Ремонт приладів нічного бачення Львів. Сьогодні прилади нічного бачення доступні всім бажаючим, їх широко використовують не тільки військові та мисливці, але також і охоронці, і любителі активного відпочинку. Так як даний пристрій відноситься до класу оптико-електронних приладів, то в разі його виходу з ладу багато хто задається цілком слушним запитанням, де відремонтувати прилад нічного бачення і зробити це не тільки швидко, але і якісно? Багато сучасних сервісних центрів та лабораторій надають послуги з ремонту приладів нічного бачення Львів, наприклад, сервісний центр компанії FIXME.

З інноваційними приладами нічного бачення необхідно звертатися обережно і грамотно. Лісничі, геологи, туристи і мисливці використовують ці пристрої для роботи в нічний час. При дбайливому ставленні і правильному використанні прилади нічного бачення володіють високою коректністю і точністю. І можна сказати вам пощастило, якщо поломка сталася, а гарантійний термін не вийшов, тут все просто. Але що робити, якщо нічник або приціл зламався по закінченню гарантійного терміну? Спроби самостійного ремонту приладів нічного бачення і прицілів, як правило, закінчуються повним провалом. Справа в тому, що специфічні умови подальшої експлуатації роблять конструкцію подібних пристосувань досить складною, на відміну, наприклад, від біноклів або підзорні труби. Ось тут вам і допоможе наша майстерня по ремонту приладів нічного бачення! Якщо сталася поломка, ремонт приладів нічного бачення у Львові допоможе вам заощадити фінансові кошти на покупку нового пристрою.

Прилади нічного бачення – це особливі фотоелектронні пристрої, які допомагають перетворити нерозрізнені в темряві об’єкти в чіткі картинки. Ці пристрої можуть працювати з підсвічуванням, висвітлювати місцевість короткими світловими спалахами працювати при нічному затемненні.

Звернувшись в наш сервісний центр, ви довіряєте свою техніку самим кваліфікованим фахівцям, які не тільки володіють технічними знаннями, але також величезним досвідом в сфері ремонту оптико-електронних приладів. Наші майстерні оснащені найсучаснішим діагностичним обладнанням, яке дозволяє нашим фахівцям не тільки виявити причину несправності в найкоротші терміни, але також попередить можливі проблеми з вашою технікою в майбутньому.

Якщо ви помітили, що ваш прилад нічного бачення почав давати збої, то негайно зверніться в сервісний центр, і наші дипломовані фахівці відремонтую його в найкоротші терміни і за прийнятну ціну. Ремонт приладу нічного бачення Львів, а також іншої побутової або професійної оптичної техніки виконується нашими фахівцями з використанням тільки оригінальних запчастин і комплектуючих, які поставляються на наші склади безпосередньо з заводів-виробників. Після закінчення ремонту ми надамо вам офіційну гарантію, відповідно до законодавства України.

Ми здійснюємо ремонт приладів нічного бачення вже довгі роки, тому з упевненістю можемо перерахувати найпоширеніші несправності, з якими до нас в сервісний центр звертаються наші клієнти:

 • Збій і невірна налагодження фокусування приладу
 • Сильне забруднення оптики, потрапляння в пристрій сторонніх часток
 • Вихід з ладу підсвічування
 • Проблеми з електронною частиною приладу
 • Порушення контактів живлення.

Фахівці допоможуть усунути наявні неполадки в роботі приладу нічного бачення, а також замінять деталі, що вийшли з ладу. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно робити ремонт приладів нічного бачення у Львові, адже необережне поводження може призвести до незворотних наслідків і прилад буде неможливо відремонтувати.

Звичайно, не будь-яку поломку таких приладів можна полагодити, наприклад, часта проблема – це коли приціл ставиться на зброю з більшою віддачею, ніж це повинно бути, і внутрішня начинка пристрою ламається після 3-6 пострілів, так як вона зміщується всередині або трапилося звичайне замикання всередині перетворювача Такі несправності часто зустрічаються, і ми можемо легко замінити електроживлення, зробити ремонт трубки перетворювача і відновити внутрішню начинку пристрою. Але якщо трубка на пристрої засвічена, то тут ремонт буде безглуздим, і буде потрібно тільки заміна перетворювача на новий, що теж можна зробити у нас. Також ми виконаємо відбудову параллакса і юстування самої нічної оптики.

Трапляється, що, купивши прилад нічного бачення або тепловізійний приціл, ви не завжди можете передбачити цілі його подальшого застосування. Так, зокрема, прилади нічного бачення беруться під конкретні цілі та легко їх виконують. Але що якщо з часом ці цілі стають ширшими, якщо раніше вам вистачало спостереження до 250-400 метрів, а тепер потрібно 700-1500 метрів? У нашій компанії можна зробити заміну об’єктива, що дозволить зробити більше відстань спостереження через пристрій.

Професійні навички та досвід фахівців дозволяють усунути несправності будь-якої складності швидко та якісно. У майстерні пристроям буде проведена повна діагностика. Вибираючи, в яку лабораторію по ремонту звернутися, приділіть увагу таким параметрам:

 1. Хороша майстерня в своїй роботі використовує сертифіковане обладнання,
 2. Цінуючи репутацією, майстерні не беруть плату за консультації, а деякі безкоштовно проводять діагностику,
 3. Використання нового обладнання, фірмових інструментів.
 4. Доступні ціни на всі види послуг.
 5. Терміновий виїзд майстра додому на будь-яку адресу для ремонту приладів нічного бачення Львів.
 6. Повна гарантія якості,
 7. Великий вибір оригінальних комплектуючих і запчастин,
 8. Майстри високої кваліфікації.
 9. Офіційна гарантія на тривалий термін.

Ремонт приладів нічного бачення Львів має багато нюансів і складнощів, довірте його професіоналам.

Будова приладів нічного бачення

90% інформації про навколишній світ людина сприймає за допомогою зору. Очі можна було б вважати ідеальним оптичним біоінструментом, якби не їхня обмежена спектральна чутливість. Якщо весь оптичний діапазон простягається на довжинах хвиль від 0.001 мкм до 1000 мкм, то людське око, при певному рівні освітленості, здатне сприймати лише ділянку від 0.38 мкм до 0.78 мкм. При рівні освітленості менше 0.01 люкс (майже повна темрява), людське око розрізняє тільки великі об’єкти на дуже маленькій відстані.

Стрімкий розвиток військово-промислового комплексу в 30-х 50-х роках минулого століття поставив перед вченими завдання створення оптичних приладів, здатних підсилити і перевести в видимий діапазон випромінювання, недоступне сприйняттю людським оком. Перші винайдені прилади нічного бачення не могли похвалитися видатними характеристиками і мали великі габарити.

Подальші розробки дали можливість помітно поліпшити основні параметри приладів нічного бачення.

Принцип дії сучасних приладів нічного бачення (ПНБ) грунтується на зовнішньому і внутрішньому фотоефекті. Зовнішній фотоефект полягає в тому, що під впливом квантів оптичного діапазону з твердого тіла випускаються електрони.

Цей ефект став основою роботи електронно-оптичних перетворювачів (ЕОП), якими оснащені сучасні прилади нічного бачення. Ці перетворювачі являють собою вакуумний фотоелектронний прилад, здатний підсилювати слабке світло видимого оку діапазону в тисячі разів. Крім цього, він перетворює у видиме і підсилює рентгенівське випромінювання, а також ультрафіолетове і інфрачервоне.

Внутрішній фотоефект полягає в тому, що під впливом квантів оптичного діапазону відбувається зміна електропровідності напівпровідників. Цей ефект ліг в основу роботи фотоприймальних пристроїв. Сигнали, що виробляються ними, виникають під дією випромінювання об’єктів. Подальша електронна обробка сигналу створює видиме оком теплове зображення. На теплобаченні заснована дія ПЗЗ (приладів із зарядним зв’язком). Це багатоелементні самоскануючі матриці, які перетворюють зображення спочатку в послідовні електричні сигнали, а потім в стандартний відеосигнал.

Всі існуючі сучасні прилади нічного бачення діляться на ті, які працюють на основі електронно-оптичних перетворювачах і на прилади, які використовують ефект фотопровідності. Якщо говорити про існуючі типи приладів ПНБ, то їх можна розділити на пасивні, – працюють при природному нічному освітленні, активні, які працюють з підсвічуванням і активно-імпульсні, що працюють в стробуючому режимі фотокатода з підсвічуванням. За принципом роботи прилади нічного бачення можна розділити на які посилюють і які перетворюють.

Розглянемо більш детально принцип дії сучасних приладів нічного бачення. Конструкція ПНБ на основі електронно-оптичного перетворювача складається з телескопічної оптичної системи і вбудованого в неї перетворювача. Через об’єктив на фотокатоде перетворювача створюється слабкоосвітлюване зображення об’єкту. Фотокатод – напівпровідниковий шар внутрішньої поверхні вхідного вікна корпусу електронно-оптичного перетворювача. Він емітує електрони в вакуум. При цьому, число електронів, емітованих з кожної точки, пропорційно спроектоване об’єктивом яскравості в даній точці зображення. Потік електронів, що несе електронне зображення, за допомогою електронно-оптичної системи прискорюється і фокусується на катодолюмінесцентний екран. Завдяки перетворенню фотонів в електрони і прискоренню, досягається можливість посилення яскравості зображення. Потік електронів, прискорений і сфокусований, при попаданні на люмінесцентний екран призводить до його світіння в доступній для людського ока області спектра. Сучасний ПНБ на основі електронно-оптичного перетворювача дає чітке зображення, навіть в безмісячну ніч, оскільки яскравість посилюється в десятки тисяч разів. Крім посилення відбувається і перетворення зображення. Воно досягається в результаті різниці спектральних характеристик чутливості фотокатодов і людського ока. Сучасні фотокатоди дозволяють успішно розрізнити відбиття світла від штучних і природних об’єктів. Тому те, що невиразно в темряві для людського ока, чітко видно в прилад нічного бачення.

Конструкції всіх ПНБ оптимізовані, відповідно до їх призначення. Основними типами (за призначенням) ПНБ є прилади спостереження, окуляри, приціли і прилади, що документують зображення. Їх вартість визначається, як правило, ЕОП, що використовуються в них. Однокамерні електронно-оптичні перетворювачі мають скляний вакуумний корпус з плоским вхідним і вихідним вікном. Вони застосовуються в більшості ПНБ і підсилюють яскравість в 1000 разів. Але при цьому, висока роздільна здатність характерна для однокамерних ЕОП тільки в центрі зображення. При видаленні від центру чіткість зображення значно падає. Це негативно впливає на інформативність спостереження. Однак, доступна ціна робить прилади нічного бачення з однокамерними ЕОП привабливими для масового покупця. Однокамерні ЕОП відносяться до «нульового покоління».

Однокамерні електронно-оптичні перетворювачі, які мають волоконно-оптичні пластини на вході і виході, що використовують вбудований ДЖ (джерело живлення) і мають мікроканальних підсилювач яскравості відносяться до «другого покоління» ЕОП. Вони підсилюють яскравість в 30-50 тисяч разів. При цьому, їм характерно висока чіткість зображення в будь-якій точці поля і вони захищені від яскравих локальних засвічень. Природно, що ЕОП «другого покоління» мають більш високу ціну.

Мініатюрні ЕОП з фотокатодами з підвищеною ефективністю відносять до «третього покоління» перетворювачів. Вони мають «плоску» електронно-оптичну систему. Висока ціна зумовила застосування цих ЕОП в спецтехніці. А коштувати вони можуть вже понад 10 тисяч доларів. Для комерційних цілей використовуються прилади нічного бачення з ЕОП, з умовним визначенням «2+ покоління».

Деякими фірмами виробниками розроблені і вже випускаються прилади нічного бачення «четвертого покоління».

У деяких випадках спостереження з ПНБ вимагає документування (відео запис або малюнок). З цією метою до приладу замість окуляра приєднується фото або відеокамера. Більш досконалою є система, при якій зображення з ПНБ передається за допомогою фоконфв (волоконно-оптичних конусів) на ПЗС – матрицю. Там отримане зображення перетворюється в аналогову або цифрову форму.

Використання ПНБ знайшло широке застосування не тільки у військових підрозділах. З їх допомогою проводяться різні рятувальні операції, їх широко використовують мисливці і туристи, водії автомобілів і катерів. Основним призначенням приладів нічного бачення з ЕОП є спостереження вночі за віддаленими об’єктами.

Електронно-оптичний перетворювач для ультра-фіолетового світла, дає унікальну можливість побачити те, що принципово неможливо побачити очима.

Чутливість УФ ЕОП полягає в діапазоні 0.1 мкм-0.3 мкм. Вони широко застосовуються екологами, так як з їх допомогою можна спостерігати за світінням об’єктів з підвищеною радіоактивністю, за вихлопом токсичних газів, за станом озонових дір. У сучасній криміналістиці УФ ЕОП успішно застосовують для виявлення всіляких підробок. Залиті непрозорою рідиною документи досліджуються криміналістами за допомогою ЕОП, чутливістю 1.2 мкм-1.3 мкм. Ці перетворювачі оснащені киснево-срібний-цезієвими фотокатодами, що роблять прозорим пляма в ІК діапазоні.

 

 

 

ЕОП, які мають замість катода так званий рентгенолюмінофор-прошарок-фотокатод, дають можливість візуалізувати рентгенівське випромінювання і широко застосовуються в медичній рентгенодіагностиці.

Величезна кількість різних типів ПНБ із сучасною електронікою значно розширює можливості бачення при низькій освітленості і в недоступних оку діапазонах.

Тут слід згадати про ПНБ, що працюють за принципом внутрішнього фотоефекту і створюють видиме оку теплове зображення.

Цей ефект ліг в основу створення тепловізорів. Вони знайшли широке застосування на промислових підприємствах (тепловий контроль стану об’єктів), в сучасному будівництві (оцінка теплоізоляційних властивостей), в медицині (діагностика захворювань). Широко застосовуються тепловізори збройними силами різних держав. З їх допомогою вдається виявляти теплоконтрастні цілі в будь-який час доби і всупереч оптичним маскуванням. Тепловізор використовується військовими не тільки як розвідувальний прилад. Він став невід’ємним елементом прицільних комплексів авіації та бронетехніки.