Ремонт рацій Львів. Рації сьогодні як і раніше популярні. Вони необхідні людям багатьох професій. При цьому розвиток стільникових телефонів не знизив популярності цих пристроїв. Тим не менш, вони потребують періодичного технологічному обслуговуванні, а також в ремонті, коли виникне необхідність.

Сервісні центри, які проводять ремонт рацій у Львові працюють, зокрема, і для цієї мети. Сучасні сервісні центри працюють з приладами різних компаній-виробників. Вони також здійснюють техогляд і налаштування рацій.

У центрах по ремонту, тестують обладнання, роблять заміну деталей, проводять діагностику, виявляючи різні несправності. Робота проводиться як з портативними, так і з автомобільними пристроями.

Сучасні радіостанції відрізняються високим рівнем надійності і довговічності. Плати встановлюються на спеціальні металеві каркаси. Для виготовлення корпусів використовуються високоміцні сорти пластику або полікарбонату, придумані надійні варіанти захисту від вологи і пилу. Багато видів автомобільних радіостанцій прирівнюються по надійності і безвідмовності до пристроїв військового призначення.

Висока репутація техніки не гарантує обладнання від поломок. Ремонт рацій Львів автомобільних знадобиться, якщо пристрій не приймає сигнал, не працює динамік, підсвічування, мікрофон, западають або губляться клавіші. Більшість проблем, що виникають не є приводом для звернення в магазин, щоб купувати нову рацію. За допомогою ремонту рацій можна відновити прилад за невеликі гроші і користуватися ним довгі роки.

Особливості ремонту радіостанцій

Самостійний ремонт призводить до безповоротної втрати обладнання. Робота повинна виконуватися професіоналами, які грамотно, із застосуванням технічних засобів продіагностіруют рацію і усунуть виявлену несправність. Незначні ознаки неполадок свідчать про те, що апарату потрібно усунення поломки або налаштування. Ремонт або програмування рацій за допомогою фахівця заощадить витрати і забезпечить якісну і безвідмовну роботу радіостанції.

У фірмах, де проводиться ремонт рацій у Львові, крім технічних несправностей, проводять усунення дефектів програмного забезпечення.

Можна виділити наступні типи несправностей:

 • Поломка антени;
 • Поломка кнопок;
 • Збій програмного забезпечення;
 • Несправні роз’єми для підключення навушників і іншого устаткування;
 • Несправність вбудованого пристрою для придушення перешкод;
 • Несправність регулятора гучності.

Це далеко не повний список поломок. Всі типи несправностей рацій, діагностуються і усуваються в сервісних центрах.

Види ремонту, що виконуються нашим СЦ

Після тривалої експлуатації в радіостанціях можуть проявитися такі несправності:

 • уривчастість, зниження якості сигналу;
 • пропажа звуку;
 • відключення рації;
 • відсутність робочих сигналів;
 • вклинювання чужих переговорів;
 • рація не приймає ефір.

При ремонті рації Львів усуваються причини поломки. Найбільш частими видами ремонтів фахівці визначають наступні:

 • заміна транзисторів;
 • чистка контактів спеціальною рідиною;
 • прошивка рації;
 • перевстановлення микросистем;
 • ремонт після намокання або ударів.

Сервісний центр компанії FIXME пропонує якісний ремонт рацій у Львові зі стандартними і незвичайними поломками.

Вартість послуг

Найбільш характерні несправності лагодяться за прейскурантом. Також можна дізнатися вартість відновлення або обслуговування рацій по телефону, зв’язавшись з менеджером компанії. Докладемо всіх зусиль для того, щоб ремонт радіостанцій в нашому сервісному центрі був гарантовано якісним і надійним. Звертаючись до нас, у вас не виникне проблем з функціонуванням рації після ремонту.

Як відбувається ремонт автомобільних рацій?

Рації для автомобільного пересування придбали чималу популярність. Це обумовлюється великою кількістю їх переваг. Так, рації і навігаційні пристрої є незамінними помічниками для далекобійників і мандрівників. Таким чином, ремонт рацій Львів автомобільних само по собі явище досить неприємне.

Як це ні було б сумно, але навіть саме дороге устаткування може зламатися. А ось якщо потрібен ремонт рації і якщо це був настільки очікуваний подарунок, то прикро стає ще більше. Ось і починаєте ви метатися, щоб знайти кваліфікованого майстра. Також далеко не всі знають, що роблять фахівці, коли обладнання потребує ремонту. Так, вам може бути надано наступне обслуговування:

 • діагностування несправностей;
 • визначення доцільності проведення ремонту;
 • перепрограмування радіостанції;
 • клонування налаштувань.

Чому ламаються рації?

Найбільш часто автомобілісти звертаються до майстрів, коли помічають такі несправності в раціях, як:

 • погане звучання і поява сильних перешкод в процесі прийому і передачі;
 • невелика дальність;
 • не функціонує додатковий сервіс.

Ремонт рацій та його особливості

Спочатку, потрібне проведення налаштування автораціі при точному знанні частотної сітки. Крім того, є такі нюанси:

 • необхідно правильно провести встановлення фірмової антени, завдяки чому приріст дальності збільшується в кілька разів;
 • прийомна й передавальна дальність не мають пропорційності по відношенню до потужності підсилювача;
 • реалізуються такі автомобільні рації, термін яких не більше 3 місяців. Варто зазначити, що така продукція є неоригінальною, а отже, неякісною.

Ремонт портативних рацій.

Розглянемо випадок, коли присутні всі ознаки перегорання передавача рації Kenwood, а вихідний транзистор не згорів.

Так буває у випадках, коли під час тривалого передавання транзистор кінцевого каскаду посилення сильно нагрівається, а тепловідведення не вистачає. Це відбувається на дешевих раціях, при виробництві яких економлять на всьому, в тому числі і на термопасті і інших елементах призначених для забезпечення нормальної роботи кінцевого каскаду посилення рації. В результаті через високу температуру частки припою перемикають виводи у транзистора, що веде до вигорання котушки через яку подається на нього живлення. Ось тут складніше, її треба знайти, розпізнати продзвонити і замінити. І все це при SMD монтажі (тобто при дуже маленькому розмірі радіоелектронних компонентів виконаних поверхневим монтажем). Доріжки, що ведуть до неї, теж потрібно оглянути і продзвонити.

Після запаювання «оконечника» потрібно ще раз продзвонити котушку і перевірити чи немає короткого замикання по відношенню до землі (адже на «оконечнику» повна напруга від акумуляторної батареї рації). Після перевірки включаємо рацію. Якщо всі дії виконані професійно і зі знанням справи, то радіостанція відновлена. Якщо було упущення і в ланцюзі живлення були ще елементи, що вийшли з ладу, то знову може вийти з ладу замінена деталь. Залишається тільки перевірити робочу потужність рації за допомогою приладу і можна користуватися. У ланцюзі посилення є ще і передоконечний ланцюг посилення, але його поломки не так часті.

Нерідко в радіостанціях Kenwood не працює і прийомна частина. Шумоподавлювач не працює, рація Kenwood приймає сигнал на відстані, що не перевищує 10-ти метрів. І це теж можливо полагодити. Спробуємо розібратися і з цієї поломкою рації і відремонтувати її. Зв’язківці знають, що приймач зібраний за супергетеродинною схемою і має дві проміжні частоти. У раціях Kenwood перша близько 30 МГц (в залежності від версії) і друга 500 кГц (рідко зустрічається інша. Залежить від місця, де випускали рації.) Якщо за зовнішніми ознаками нічого не виявили, то увагу варто звернути на фільтри ПЧ на 500 кГц. Такі фільтри зібрані їх пьезокрісталів на які нанесено дуже тонке срібло. Для звуження смуги пропускання їх кілька включено між собою. Так ось з часом срібло окислюється (стає чорним) при цьому порушується контакт і фільтр виходить з ладу. Потрібна заміна. Заміна фільтрів не просте заняття – на фільтрі п’ять виводів, які потрібно випоювати одночасно. Для цього застосовується спеціальне обладнання. При цьому потрібно проявляти максимум уваги, щоб не пошкодити сусідні елементи на платі. Їх на якісних раціях досить багато, і з обох сторін плати. Після заміни фільтра другий ПЧ рація починає приймати впевнено. Перевіряємо за допомогою приладу і при знаходженні параметрів рації в межах норми, видаємо. Можна користуватися. Фільтри по першій ПЧ рідко виходять з ладу. Причина в основному – сильна механічна дія на рацію (наприклад падіння з великої висоти).

Буває так, що на платі відсутні фільтри ПЧ. Замість нього контур дискримінатора налаштований на другу ПЧ. Він в екрані і його легко знайти. Від падіння рації він може почати розстроюватися. Потрібно налаштування за допомогою приладу. Останнім часом на радіостанціях Kenwood все частіше стали ставити готовий приймач з фільтрами зібраний всередині однієї мікросхеми. Тут робити нема чого. Знайти таку мікросхему неможливо. Це часто шедеври Китайської творчості. Зовні це майже порожня плата радіостанції без елементів.

Як правильно вибрати портативну радіостанцію?

Існує великий вибір портативних радіостанцій, в зв’язку з чим новачкові легко розгубитися в такому розмаїтті. Який з них віддати перевагу? Тут будуть дані основні відмінності пристроїв і огляд технічних характеристик. Це спростить завдання по вибору оптимальної моделі.

Рації motorola

Нижче наведені пункти, за якими слід орієнтуватися при виборі підходящої рації.

1. Особливості експлуатації

В першу чергу необхідно враховувати, переважно в яких умовах буде працювати радіостанція. Це дає можливість визначити, з яким частотним діапазоном потрібно вибирати рацію.

Всі рації можна умовно розділити на два види:

 • для експлуатації на відкритій місцевості з відсутністю перешкод у вигляді будівель, дерев та інших перешкод;
 • для використання в умовах міста або місцевості зі складним рельєфом, будівлями або великою кількістю насаджень.

Беручи до уваги такі нюанси, буде простіше підібрати модель і звести до мінімуму «мертві зони» (ділянки, де відсутній зв’язок).

Найбільшу популярність мають пристрої, що працюють в УКХ-діапазоні. При цьому УКХ 1 дає кращий зв’язок на відкритій місцевості і велику дальність в лісі в порівнянні з УКХ 2. Однак для роботи в умовах міста УКХ 1 не дуже підходить. Для цього найкращим вибором стане рація з УКХ 2. Також при наявності будь-яких перешкод, радіохвилі 400-512 МГц дадуть меншу дальність, ніж радіохвилі діапазону 136-174 МГц.

Це перший пункт, який варто врахувати при виборі рацій.

2. Наявність або відсутність дозволу

Всі рації діляться на професійні, що вимагають дозволу (ліцензії), і цивільні (безліцензійні).

Безліцензійні

Радіостанції, які можна використовувати без дозволів, як правило, мають невелику потужність і працюють на безліцензійних частотах. Вони коштують недорого, в комплект входить 2 штуки, і майже всі моделі мають один і той же набір функцій.

Дальність роботи у них варіюється в залежності від моделі. Як правило, на упаковках цих станцій написана дальність роботи – до 4 км, до 8 км, до 10 км. Однак такі відстані можливі при ідеальних умовах (відкрита ідеально рівна місцевість без дерев і будинків, сонячна погода).

Радіостанції діапазону 27 МГц

Такі портативні пристрої застосовні на відкритих ділянках і в умовах лісу, оскільки радіохвилі здатні обходити великі перешкоди. На цій частоті довжина хвилі дорівнює 11 метрам, вона здатна осягнути перешкоду, рівну своїй довжині.

Для отримання більшої дальності радіозв’язку серед густого лісу, в оточенні пагорбів і інших перешкод радіостанція з діапазоном 27 МГц повинна володіти таким параметром, як висока вихідна потужність.

Портативні радіостанції СХ діапазону 27 МГц дають значну дальність зв’язку, але для цього необхідно дотриматися умови: наявність антени певної довжини. Як точно з’ясувати довжину антени для радіостанції, яка підійде для тих чи інших умов? Вона повинна відповідати довжині радіохвилі. Безумовно, пересуватися з рацією, що має антену в 3 метри заввишки, досить проблематично. Тому використовуються сучасні методи, завдяки яким можна зменшити довжину і компенсувати відсутні параметри іншими методами.

Радіостанції діапазону PMR

Цей діапазон застосовується для портативних моделей малої потужності, що не перевищує 0,5 Вт. Він працює на частотах 446-446,1 МГц. У каталозі компанії FIXME представлені такі рації. Асортимент включає моделі для приватних осіб виробника Motorola Solutions (моделі TALKABOUT і TLKR) і для застосування різними організаціями (бізнес-серія ХТ). Важливо врахувати наступний фактор: в умовах міста або на відкритій місцевості при рясних посадках, а також інших перешкодах дальність поширення сигналу може помітно зменшитися.

Ліцензовані радіостанції

Це більш потужні пристрої, які за рахунок своїх характеристик розширюють можливості по передачі сигналу. Сучасні моделі працюють в аналоговому і цифровому режимі. Вони широко поширені серед охоронних і силових структур завдяки стабільному і якісному зв’язку. Для більш точного вибору оптимальної радіостанції ви можете звернутися за допомогою до наших досвідчених консультантів.