Ремонт роутерів Львів. Роутер забезпечує підключення комп’ютера до Інтернету. Сьогодні важко собі уявити відсутність можливості отримати доступ до мережі в будь-який час доби. Якщо недавно рідкістю було бездротове підключення, то зараз будь-яка квартира або офіс за допомогою роутера забезпечені швидкісним інтернетом без всяких проводів.

Але роутери іноді виходять з ладу.

Повернути їх до нормального стану допоможе ремонт роутерів у Львові.

Роутер виглядає, як коробка з пластику невеликих габаритів. У деяких моделях передбачена антена. Роутера з’єднується кабелем з провайдером інтернету. Прилад досить складний, він може відмовити, якщо застосовувати за багатьох причин, в тому числі при нестабільному електроживленні.

Тому ремонт роутерів у Львові виконується з високою якістю. Фахівці сервісу компанії FIXME володіють прекрасною підготовкою і великим досвідом роботи з відновлення працездатності роутерів практично будь-яких марок.

Для ремонту роутерів Львів застосовується сучасне фірмове обладнання, оригінальні комплектуючі високої якості. Це дозволяє точно визначати характер несправності і оперативно усувати її. На виконані роботи та на використовувані комплектуючі сервіс надає гарантію.

Не варто вдаватися до спроб виправити прилад самостійно. Це може привести до його повної поломки з неможливістю відновлення.

Модеми та роутери для доступу до інтернету дуже часто виходять з ладу через потрапляння електричних розрядів через інтернет кабель, що прийшов з вулиці в ваш офіс / квартиру.  У цьому випадку можливе повне або часткове виходження з ладу обладнання.  При частковому – часто згорають деякі порти LAN, WAN.  Рідко, але буває таке що згорає тільки один або кілька портів LAN – в такому випадку можна перемкнути кабель на інший порт і продовжувати роботу, а в разі згоряння порту WAN – Ваш роутер перетворюється в «розумний» свитч.

Ремонт таких роутерів Львів можливий, але ціна ремонту може досягати (а іноді і перевищувати) ціну нового роутера.

Але якщо ваш роутер / модем веде себе таким чином:

 1. при включенні в розетку загоряється на кілька секунд і гаснуть всі лампочки
 2. при включенні в розетку загоряються всі лампи і продовжують горіти поки не вимкнути з розетки
 3. зовсім не подає ознак при включенні до мережі 220v
 • то в більшості випадків вирішується не дорогим ремонтом.
 • якщо роутер не включається зовсім, перевірте мультиметром чи видає блок живлення потрібну напруу (УВАГА !!! дотримуйте техніку безпеки)

Бувають ще і програмні збої.  Симптоми бувають дуже різноманітні, постараємося написати найпопулярніші з якими доводилося стикатися:

 • модем / роутер включається, але до інтернету не підключається
 • через кабель інтернет є, а через WiFi нема
 • інтернет працює з перебоями, обриваються закачування
 • самовільне перезавантаження обладнання

В першу чергу Вам потрібно переконається чи немає проблем з боку провайдера.

Якщо у них все добре то можливо ці проблеми викликані помилками в мікропрограмному забезпеченні вашого обладнання (іноді говорять «злетіла прошивка»)

В такому випадку можна вирішити проблему самому.

 1. Подивіться назву і модель вашого обладнання
 2. Зайдіть на сайт виробника в розділ для скачування прошивок і знайдіть свою модель
 3. Далі подивіться точну версію самого роутера і скачайте для своєї версії прошивку
 4. Вам потрібно через будь-який браузер зайти на сторінку управління роутером (прочитайте інструкцію до свого роутера, щоб дізнатися його IP адресу, логін і пароль для доступу до налаштувань)
 5. Знайти в настройках меню для оновлення прошивки
 6. Ну і власне вказати файл прошивки

Ваш роутер перевантажиться.  І при вдалому оновленні, Ви знову зайшовши через браузер на роутер, зможете побачити що версія прошивки стала новою.  Тепер можна братися і тестувати устаткування.

УВАГА !  !  !  це примітивна інструкція, що підходить до більшості роутерів / модемів.

Якщо вашому обладнанню ще менше року, то краще віднесіть його по гарантії в сервісний центр.  Ви не втратите гарантію, і забезпечите себе від невдалої перепрошивки.

І якщо ви не впевнені в своїх силах, то можливо простіше запросити фахівця який зробить це вам за невелику винагороду.

Що робити, якщо не працює Wi-Fi

Постійне підключення до бездротового зв’язку дуже важливо для забезпечення повноцінної працездатності сучасного ноутбука або ж персонального комп’ютера з відповідною платою розширення.

Неможливість з’єднання з Wi-Fi обумовлюється різними проблемами програмного або фізичного (виключно технічного) характеру.  Серед них:

 • випадкове або навмисне відключення мережевого адаптера;
 • неправильні налаштування цього ж адаптера;
 • невідповідні або відсутні драйвери адаптера;
 • несумісність стандарту мовлення Wi-Fi і протоколів, які підтримуються адаптером;
 • апаратні проблеми (поломка самого модуля або карти розширення).

Випадкове або навмисне апаратне відключення адаптера Wi-Fi

Багато актуальних моделей ноутбуків оснащуються спеціальною клавішею, що включає і вимикає адаптери бездротових мереж (Wi-Fi і Bluetooth).  Вона може бути як апаратноюї (тобто окремою і винесеною на корпус, як це буває в пристроях від компанії Sony) або частково програмною (суміщеною з будь-якою іншою кнопкою і активується при натисканні комбінації, що включає в себе додаткову команду Fn).  Багато користувачів навіть не знають про існування цього перемикача.  Тому можливо ненавмисне відключення адаптера Wi-Fi.

Для того, щоб його включити, потрібно знайти на корпусі або клавіатурі клавішу, відповідальну за перемикання адаптера.  Вона зазвичай маркується символом Wi-Fi.  У деяких випадках активація мережевого адаптера проводиться введенням комбінації клавіш «Fn + кнопка, позначена відповідним значком».

Програмне відключення адаптера Wi-Fi

Якщо адаптер WLAN встановлено в стаціонарному комп’ютері (настільній системі, включаючи моноблоки і подібне обладнання) або ж не включився описаним в попередній частині чином, варто перевірити, чи не відзначений він в диспетчері пристроїв як відключений.

Для цього потрібно натиснути правою клавішею миші по значку «Мій комп’ютер» (або «Цей комп’ютер», або навіть просто «Комп’ютер» – в залежності від версій Windows) і вибрати пункт «Властивості», а потім, зліва, «Диспетчер пристроїв».  У підрозділі «Мережеві адаптери» не повинно бути ніякого відключеного обладнання.  Якщо таке є – а воно позначається відповідним значком – то потрібно його включити, натиснувши праву кнопку миші і вибравши однойменний пункт у випадаючому контекстному меню.

Також можна заглянути в «Панель управління», де знайти «Центр управління мережами».  У підрозділі «Управління параметрами адаптера», посилання на який знаходиться в лівій частині вікна, потрібно знайти адаптер бездротової мережі і викликати його контекстне меню.  Якщо в першому ж його рядку є пункт «Включити», значить, він був відключений.  Відповідно, адаптер необхідно активувати.  Для цього потрібно натиснути на «Включити».

Неправильні налаштування адаптера бездротової мережі

Неправильні налаштування мережевого адаптера – а, наприклад, обладнання від Intel або Qualcomm забезпечує широкі можливості персоналізації роботи – також можуть привести до неможливості підключення Wi-Fi.  Найпростіший варіант вирішення даної проблеми полягає в скиданні параметрів відповідних комплектуючих до встановлених.

Для цього необхідно відкрити “Панель управління», там відшукати «Центр управління мережами» (він може бути в підрозділі «Мережа та інтернет») і у вікні, справа знайти пункт «Зміна параметрів адаптера».  Там потрібно вибрати пристрій, який часто так і називається «Бездротова мережа», клікнути на нього правою кнопкою миші і викликати контекстне меню, в якому натиснути на пункт «Відключити».  Потім адаптер потрібно включити – проводиться це все в тому ж меню налаштувань.  Після такого «перезавантаження» параметри пристрою будуть скинуті.

Ця методика допомагає в деяких випадках:
 • якщо пристрій визначає мережу, але не може до неї підключитися;
 • якщо пристрій не визначає мережу, до якої раніше підключався;
 • якщо пристрій не визначає мережу, до якої не підключався, але користувач абсолютно впевнений в її доступності.
 • під поняттям «комп’ютер» маються на увазі настільні системи, включаючи моноблоки, оснащені модулем бездротового зв’язку.

Відсутність або неадекватна робота драйвера адаптера

Якщо проблема з підключенням до бездротової мережі спостерігається відразу після переустановлення або масштабного оновлення операційної системи Windows, причина її, швидше за все, полягає в неадекватній роботі драйвера адаптера або повну його відсутність.

Якщо в «Диспетчері пристроїв» в підрозділі «Мережеві адаптери» відсутнє обладнання, пов’язане з бездротовими підключеннями, значить потрібно встановити для нього драйвер.  Відшукати це низькорівневе програмне забезпечення можна на сайті виробника конкретних комплектуючих або ноутбука в цілому, а також скориставшись спеціальними утилітами.

Якщо обладнання все-таки присутнє і навіть включено, можливо, проблема в неадекватній роботі драйвера.  Якщо він був недавно оновлений, потрібно відкотити його до попередньої версії.  Зробити це можна у вікні «Властивості», викликаному при натисканні по відповідному пункту контекстного меню пристрою.

У свою чергу, якщо драйвер успішно застарів і не оновлювався давним-давно, потрібно поставити більш свіжу його версію.  Її можна взяти на сайті виробника, яка випустила ноутбук компанії, або скориставшись необхідними інструментами (яких чимало).

Після всіх маніпуляцій з драйверами ноутбук або комп’ютер необхідно перезавантажити.

Автоматичне виправлення помилок адаптера

Якщо попередні маніпуляції не привели до бажаного результату і Wi-Fi не з’явився, можна звернутися до засобу автоматичного виправлення неполадок.  Викликається воно правим кліком по значку мережевого підключення в треї.  Першим же пунктом контекстного меню буде «Діагностика неполадок».

До слова, дана діагностика перевіряє включеність адаптера і інші параметри його роботи, які описані в попередніх пунктах, крім аналізу стану драйверів.  Тому вона може замінити інші дії.

Після проведення діагностики потрібно виконати рекомендації інструменту перевірки.  У переважній більшості випадків цього достатньо для відновлення працездатності адаптера.

Проблеми, пов’язані з роутером

Якщо комп’ютер або ноутбук бачить бездротову мережу, але не може підключитися до неї, це може бути викликано різними проблемами «на стороні» роутера:

 • несумісність стандартів мовлення і прийому;
 • зміна пароля і протоколів безпеки бездротової мережі;
 • прихована мережа;
 • закінчилися IP-адреси;
 • інші проблеми.

У першому випадку проблема полягає в тому, що роутер віщає в стандарті, що не підтримується адаптером.  Наприклад, деякі комплектуючі від Intel здатні підключатися тільки до мереж Wi-Fi 802.11b і 802.11g.  Якщо роутер роздає 802.11n, комп’ютер мережу побачить, проте встановити підключення не зможе.  Рекомендується змінити налаштування маршрутизатора і вибрати комбіноване мовлення – наприклад, «a / b / g / n mixed».  Звичайно, якщо роутер це підтримує.

У другому комп’ютер бачить збережену мережу, але не може підключитися, інколи видаючи повідомлення про змінені параметри.  В цьому випадку потрібно видалити записані в пам’ять дані, натиснувши праву кнопку миші і вибравши «Забути» або, відповідно, «Видалити», і заново ввести пароль, тепер уже новий.

До слова, комп’ютер цілком може підключатися до мереж з однаковим SSID (ім’ям) і різними паролями, оскільки звертає увагу не на цей параметр мовлення, а на інші.

У деяких випадках роутер віщає в форматі прихованої мережі.  Тобто він не видає публічного доступу до SSID і іншим параметрам.  У цьому випадку підключення до мережі проводиться через «Панель управління», розділ «Центр управління мережами».  Там можна відшукати пункт «Створення нового підключення” і в майстра вибрати «Установка підключення до бездротової мережі вручну».  «В домашніх умовах» мережі з прихованим SSID практично не зустрічаються, однак часто застосовуються в організаціях для захисту даних.

В інших випадках потрібно перезавантажити і роутер, і ноутбук (комп’ютер), і спробувати підключитися до мережі повторно.

Апаратні проблеми

І, нарешті, якщо відновити підключення до Wi-Fi усіма попередніми способами не вдалося, варто перевірити безпосередньо адаптер або мережеву карту.  Оскільки своїми руками зробити це дуже складно, рекомендується звернутися в сервісний центр.

Ремонт роутера своїми руками

Пропав інтернет. При перевірці пристроїв на шляху проходження сигналу встановлено, що модем працює, а на роутері кілька світлодіодів тьмяно горять і не блимають.

На зворотному боці корпусу роутера вказана його модель D-Link DIR-300.

Дана модель укомплектована зовнішнім блоком живлення. Як і належить, ремонт роутера Львів починаємо з перевірки блоку живлення. Відповідно до інформації, зазначеної на його етикетці, він виробляє напругу 5В і струм 2А

Вимірюємо напругу холостого ходу. Без навантаження вона майже нормальна, трохи завищена і становить 5,81 В.

Перевіремо напругу під навантаженням. В якості навантаження беремо лампочку напругою на 12 В струм 0,16 А. Тут дефект блоку живлення проявляється повністю. Напруга падає до 3,26 В. Це при тому, що він повинен тримати напругу 5В при струмі до 2А.

Цікаво подивитися пульсації осцилографом. Їх амплітуда близько 4В, це явно неприпустимо.

Блок живлення потрібно ремонтувати. Складність в тому, що корпус у нього заклеєний. Корпус екземпляр заклеєний міцно, вирішуємо його розпиляти. Зробити це можна ножівковим полотном з вузьким пропилом або спеціальною фрезою. Пропил потрібно зробити по всьому периметру, неглибоко, щоб не пошкодити нутрощі. Деякі рекомендують обстукувати по периметру гумовим молотком, але це не завжди допомагає. Якщо заклеєно як-небудь, відкриється, а якщо якісно, ​​то корпус може тріснути. Вузький розріз – це напевно.

Відкриваємо корпус. Уважно оглядаємо деталі. Навіть при побіжному огляді бачимо два електролітичні конденсатори у яких потемнілі і роздуті корпуси.

Випаюємо ці конденсатори і дивимося номінали. Один 680мкФ на 10В, інший 330мкФ на 10В.

Заради інтересу виміряємо їх реальну ємність. Та, на якій напис 680мкФ, має ємність 141мкФ, а з написом 330мкФ всього 74,9мкФ. Звідси й такі пульсації. Однозначно, конденсатори підлягають заміні.

Доцільно проаналізувати причину виходу з ладу цих двох конденсаторів. Робоча напруга у них 10 В. Напруга на них при сталому режимі роботи 5 В. Здавалося б, у чому ж причина. Ну не виключено, що якість виготовлення не дуже. Але з досвіду ремонту ми помітили, що в солідних фірмах після діодних випрямлячів ставлять резистор для обмеження струму заряду конденсаторів фільтра в момент пуску, і ще одна деталь – після випрямляча електролітичні конденсатори великої ємності шунтують неполярними конденсаторами малої місткості, кілька тисяч пФ. Це робиться для того, щоб голчасті імпульсні викиди гасилися конденсатором малої ємності і таким чином захищали електроліт. Адже ці голчасті імпульси завжди є в імпульсних блоках живлення, а їх амплітуда може істотно перевищувати допустиму робочу напругу електроліту. Неполярний же конденсатор малої місткості має робочу напругу близько 50В. Ось такий конденсатор рекомендуємо поставити паралельно першому після діода електроліту. Багато виробників блоків живлення часто практикують такі варіанти захисту електролітичних конденсаторів від голчастих імпульсів.

І ще одна особливість. Першим краще ставити електроліт меншої ємності, а після дроселя електроліт більшої місткості. Такий режим для конденсаторів легший і вони довше пропрацюють.

Після ремонту блок живлення показав наступні характеристики. Вихідна напруга 5,11 В при струмі 0,89 А, пульсації (0,06 – 0,07) В. На фото нижче показаний результат вимірювання пульсацій під навантаженням.

Вимір струму навантаження. Результат вимірювань 0,89 А.

Корпус після ремонту можна заклеїти, або акуратно з’єднати за допомогою якісної ізоляційної стрічки.

Wi-Fi роутер після підключення відремонтованого блоку живлення працює нормально.