи та моноподи

Штатив потрібен для стабільної фіксації камери. Це важливо, коли тремтячі руки можуть вплинути на якість фото і відео. Девайс допоможе знімати при слабкому освітленні і з мінімальною діафрагмою, з великими і важкими довгофокусними об’єктивами-телевиками. Незамінний при предметній зйомці однотипних предметів з одного і того ж ракурсу, наприклад для каталогу.

Штатив також стане в нагоді для фіксації телескопів, зорових труб, біноклів і освітлювальної техніки.

Ручні штативи, або, інакше кажучи, моноподи, зазвичай використовують для зйомки відео і фото легкими камерами і смартфонами – так можна отримати більше ракурсів і вмістити в кадр більше об’єктів. Можна підняти камеру високо над головою і зробити знімок, як з драбини. Моноподи потрібні для зйомки динамічних сцен, щоб зменшити тремтіння рук і трохи знизити навантаження від важких об’єктивів, тому їх часто використовують фотографи-репортажники.

Яких типів бувають штативи

За конструкцією штативи діляться на триподи та моноподи.

Триподи мають три ноги-опори і стоять без підтримки фотографа. Вони фіксують камеру в потрібному положенні і забезпечують її стабільність – щоб вона не поверталася від своєї ваги, вітру або дотику власника до її кнопок. Триподи використовують для статичних сцен і зйомки довгими витримками. Пристосування бувають важкими і громіздкими, вимагають часу на установку і виставлення камери.

Моноподи мають тільки одну ногу. Вони не здатні повністю стабілізувати камеру, тому не підходять для зйомки довгими витримками, зате легкі, рухливі і не потребують встановлення.

Як відрізняються штативи за способом встановлення

За способом встановлення штативи діляться на підлогові, настільні та ручні.

Підлогові штативи ставлять на підлогу або на землю, щоб стабільно знімати в будь-яких умовах. Вони зазвичай найвищі – від 100 до 170 см і більше, а також міцні – здатні витримати важку техніку і постійне використання.

Настільні штативи, або міні-штативи, потрібні для установки камери на стіл або будь-яку іншу поверхню. Вони потрібні для предметної зйомки і макрозйомки. Компактність і легкість дозволяють легко носити їх з собою в рюкзаку або сумці: вага пристрою зазвичай не перевищує 200 г, а висота варіюється в межах 15-30 см.

Міні-штативи призначені для легких малогабаритних фотоапаратів і камер, а також смартфонів. Максимальна вага обладнання, який здатний витримати настільний штатив, – приблизно 1 кг. Компактний штатив не замінить підлоговий, але це краще, ніж класти камеру прямо на камінь або парапет.

Які альтернативні види кріплення є у штативів

Крім звичайних триподов і моноподів існують альтернативні типи кріплення штативів для камер.

Струбцина – жорстке кріплення до робочої поверхні за допомогою гвинтового затиску. З нею можна встановити камеру на стіл, стілець, дерево, трубу, паркан і інші поверхні. Це дозволяє знімати в кабіні літака, автомобіля, на палубі корабля. Струбцина підійде для роботи з малогабаритними фотокамерами вагою до 1 кг.

Штатив-павук, або gorillapod, оснащений гнучкими ногами з прогумованих рухливих сегментів на шарнірах. Прогумовані гнучкі ноги не дають конструкції ковзати на гладкій робочій поверхні, тому легке обладнання можна закріпити практично будь-якій поверхні, навіть на перилах або трубі. Кут розвороту шарнірного власника становить 360 °.

Для малогабаритних камер також використовують штатив-прищіпку, який тримається на пружинному затиску.

Як врахувати максимальне навантаження штативу

Максимальне навантаження – найважливіша характеристика при виборі штативу. Це та вага, яку він витримає і не зламається. Чим вона менша, тим більш тендітна у штатива конструкція. Чим більше максимальне навантаження на штатив, тим він важче і дорожче.

Краще підбирати цей параметр з великим запасом – в два-три рази більше, ніж вага найважчої камери з об’єктивом. В іншому випадку штатив зламається або буде хитатися під вагою камери, гнутися, трястися при натисканні на кнопки камери і спрацьовування затвору. Штатив з великим запасом по максимальному навантаженню дозволить підбирати нове, більш тяжке обладнання.

З чого роблять штативи та моноподи

Найпоширеніші матеріали для бюджетних штативів – алюміній і пластик. Вони легкі, але досить крихкі.

Дорогі професійні моделі роблять з вуглепластика або сталі. Вуглепластик надійний, легкий, добре гасить вібрації. Штативи з вуглепластика важать на 30-40% менше, ніж алюмінієві.

Штативи із сплавів алюмінію, магнію і титану стійкі і міцні. Дерев’яні опори найкраще гасять вібрації, але досить важкі – це плюс до стійкості, але мінус до мобільності.

Що таке головка штатива і яка вона буває

Головка штативу – поворотний механізм, за допомогою якого можна змінювати положення камери без переміщення самого штативу. Буває 2D, 3D, кульовою і панорамною.

У недорогих штативів головка незнімна, у професійних моделей знімна або взагалі не додається і вимагає окремої покупки. Це звичайна ситуація: в різних умовах зйомки зручні різні типи головок і можливість їх замінювати.

2D-головка дозволяє обертати камеру навколо вертикальної осі і нахиляти вгору або вниз. 3D-головка задіє три осі – можна нахиляти камеру вправо і вліво.

Кульова головка на шарнірі дозволяє вільно і швидко переміщати камеру в різних напрямках. Мінус в тому, що неможливо повернути камеру чітко тільки навколо однієї осі – вона буде трохи нахилятися вправо або вліво. У випадку з відео картинка буде тремтіти. З кульовою голівкою незручно працювати при важкому об’єктиві.

Панорамні або відеоголоівки потрібні для панорамних зйомок або знімків. Їх конструкція складається з вертикального і горизонтального шарнірів, кожен з яких можна фіксувати.

Як вибрати висоту штативу

Висота штативу залежить від особистих переваг фотографа. Зазвичай рекомендують таку, щоб з нею можна було дивитися у видошукач камери, не нагинаючись.

Важливо враховувати характер роботи: наприклад, при зйомці диких тварин іноді не можна піднімати камеру занадто високо, щоб не злякати їх. Мінімальна висота важлива для пейзажної та макрозйомки предметів. Вона зазвичай близька до довжини штатива в складеному стані: чим менше, тим компактніше.

Параметр максимальної висоти штативу важливий для високих людей і в випадках, коли потрібно зняти портрет «очі в очі».

Чим відрізняються штативи для відео

Штатив для зйомки відео потрібен, щоб отримати стабільну картинку, а не відео, що хитається і тремтить. Це важливо не тільки для професійної, а й аматорської зйомки, записи для відеоблогу або відеоогляду. Також відеоштатив повинен забезпечити панорамування картинки. Головні конструктивні елементи – опорні ноги і спеціальна головка.

Конструкція поворотного механізму відрізняється демпфером – елемент потрібен, щоб згладжувати нерівномірні зусилля оператора і ривки камери. Залежно від нього головки штативів для відео ділять на механічні і гідравлічні, в яких в ролі демпфера виступає масло.

Характерна особливість відеоштативів – довга рукоятка штативної головки. Вона потрібна, щоб плавно регулювати положення відеокамери в вертикальному і горизонтальному напрямках.

Багато відеоштативів дозволяють повноцінно використовувати їх і для фотозйомки.