Ремонт пультів ДУ Львів. Сучасну електронну апаратуру сьогодні складно уявити без пульта дистанційного керування, що дозволяють на відстані змінювати параметри і режими її роботи. Пультами ДУ управляються телевізори, музичні центри, DVD- і Blu-ray-програвачі, кондиціонери і навіть деякі кухонні комбайни.

Практично всі вони працюють на одному принципі – генерації послідовності інфрачервоних імпульсів, яка дозволяє техніці зрозуміти, чого ж від неї хоче домогтися господар. Так як пульти ДУ сьогодні є практично єдиним пристроєм, який користувач постійно тримає в руках, то не дивно, що вони першими виходять з ладу. Найбільш часто в пультах дистанційного керування починають відмовляти кнопки, окислюються контакти, відлітають окремі елементи схеми після ударів або просто сідають батарейки, часто приводячи недосвідченого власника в ступор.

Перевірити справність батарейок, а також всього пульта дистанційного керування в цілому досить просто. Слід натиснути на будь-яку вподобану вам кнопку, а потім подивитися на інфрачервоний світлодіод (знаходиться в передній частині пристрою) через об’єктив або дисплей будь якої цифрової камери, наприклад смартфона. Якщо на екрані видно послідовність спалахів світлодіода – значить, пульт справний і батарейки заряджені.

Технологія ремонту пульта дистанційного керування

 1. Відкрийте пульт. У деяких моделях пультів кришки кріпляться шурупами, які можуть ховатися під різними декоративними заглушками або наклейками. Але велика частина виробників вважає за краще використовувати пластикові засувки. Засувки дуже тендітні, тому слід бути обережними і акуратно звільняти їх, допомагаючи собі, наприклад, пластиковою карткою. Порада: якщо ви розбираєте пульт ДУ в перший раз, то корисно буде після зняття його кришки сфотографувати розміщення плати і елементів схеми, щоб не виникло труднощів при зворотній збірці.
 2. Вийміть гумову мембрану з кнопками. Буває так, що мембрана являє собою монолітну конструкцію, а трапляється, що вона складається з прямого шматка гуми з безліччю окремих функціональних кнопочок.
 3. Досліджуйте елементи і контактні доріжки на платі. Досить часто внаслідок ударів або падінь ніжки деяких елементів схеми можуть відірватися від плати, а саме місце пайки покритися мікроскопічними тріщинами. Щоб знайти несправність варто озброїтися сильною лупою і яскравим джерелом світла. Виявлені пошкодження слід відновити, ретельно пропаявши контакти.
 4. Якщо пульт побував у воді або плата постраждала від електроліту. В даному випадку слід протерти контактні доріжки змоченим в спирті шматком вати. У деяких запущених випадках може знадобитися промивання плати в мильній воді з використанням старої зубної щітки. Тільки не забудьте після профілактики ретельно висушити плату протягом 24 годин.

 1. Очистіть мембрану і кнопки. Часто через бруд і жирові відкладення кнопки просто застряють в отворах пульта. Досить замочити мембрану і верхню кришку пульта на ніч в розчині мильної води, щоб весь бруд від них відійшов.
 2. Відремонтуйте корпус пульта дистанційного керування. Досить часто після падінь з висоти пульт ДУ тріскається. Якщо пошкодження незначні, то проблему можна вирішити за допомогою клею або шматка скотча. У складних випадках потрібно шукати новий корпус, заміна якого обійдеться дешевше, ніж придбання повністю нового пристрою.
 3. Зберіть пульт в зворотному порядку.

ПДУ для телевізора

Якщо телевізор не управляється від пульта дистанційного керування, в більшості випадків, причиною є несправність самого пульта, або елементів живлення.

Перевірити його несправність можна за допомогою відеокамери або цифрового фотоапарату, або мобільного телефону, що має відеокамеру або фотоапарат.

Слід зазначити, імпульсне мигання світлодіоду, яке можна побачити на екрані дисплея, не є повним доказом працездатності пульта.

Більш точно визначити справність ПДУ можна за допомогою іншого такого ж телевізора, наприклад у знайомих або на вітринах в магазині.

Про ремонт пультів ДУ Львів написано вище, докладно зупинятися на технологіях ремонту немає сенсу, лише зазначимо основні і важливі моменти розбирання і деякі типові несправності ПДУ, а так само доступні методи його ремонту.

Розбирання пульта дистанційного керування:

 1. Перед розкриттям пульта необхідно витягти батарейки і оглянути корпус ПДУ на предмет наявності кріпильних шурупів і викрутити їх.
 2. Ножем або пластиковою карткою робиться спроба розкрити пульт збоку, розсуваючи половинки корпусу до спрацьовування першої ж засувки.
 3. Уважний огляд будови засувки дає можливість виробити подальшу технологію розбирання пульта.

Типові несправності пультів дистанційного керування:

 1. Після декількох років експлуатації струмопровідна гумка і контактні майданчики на платі ПДУ покриваються жиром, що випаровується від рук, який необхідно змити теплою водою з туалетним милом.

Обов’язково просушить феном плату і гумку насухо.

Категорично не рекомендується використовувати для видалення жиру спирт і інші хімічні розчинники.

 1. Через механічні впливи, відбувається утворення кільцевих тріщин в пайках виводів передавального світлодіоду.

Необхідно відновити контакт з допомогою паяльника, припою і флюсу.

 1. Часто відбувається руйнування струмопровідного покриття гумових кнопок. Зазвичай це трапляється з кнопками, якими найчастіше користуються (Power, перемикання програм, гучність …).

Тимчасово, до придбання нового пульта, можна наклеїти на кнопки зі зворотного боку за допомогою суперклею, наприклад, шматочки фольги.

 1. Через часті падіння, може відклеїтися від плати кварцовий резонатор і зламатися один з його виводів. Якщо не вдається відновити вивід, резонатор необхідно замінити.

Кілька простих порад по експлуатації ПДУ телевізора:

 1. Для запобігання утворенню жирового нальоту всередині пульта, по можливості, менше тримайте його в руках.
 2. Оберігайте пульт від падінь і інших сильних механічних впливів.
 3. Не допускайте випадкових попадань всередину пульта води або інших рідин.

Іноді є доцільність придбати новий пульт.

Ремонт пульта від телевізора своїми руками

Пульт ДУ – практичне доповнення до телевізора. З його допомогою легко перемикати канали і проводити налаштування. Але з часом перестають працювати кнопки частково або повністю. І говорить про те, що пора проводити ремонт пульта ДУ Львів для телевізора. Зробити його можна самостійно, або віднести в ремонт. І якщо прилад зовсім не можна відновити, завжди можна купити аналог або оригінал на ринку електроніки.

Особливості ПДУ

Будь-який телевізор управляється не тільки від пульта, але і від клавіш, розташованих на нижній, бічний або задній панелі. Складніше, коли ламається пульт від приставки, без якого проведення будь-яких налаштувань вже неможливо. Але в цьому випадку легко замінити пристрій у постачальника послуги цифрового телебачення або придбати багатофункціональний пульт, який буде працювати і з приставкою, і з ТВ.

Важливо! Якщо телевізор не реагує ні на пульт, ні на кнопки управління – справа не в ПДУ. Необхідно діагностувати і ремонтувати ТВ.

Сам по собі пульт дистанційного керування – бездротовий пристрій, що відправляє командні сигнали на ТБ через ІК порт. На екрані присутній приймач, який розпізнає команди і виконує їх. Працює більшість ПДУ на батарейках або акумуляторах.

Універсальні пульти здатні управляти і телевізором, і програвачами, і приставками. У них більш складна схема, але причини поломок і принцип ремонту схожий.

Часті причини поломок

Перше, що треба зробити, якщо не працює пульт від телевізора – перевірити заряд батарейок. Поставити нові і переконатися, що нічого не змінилося. Або прилад почав працювати. В такому випадку причина поломки проста – вихід з ладу акб або батарейок.

Набагато складніше, коли перестає працювати одна або кілька кнопок. Або телевізор не хоче виконувати сигнали від ПДУ. При цьому на стаціонарні клавіші техніка швидко і справно реагує. У такій ситуації причинами поломки можуть бути:

 • Часті падіння. Це найпоширеніша причина поломки пульта дистанційного керування. Через механічні пошкодження виходить з ладу кварц та інші важливі елементи. З легких наслідків – відшаровується кришка або з’являються тріщини на корпусі. Також може пропадати працездатність однієї або декількох клавіш, на деякі з них доводиться дуже сильно тиснути. Нерідко пульт починає працювати тільки з близької дистанції.
 • Попадання води під корпус. Нерідко на пристрій проливають напої, з яких найшкідливіші – солодкі соки і газовані води. Вони не тільки руйнують контакти, а й забруднюють прилад. Нерідко кнопки просто намертво прилипають до свого місця і натиснути на них стає неможливо.
 • Тривалий термін експлуатації. У всіх приладів є свій термін «придатності». При постійному натисканні на кнопки можуть відходити контакти. І ПДУ перестає працювати коректно. Часто природний знос всіх компонентів одна з небагатьох причин, коли доводиться купувати новий пристрій.

У більшості випадків можна провести ремонт пульта ДУ Львів від телевізора своїми руками. Для цього необхідно провести діагностику, виявити можливі поломки і підібрати відповідні інструменти для відновлення приладу.

Варіанти поломок і способи відновлення після падінь

Так як механічні пошкодження – найпоширеніша причина виходу ПДУ з ладу, розберемо варіанти ремонту докладніше.

Саме через падіння порушується спайка між контактами, відбуваються западання кнопки або перестає надходити сигнал від ПДУ. До розбирання, необхідно перевірити пульт від телевізора на працездатність. Для цього:

 1. Взяти смартфон з фотокамерою. Запустити режим «Фото».
 2. Направити пульт джерелом сигналу на фотокамеру. І розташувати пристрій максимально близько.
 3. Натиснути на будь-яку кнопку пульта. Якщо сигнал піде, то на екрані телефону з’явиться товста червона точка. Її буде помітно навіть при слабкому джерелі сигналу.

Якщо сигнал не з’явився. Можна спробувати змінити батарейки. Знову не спрацювало – варто розібрати пристрій і витягнути плату. Провести її уважний огляд і замінити що вийшов з ладу елемент або пропаяти контакт.

Послідовність розбирання ПДУ

Як і будь-яку техніку, розбирати пульт від телевізора в процесі ремонту варто послідовно і акуратно. По кроках процес виглядає так:

 1. Зняти заслінку від батарейок. Витягнути їх.
 2. Подивитися наявність винятково в утримувачі для батарейок. Якщо вони є – викрутити їх.
 3. При наявності засувок на корпусі взяти тонку викрутку або інший тонкий плоский предмет. І провести по корпусу, починаючи з нижньої частини.
 4. Акуратно витягнути плату. Відкласти в сторону частини пластикового корпусу.

Важливо! Проводити розбирання при несправної плати слід тільки тому, хто вміє працювати з паяльником. Якщо таких навичок немає, можна і не розбирати прилад.

Як ремонтувати плату

Після того, як вдалося відкрити пульт від телевізора, необхідно взяти лупу і уважно оглянути плату. За допомогою збільшувального скла можна чітко розгледіти, де відпаявся контакт або що потрібно припаяти.

Нерідко через падіння від’єднується світлодіод, його можна припаяти назад. А також можна злегка потрясти плату. Якщо почується шум, причина поломки в кварцовому резонаторі. Його можна замінити за наступних кроків:

 1. Знайти маленьку припаяну коробочку.
 2. Акуратно зняти її.
 3. Придбати в магазині радіотехніки таку ж.
 4. Поставити на місце радіодеталь.

Після заміни необхідно зібрати все у зворотній послідовності. Поставити робочі батарейки. І можна перевіряти справність приладу.

Що робити, якщо кнопки не працюють вибірково

Сильне забруднення, попадання пилу або солодкої газованої води призводить до западання або поломки окремої кнопки. Так, при попаданні рідини всередині приладу з’являється масляний конденсат. І його можна досить легко усунути своїми силами.

Якщо вибірково перестав працювати пульт від телевізора, не йде сигнал з частини кнопок, виконайте наступне:

 1. Розібрати пульт за схемою, представленою вище. Спочатку відкрутити гвинтики біля батарей, після їх видалення. Провести тонким предметом по периметру корпусу, щоб відщепнути засувки.
 2. Взяти ватяний тампон або паличку. Вмочити її в спиртовий розчин або в спирт.
 3. Акуратно протерти плату ватою.
 4. Подивитися контактні майданчики на гумовій частини.
 5. Протерти корпус. Клавіші. Робити все легкими рухами, без сильного натиску.
 6. Звернути увагу на зачищення пружинного контакту. Він йде до батарей. І якщо він сильно забруднений, можна взяти наждачний папір. Але тільки для нього.
 7. Після очищення дочекатися просушування всіх елементів і зібрати пристрій в зворотній послідовності.

Важливо! Не рекомендується чистити китайські аналоги оригінальних пультів. Вони часто не витримують навіть простого розбирання, не кажучи про очищення контактів спиртом. Але до них можна застосувати слабкий мильний розчин.

Що робити, якщо не працюють часто використовувані кнопки

Досить часто виходять з ладу найчастіші у використанні клавіші. Це може бути регулювання гучності, перемикання каналів, зміна джерела сигналу. І навіть включення і вимкнення телевізора. У такій ситуації можна відновити пульт від телевізора. Досить слідувати такому плану:

 • Приготувати фольгу, але тільки таку, де з одного боку передбачена паперова основа.
 • Підібрати клей на силіконовій основі, підійдуть варіант «Момент». Або клеючі суміші з відзначенням основний.
 • Розібрати пристрій за схемою, наведеною вище. Витягнути гумовий прошарок.
 • Наклеїти на зворотну сторону неробочої кнопки фольгирований папір. Щоб нього не купувати спеціально, можна взяти варіант від шоколаду або сигарет.
 • До наклеювання потрібно вирізати з фольги коло або квадрат, що підходить за розмірами.

Якщо не хочеться вирізати і клеїти, можна купити готовий набір для ремонту пульта від телевізора. Там є гумові прошарки і спеціальний склад, що клеїть. Так, процес роботи піде набагато швидше.

Чи можна полагодити пульт від приставки

Ремонт пульта ДУ Львів від телевізійної приставки схожий з відновленням звичайного ПДУ. Єдине, до розбирання обладнання та спроби його перепаяти, варто скинути налаштування пульта на заводські налаштування.

Інструкція по скиданню або оновленню налаштувань пульта дистанційного керування залежить від оператора, який надає цифрове телебачення. Наприклад, щоб провести скидання на приладі від Укртелекому, необхідно:

 1. Навести пульт на ТВ і затиснути одночасно кнопки ОК і ТБ.
 2. Потримати команду дві або більше секунд.
 3. Дочекатися подвійного миготіння світлодіода.
 4. Ввести цифри 977. При цьому лампочка Power повинна моргнути 4 рази.

Код може змінюватися в залежності від моделі пульта, телевізора, приставки. Але послідовність дій загальна.

Коли варто купувати новий пульт

Трапляються ситуації, коли ремонт пульта ДУ Львів своїми руками неможливий. Наприклад, потрібно перепаяти плату, а навичок роботи з паяльником немає. Або відповідного елемента не знайшлося в найближчих магазинах радіотехніки.

У цих ситуаціях є два виходи:

 • Віднести пульт в найближчу ТВ майстерню, наприклад в сервісний центр компанії FIXME. Там замовлять необхідні елементи і швидко проведуть ремонт. Але вартість може бути досить високою.
 • Купити аналог на ринку радіотехнік. Або замовити доставку оригінального пристрою.

Купувати аналог набагато дешевше. Там же на ринку електроніки можна відразу ж купити багатофункціональний пульт, який допоможе при виході з ладу ПДУ від приставки або замінить одночасно три пристрої.

Головне – вибирати «не з порожніми руками». Найкраще взяти в магазин старий пульт, який зламався і не підлягає відновленню. Так, швидше і простіше знайти аналог або оригінал саме до вашої моделі телевізора.