Ремонт рубанків Львів. Електричний рубанок є приладом з вбудованими в барабан ножами, які при обертанні знімають стружку з поверхні дерева.  Обертання відбувається за рахунок електродвигуна з зубчастої і пасової передачами.  Простота і ефективність у використанні роблять цей електроприлад особливо популярним.  Однак, як і будь-яка техніка, рубанок може вийти з ладу.

Особливості ремонту

Самостійно пробувати провести ремонт не слід, оскільки поломка може бути пов’язана як з електронікою, так і з внутрішньою механікою.  При виникненні неполадок в роботі приладу слід звернутися до фахівців.  Компанія FIXME проводить ремонт рубанків у Львові, за найкращою ціною в місті, швидко і якісно.

Наявність поломки легко визначається.  Прилад не включається, барабан з ножами не обертається, рубанок не знімає стружку з поверхні.  У разі виникнення цих або інших неполадок в роботі слід звернутися в сервісний центр для подальшої діагностики.  Уразливими місцями електричного рубанка є:

 1. Ремінна передача;
 2. Проводка;
 3. Вентиляція;
 4. Двигун;
 5. Підшипники;
 6. Корпус;
 7. Щітки двигуна.

Щоб уникнути небажаних витрат на ремонт, слід дотримуватись основних правил експлуатації електричного рубанка.  Перш за все, не можна допускати перегрів і перевантаження приладу.  Ні в якому разі не можна застосовувати рубанок по поверхні з металевими деталями – цвяхами, шурупами і іншим.  Також не слід експлуатувати рубанок, якщо леза ножів затупились.

Незалежно від причини поломки, співробітники FIXME  проводять діагностичні роботи протягом одного дня.  Потім з клієнтом зв’язуються, для уточнення ціни ремонту рубанкe.  Прилад можна принести самостійно в наш сервіс по ремонту рубанків у Львові, залишивши попередню заявку на сайті.

Багато хто, напевно, пам’ятають радянський мультфільм «Летючий корабель, в якому головний герой весело будував дивовижне чарівне судно, використовуючи унікальний інструмент.  Він надавав можливість швидко стругати деревину, завдяки чому вже через пару хвилин цар отримав відмінний корабель.  Називають цей корисний інструмент – рубанок, а його сучасні моделі цілком можуть вважатися чарівними.  Ми ремонтуємо велику кількість брендів, але основними роботами для нас є:

 • ремонт рубанків Makita
 • ремонт рубанків Dewalt
 • ремонт рубанків Hitachi
 • ремонт рубанків Bosch

Електрорубанки використовуються дуже часто і у великих масштабах.  Майже всі оздоблювальні та будівельні роботи не можна уявити собі без того, щоб дерево стругали.  Бруски та дошки в результаті виходять дуже акуратними і рівними, а сама робота – ефективною і швидкою.  Також варто відзначити, що рубанок при бажанні може перетворитися на справжній стругальний верстат – просто необхідно встановити його в стаціонарне положення.

Слід сказати, що принцип роботи даного пристрою дуже простий: барабан, оснащений гострими заточеними ножами, обертається по колу.  В результаті завдяки цьому від деревини летить стружка.  Барабан в рубанку електричного типу обертається за рахунок мотора.  Слабка сторона такої конструкції полягає в тому, що обертальні рухи барабану двигуну передаються через зубчастий ремінь, який поступово стирається.  Так що його потрібно іноді міняти.  Це зробити неважко, важливо своєчасно помітити, коли потрібен демонтаж.

Отже, даний пристрій, як і будь-який технічний механізм, може зламатися.  В даному випадку, ремонт рубанків Львів – єдине рішення.  Наш сервісний центр здійснює діагностику та ремонт рубанків, тому якщо з інструментом відбулася несправність, не треба лякатися: наші майстри полагодять його в мінімальні терміни.

Визначити несправність досить важко.  Але Ви відразу ж зрозумієте, що рубанок поламався, якщо функціональні вузли будуть заклинюватися.  Крім цього деталі можуть просто банально зноситися.  Нерідкі випадки, коли перегорає система управління і електричної проводки або відбувається коротке замикання.  При надто активній експлуатації мотор може перегрітися, а якщо вчасно не зупинитися, то будьте готові до поломки рубанка.  Ну і також інструмент може отримати механічні пошкодження, які найчастіше закінчуються ремонтом.

Спеціалісти сервісного центру компанії FIXME мають величезний досвід роботи в даній сфері, а їх знання про конструкцію цього технічного пристрою і ремонту рубанків Львів є гарантією того, що причина поломки буде моментально знайдена і швидко усунена.

Встановивши причину виходу приладу з ладу, майстер виконує ремонт, замінюючи поламані елементи новими оригінальними запасними частинами.  У нас в розпорядженні є величезний склад різноманітних оригінальних запасних частин від майже всіх відомих і ексклюзивних виробників, тому пошук потрібної запчастини для нас не є проблемою.  Ми дійсно поважаємо час клієнтів, і розуміємо, що ремонт рубанків у Львові обов’язково повинен виконуватися, не просто якісно, ​​але і швидко, оскільки жителі міста найчастіше вкрай зайняті люди.  Висока якість в мінімальні терміни ремонту – це реальність, якщо Ви віддали рубанок в наш сервісний центр.

Приходьте до нас, в будь-який зручний час і Ви зможете переконатися в тому, що ремонт рубанків Львів в нашому сервісному центрі – це оперативна процедура, яка проводиться професіоналами високого класу.

Рубанок: ручний або електричний?

Чи можна сказати, що електрорубанок – це більш досконалий варіант рубанка ручного?  Порівняння показує, що це зовсім не так.

Рубанок 1570 MA компанії Skil

Продуктивність

Переваги у «електро».  Очевидно, що механізовані рубанки більш продуктивні, адже за один прохід вони здатні зняти шар 2-3 мм, при цьому сучки в масиві не є дуже серйозною перешкодою.  Зрозуміло, для вирішення будівельних задач, на зразок обробки довгих дощок або бруса, електрорубанок краще.

Різновиди

Універсальні vs спеціалізовані.  Ручні рубанки завжди мають вузьку спеціалізацію і коло завдань.  Для чорнового стругання є шерхебель, вирівнюванням поверхні займається полуфуганок і фуганок, струганням торців – торцевої рубанок, а для вибірки і зачистки чверті існують зензубель і фальцгебель.  У електричних рубанків особливої ​​спеціалізації немає.  Можна виділити хіба що електрофуганки – потужні продуктивні машини з широкою довгою підошвою.

Принцип роботи

Ручні акуратніше.  Електрорубанок знімає шар матеріалу, залишаючи на поверхні неглибокий паз з виразними краями.  При струганні далеко не завжди вдається отримати ідеальну площину без слідів обробки.  Можна легко допустити брак у вигляді помітних ямок (і не тільки), хоча багато що залежить від інструменту і самого користувача.  Ручний же рубанок зрізає дуже тонкий шар, тобто діє вкрай акуратно, що є найважливішою перевагою в столярних роботах.

Розміри і вага

Рубанок KW712 компанії Black and Decker

Без мотора легше і зручніше.  Електрорубанок – досить важкий інструмент, адже у нього є потужний мотор, а часто і масивна лита основа.  Барабан з ножами захований між двома «башмаками» підошви, тому огляд області стругання відсутній.  На цьому тлі компактний і легкий ручний рубанок більш зручний і точний.  При стрімкому струганні він менше навантажує руку, що позитивно позначається на точності обробки.

Для столяра

Ручний краще.  Треба зняти фаску або округляти край?  Відмінно!  З легким інструментом зручніше витримувати потрібний кут нахилу.  Також ручний рубанок дозволить делікатно вирівняти краї деталей під стик (наприклад, зняти «горб» на торці), підігнати розміри шипа, якщо він не входить в паз, акуратно видалити сліди від диска після розпилу, обстругати дрібні заготовки.  Електрорубанки для такої делікатної роботи не призначені.

Стругання торців

Ручний торцевий ідеальний.  Його направляють однією рукою, в той час як електричний рубанок завжди охоплюють двома руками.  Якщо торець вузький, то з електрорубанком можна запросто завалити кут і сильно сколоти матеріал в кінці проходу.  Ручний рубанок компактний, легкий, а тому акуратний: однією рукою можна утримувати заготовку, другою – стругати.

Інші достоїнства ручного рубанка

 • Безпека. Не варто говорити про те, які травми і каліцтва здатні заподіяти леза барабана, який обертається на швидкості 12000-18000 обертів на хвилину.
 • Цінова доступність. Електроприлад дорожче ручного інструменту.  Правда, і серед ручних рубанків зустрічаються аж ніяк не дешеві екземпляри.
 • Охайність. Він дає тонку довгу стружку, яку легко зібрати.  А ось електричний аналог, якщо до нього не приєднано пилосос, розкидає велика кількість дрібної стружки.  Прибирання може затягнутися.
 • Звук при роботі. Набагато приємніше слухати шелест проникнення ріжучого інструменту, ніж гучний нудний звук електрорубанка.

Переваги електрорубанка

Після прочитання нашої статті могло скластися враження, що ручний інструмент по всім параметрам перевершує електричний.  Але це не зовсім так.  У електричного рубанка є свої «плюси».

 • Висока продуктивність. За цим параметром з електрорубанком складно конкурувати.  Таким інструментом ви без особливих зусиль обстругаєте навіть довгі дошки.  При цьому деякі операції електричний рубанок здатний виконати дуже точно і якісно.  Так, наприклад, спеціальні опори з комплекту допоможуть швидко вибрати чверть потрібної глибини і з рівним краєм.
 • Доступність. Пройшли ті часи, коли слово «рубанок» асоціювалося саме з ручним інструментом.  Сьогодні на перший план вийшли електричні рубанки.  Вони продаються чи не в кожному інструментальному магазині, а ось якісний ручний «аналог» доведеться пошукати.
 • Можливість стаціонарної роботи. Серед електрорубанків є чимало моделей, які можна закріпити на верстаті догори ногами.  Так буде зручніше обстругувати невеликі деталі.

Ремонт старих рубанків самостійно

Ручний рубанок є у кожного хендімена в колекції.  Уявіть, у вас десь завалялася пара дідових.  Викинути їх – просто безглуздя!  Ось тут у нас два таких старих теслярських рубанки, які ми і будемо відновлювати.

Крок 1: Розбирання

Рубанки лежали без роботи кілька років, вони покриті іржею, брудом, дуже зношені.  Спробуємо повернути їм колишній робоче стан і наведемо на них лиск.  Перш за все, їх треба розібрати.  Деякі місця можуть бути в досить поганому стані, гвинтові з’єднання можуть не відкручуватися, заіржавіти, тому щоб їх розкрутити, спочатку доведеться видаляти іржу спеціальним засобом проти іржі WD-40.

Якщо з’єднання або ручки дуже заіржавіли, а пошкодити їх зовсім не хочеться, використовуємо такий спосіб: беремо стару непотрібну шкіряну рукавичку, відрізаємо від неї два пальця і ​​одягаємо їх на затискні частини щипців.  Потім схоплюємо і відкручуємо баранчик.  Це не буде важко, так як засіб вже видалив частину іржі, і пасатижі не зашкодять баранчику.

Крок 2: Чищення та шліфування

Тепер беремо все окремі деталі, кладемо їх в пластиковий контейнер, наливаємо в нього засоби для видалення іржі і залишаємо на пару годин.  Потім беремо по окремій деталі і кожну чистимо сталевий губкою і пензликом.  Після чищення і сушки деталі будуть виглядати дуже добре.

Тепер можна приступати до шліфування корпусів рубанків.  Нижні частини рубанків треба зробити плоскими.  Спочатку фломастером робимо кілька ліній на нижній частині кожного рубанка.  Тепер до будь-якої плоскої поверхні (до робочого столу, наприклад, або до простої дошці) приклеюємо три окремі листи наждачного паперу, від великого до дрібного.  Тепер тремо корпус рубанків про наждачний папір, поки вони не стануть плоскими.  Прогрес можна визначати по намальованих лініях.

Після шліфування, якщо хочеться, можна пофарбувати корпуси рубанків, або залишити їх як є.  На роботі з рубанком це ніяк не позначиться, це просто для поліпшення зовнішнього вигляду.

Крок 3: Заточування лез

У нашому випадку леза були в хорошому стані, на них було кілька дрібних відколів, але це не проблема, прибрати їх буде дуже просто.  Для заточування будемо використовувати японські водні камені для заточування.  Починаємо з великозернистих і поступово рухаємося до більш дрібнозернистих каменів.  Щоб закінчити заточування і прибрати мікрозадирки, проводимо лезами по шматку шкіри.  Це видалить дрібні нерівності.

Заточування вийде дуже рівним і гострим.

Крок 4: Збірка рубанків

Тепер можна приступати до складання й випробування рубанка.  Збираємо рубанок за допомогою викрутки і регулюємо глибину леза.

Тепер випробуємо рубанки на шматку дерева.  Вони працюють відмінно, і можна припустити, що ці дідусеві рубанки працюватимуть так само добре ще багато років.  Якщо раптом у них не вистачає декількох дрібних деталей, то знайти заміну до них не складе особливих труднощів.