068-292-90-10
VIBER

Ремонт перфораторів Львів. Сервісний центр компанії FIXME пропонує послуги ремонту перфораторів будь-яких марок і виробників.  Кваліфіковані майстри, сучасне обладнання та широкий асортимент оригінальних запчастин гарантують високу якість і успішність робіт.  Відновлений інструмент буде як новий!

Майстерня компанії FIXME є авторизованим сервісним центром і здійснює гарантійний, післягарантійний і поточний ремонт перфораторів у Львові найвідоміших марок, представлених на сучасному ринку.

У процесі ремонту перфораторів ми дотримуємося всіх розпоряджень виробника і застосовуємо тільки фірмові запчастини.  Це зберігає заводську гарантію, ресурс і всі характеристики інструменту, закладені при виробництві.  Крім того, на всі виконані роботи ми надаємо власну гарантію якості.

Особливості ремонту

Будь-які моделі перфораторів мають схожу конструктивну схему:

 • роз’ємний корпус з основною рукояткою під 90 град .;
 • всередині встановлений колекторний електродвигун змінного струму;
 • вал двигуна через редуктор обертає патрон з механізмом кріплення бура;
 • редуктор перфоратора додатково ускладнений ударним механізмом;
 • електрична частина, крім самого двигуна, включає клавіші управління, регулювання обертів, реверсу, шнур і т.п.

Відповідно, кожен вузол конструкції може вийти з ладу.  Адже незважаючи на надійність сучасних перфораторів, вони працюють в умовах пилу, вібрації і значних механічних навантажень.

Ремонт перфоратора Львів починається з ретельної діагностики.  Її мета не тільки визначити дефектний вузол (це нескладно), а й оцінити загальний стан інструменту.  При необхідності зношені деталі слід замінити, щоб незабаром не довелося звертатися в сервіс повторно.

Потрібно зауважити, що будь-які роботи по ремонту перфораторів у Львові краще довіряти досвідченим фахівцям.  Оскільки навіть розбирання інструменту може представляти певні труднощі – адже конструкція перфоратора «щільно пригнана», щоб протистояти високим робочим навантаженням.

У процесі ремонту перфоратора наші фахівці замінюють дефектні вузли, ретельно очищають деталі і корпус від пилу, «нагару» від електродвигуна, відновлюють змащення підшипників.  До слова, регулярне змащування ключових вузлів перфоратора – це необхідна умова його довговічної роботи та ефективності (адже втрати на тертя знижують загальну потужність інструменту і провокують знос).  Тому не варто нехтувати профілактичними заходами – вони дадуть гарантію рідкісного звернення в сервіс!

Як відремонтувати перфоратор прямого типу в домашніх умовах

Експлуатація навіть найдорожчих електроінструментів призводить до того, що виникають різного роду поломки.  Перфоратор не є винятком, тому при перших ознаках поломки необхідно вдатися до проведення ремонтних робіт.  Про те, як виконати ремонт перфоратора Львів своїми руками, знають далеко не всі майстри своєї справи, адже працювати інструментом – це одне, а розбиратися в конструкції і принципі дій – це зовсім інше.

Коротко про перфоратор

Перфоратором називається різновид електроінструменту, головним призначенням якого є робота з бетоном і іншими аналогічними матеріалами.  Головна відмінність перфоратора від дриля в тому, що цей інструмент має ударну функцією, за рахунок якої і відбувається руйнування бетонних поверхонь.  Перфоратори бувають двох типів – прямі або пістолетні і бочкові.  Прямі вважаються найбільш популярними, так як вони дешевше, простіше в експлуатації, а також мають різні режими роботи.  Бочкові відносяться до категорії професійних агрегатів, які мають не більше двох режимів, а також призначені для роботи насадками з хвостовиками типу SDS max.  У матеріалі розглянемо, як виконати ремонт прямого перфоратора Львів самостійно, і що собою являє цей процес.

Ударна опція на прямому перфораторі досягається за рахунок присутності в конструкції спеціального механізму.  Це редукторний вузол, що складається з пари шестерень, а також спеціальної конструкції підшипника, який прозвали «п’яним».  Таку назву цей підшипник отримав через свою функції – при обертанні вала, на якому насаджена деталь, відбувається його перекосне обертання.  Таке обертання дозволяє досягти виникненню ударних рухів.

Рано чи пізно виникають різні поломки в будові перфоратора.  Ці поломки діляться на два типи – електричні і механічні.  Причинами їх виникнення є такі чинники:

 1. Вироблення – всі деталі мають свій ресурс, тому якщо інструмент експлуатується тривалий час, то виникненням поломок – це нормальна ситуація
 2. Якість – все залежить від того, які комплектуючі застосовуються при складанні електроінструменту. Побутові агрегати збирають з комплектуючих деталей низької якості, тому вони коштують недорого, а експлуатувати їх можна виключно за потребою.  Професійні моделі збирають з якісних запчастин, проте постійні навантаження призводять до того, що ці комплектуючі виходять з ладу
 3. Експлуатація – важливу роль грає і правильність застосування перфоратора. Навіть якщо в інструменті є режим свердління, то це не означає, що перфоратор можна навантажувати цією опцією
 4. Зберігання – мало хто замислюється про те, що правильність зберігання також впливає на ресурс інструменту, тому зберігати інструмент у вологих або запилених приміщеннях не рекомендується

Якщо перфоратор зламався, значить необхідно виконати його ремонт.  Як це зробити правильно, багато хто не знає, що абсолютно нормально.  Чи не кожен день доводиться ремонтувати перфоратори, а нести інструмент в сервісний центр – це значить великі витрати.  Спробувати відремонтувати перфоратор можна самостійно, так як конструкція інструменту не має ніяких хитромудрих механізмів.  Потрібно просто дотримуватися інструкції по ремонту, що дозволить в результаті досягти позитивного результату.

Поломки в перфораторі – що ламається найчастіше і як їх виявити самостійно

Ремонт перфоратора Львів самостійно потрібно починати з виявлення причини поломки.  Причому для цього не обов’язково починати з розбирання інструменту.  Будова перфоратора ґрунтується на двох основних вузлах – це електродвигун, потужність якого становить від 650 Вт і редукторний вузол.  Це самі основні елементи електроінструменту, знос і поломка яких тягне за собою дорогий ремонт.  Однак крім цих механізмів, на перфораторі з ладу можуть вийти:

 1. Пошкодитися сітьовий провід
 2. Несправність кнопки – в залежності від її будові, також ламається регулятор оборотів і реверс
 3. Стирання колекторних щіток
 4. Несправність патрона
 5. Заклинювання перемикача режимів роботи або не працює відповідний режим

Поломки в електричній частині інструменту виявити набагато важче, ніж в механічних вузлах, тому рекомендується приділити особливу увагу виявленню причин несправностей.

При поломці в механіці виникають відповідні ознаки, які можна почути – скрип, тріск або гул інструменту при натисканні кнопки «Пуск».  При поломці в електриці прямого перфоратора, діагностувати їх часом можна тільки із застосуванням спеціалізованих приладів – тестер, мультиметр.  У 80% випадків вдається виявити поломки перфоратора самостійно за першими ознаками.  Більш докладно про те, як виконати ремонт перфоратора Львів своїми руками, з’ясуємо далі в подробицях.

Несправності в електричній частині інструменту

Перед тим, як проводити ремонт перфоратора, потрібно розібратися, як він розбирається.  Конструкція електроінструменту побудована так, що захисний корпус складається з двох частин – електрична, в яку входить рукоятка і електромотор, а також механічна, де розташований редукторний вузол інструменту.  Про те, як розібрати перфоратор, знають небагато, тому як цей інструмент з ладу виходить украй рідко.  Однак якщо це і трапилося, тоді не поспішайте його розбирати.  Ремонт потрібно виконувати строго по порядку.  Якщо інструмент не подає ніяких ознак життя, значить причина поломки в електричній частині.  Далі розглянемо покроково, як виявити і усунути ті чи інші види поломок на ударному інструменті.

Перевіряємо наявність живлення в розетці

Факт є фактом, якщо перфоратор не включається, то ремонт його потрібно починати з перевірки наявності напруги в мережі.  Чому може бути відсутнім напруга в розетці, кожен розуміє – це може бути відключення живлення на трансформаторі, а може, вибив автоматичний вимикач, так як при роботі інструментом нагрівся провід, і спрацював захист.  Ще причиною відсутності напруги в розетці може бути пошкодження живильного проводу при роботі перфоратором.  Загалом, виявити таку несправність дуже просто:

 1. Перевірити автоматичний вимикач або пробки
 2. Скористатися індикаторною викруткою
 3. Використовувати мультиметр

Якщо в розетці є напруга, тоді наступний етап передбачає проведення перевірки справності мережевого шнура.

Несправність мережевого кабелю

Він може бути перебитий при проведенні ремонту.  Не виключено, що в кабелі порушилася цілісність жили, і тому інструмент не працює.  Виявити таку поломку можна такими методами:

 • Візуальний огляд на предмет наявності пошкоджень ізоляції
 • Оглянути вилку перфоратора
 • Скористатися продзвонкою для виявлення несправності – для цього знадобиться зняти кришку корпусу, що закриває електричну частину, і продзвонити кожну жилу дроту

Виявити несправність не складає великих труднощів.  Якщо причина поломки в мережевому шнурі, тоді знадобиться його замінити.

Несправність кнопки на перфораторі

З несправністю кнопки власники інструменту зустрічаються набагато частіше, тому як її відремонтувати, бажає дізнатися кожен.  Полагодити кнопку електроінструменту практично неможливо, так як складається вона з контактних пластин і пружинок.  Якщо кнопка має вбудовану плату для регулювання обертів, то на платі може перегоріти елемент електроніки, який можна виявити при наявності досвіду в електротехніці.  Якщо ви жодного разу не тримали паяльник в руках, тоді рекомендується придбати нову кнопку на перфоратор такого ж виду, і замінити її.  Придбати кнопку відповідного розміру можна в магазині електроніки, де є багато моделей для всіх видів електроінструменту.

Перевірити кнопку на справність допоможе тільки мультиметр.  Зазвичай виявити несправність кнопки можна і без додаткових приладів, так як механізм спрацьовування починає клинити, а фіксатор при цьому не було натиснуто.  Ще може заклинити перемикач реверсу, який зазвичай знаходиться біля кнопки включення.  Якщо несправний механізм реверсу, то його треба також замінити разом з вимикачем.

Це цікаво!  Якщо хочете, щоб кнопка на перфораторі прослужила довго, потрібно купувати оригінальні моделі для відповідних марок електроінструментів.

Як замінити щітки на перфораторі при їх стиранні

Щітковий вузол в конструкції перфоратора забезпечує передачу електричного струму на якір електродвигуна, тим самим приводячи його в рух.  Щітки труться по колекторному вузлу, і при цьому відбувається їх стирання.  Замінювати їх необхідно відразу, як тільки виявляються такі ознаки:

 • Сильне іскріння, виявити яке можна через вентиляційні решітки корпусу
 • Виникнення запаху диму при роботі інструментом
 • Перфоратор працює з перебоями

Щоб упевнитися в тому, що перфоратор дійсно потребує заміни щіток електродвигуна, знадобиться виміряти їх довжину.  Якщо довжина щітки менше 8 мм, значить, деталі підлягають заміні.  Причому міняти їх потрібно парно, так як стираються вони також рівномірно.  Як виконується заміна щіток на перфораторі?  Для цього необхідно вийняти пристрої з щіткового вузла, а потім від’єднати дроти живлення від клем.  Замість стертих щіток необхідно встановити аналогічної конструкції деталі.

Перевіряється справність роботи перфоратора – після установки нових щіток інструмент буде працювати чітко, без перебоїв і іскріння.  Допускається лише незначне іскріння, тому після заміни, переконайтеся в тому, що електроінструмент працює справно.

Несправність електромотора перфоратора

Для чого в конструкції перфоратора встановлений електродвигун, кожен знає без необхідності опису.  Однак колекторний електромотор, який складається з якоря і статора, також з часом може вийти з ладу.  Щоб виявити поломку електромотора, необхідно виконати ряд деяких маніпуляцій, які дозволяє зробити ремонт або заміну електромотора.  Як перевірити справність ротора і статора електродвигуна перфоратора, з’ясуємо далі.

 1. Перевірка справності якоря або ротора – спочатку проводиться візуальний огляд колекторних пластин. Наявність нагару на мідних пластинах неприпустимо, і якщо такі ознаки є, то їх потрібно усунути.  Далі за допомогою мультиметра потрібно перевірити справність обмотки ротора.  Для того спочатку потрібно мультиметр встановити в режим перевірки опору, а потім одним щупом торкнутися сталевого сердечника, а другим по черзі перевірити кожну колекторну пластину.  Прилад не повинен показувати значення, і якщо виникають відповідні показники, значить, порушена ізоляція.  Ще знадобиться провести перевірку опору між пластинами колектора.  Опір між ними має бути приблизно однаковим.  Якщо якір несправний, то його можна відремонтувати шляхом заміни обмотки в сервісному центрі або ж купити новий.
 2. Перевірка справності статора – найчастіше з ладу виходить якір, однак може і пошкодитися обмотка на статорі (нерухомій основі). Для цього знадобиться мультиметром виміряти опір між обмотками і сердечником, а також між усіма виводами обмотки статора.  Зазвичай говорити про несправності статора говорить така ознака, як наявність нагару на обмотці і сердечнику.

Як і якір електродвигуна, статор також підлягає заміні та ремонту.  Провести ремонт статора і ротора в домашніх умовах можливо при відповідному навику і знаннях.  Якщо навичок і знань в цій справі немає, тоді є два варіанти:

 • Здати в ремонт – що обійдеться приблизно стільки ж, як і купити нову деталь
 • Придбати новий якір і статор в спеціалізованому магазині

Поспішати купувати новий мотор на перфоратор не варто, так як для початку потрібно 100-відсотково переконатися в тому, що саме вийшло з ладу.

Несправності механічної частини перфоратора

Виявити дефекти в механічної частини набагато простіше, так як після розбирання інструменту, їх можна визначити візуально.  У механічної частини розглянутого електроінструменту можуть виникнути поломки в наступних вузлах:

 • Редуктор – на пістолетному перфораторі він складається з шестерні і «п’яного» підшипника
 • Патрон – це виконавчий орган, в якому фіксуються робочі насадки. Патрон може заклинити або з нього випадають насадки
 • Перемикач режимів – пристрій, що дозволяє включити на інструменті опцію свердління, свердління з ударом і відбійний молоток

Як виробити ремонт перфоратора Львів, якщо з ладу вийшли відповідні вузли в механічної частини?  Для початку знадобиться розбирання перфоратора, що виконується шляхом вигвинчування кріпильних елементів.  Кількість кріплень залежить від моделі електроінструменту.  Гідність перфоратора перед дрилем в тому, що в залежності від виду поломки, можна розібрати механічну або електричну частину.

Як відремонтувати редуктор на перфораторі

Ремонт редуктора перфоратора потрібно починати з візуального огляду.  Якщо інструмент не працює в ударному режимі, то висока ймовірність того, що з ладу вийшов «п’яний» підшипник.  Відремонтувати редукторний вузол з таким видом несправності не складе труднощів, так як для цього спочатку знадобиться очистити механізм від старого мастила.

Це цікаво!  Очищати від мастила потрібно всі деталі, механізми і вузли інструменту.  Робиться це для того, щоб виключити ймовірність потрапляння металевого пилу і залишків деталей під обертові вузли.

Принцип заміни «п’яного» підшипника полягає у виконанні наступних дій:

 1. Для початку потрібно витягти фіксуючу скобу за допомогою викрутки, а потім витягти елемент, що вийшов з ладу
 2. Замінити деталь, що зламалася, встановивши її на місце
 3. Встановити редуктор на місце в порядку зворотному зняттю

Процес ремонту не важкий, а перед тим, як зібрати інструмент, потрібно ретельно змастити всі деталі і вузли електроінструменту.  Причому рекомендується застосовувати спеціальну змазку для редукторів перфораторів, відмовившись від затії застосування солідолу або літолу.

Ремонт ударного бойка

Ще причиною відсутності ударного режиму роботи на пістолетному перфораторі може бути поломка ударного бойка.  В цьому випадку ремонтувати потрібно растрову втулку (ствол), всередині якої і розташовуються відповідні складові.  Принцип такого ремонту полягає в строгому дотриманні послідовності дій.  Щоб мати уявлення про те, як ремонтувати ударний механізм електроінструменту, розглянемо цю процедуру послідовно.

 1. Ремонту підлягає растрова втулка, всередині якої розташований бойок
 2. Через відповідні отвори в растровій втулці підчепити стопорне кільце і витягти його
 3. З втулки видавити бойок
 4. Провести його огляд і необхідний ремонт
 5. Нові запчастини до перфоратора можна купити в магазині

Після такого ремонту потрібно зібрати всі деталі на місце в порядку зворотному зняттю.  Після проведення ремонту не забувайте вносити мастило.  Його кількість повинна бути скоше надмірною, ніж недостатньою, інакше незабаром до ремонту доведеться повернутися повторно.

Не обертається патрон

Якщо перестав обертатися патрон перфоратора, то причиною можуть бути такі чинники:

 1. Заклинив редуктор – причиною такого наслідку є потрапляння між шестернею металевої стружки або металеві деталі, що відкололися
 2. Злизування зубів шестерень
 3. Несправність електромотора

Усунути поломку можна тільки в тому випадку, якщо буде виявлена ​​точна причина несправності.  Якщо заклинив редуктор, то виявити несправність буде не важко, так як буде виникати відповідний гул, шум і тріск.  Знадобиться розібрати відповідний вузол або механізм, виявити поломку і усунути її.

Якщо з патрона випадає бур

Часто доводиться стикатися з ситуацією, коли з патрона випадають робочі насадки.  Працювати таким перфоратором досить важко і небезпечно.  Причинами того, що в патроні не фіксується насадка, можуть бути:

 1. Зруйнувалися фіксуючі кульки в патроні. Причому на патронах типу sds plus застосовуються кульки, а на sds max ролики
 2. Виробилося обмежувальне кільце. Для усунення несправності знадобиться замінити деталь
 3. Просіла фіксуюча пружина – знадобиться замінити зламану деталь

У будь-якому випадку, успіх запланованого ремонту на 70% залежить від виявлення точної причини поломки.  Якщо при непрацездатності перфоратора змінюється двигун, то це неправильно, так як причина може полягати безпосередньо в кнопці або щітках.  Тільки при грамотному підході до ремонту, відремонтувати перфоратор прямого типу своїми руками не складе великих труднощів.

Як продовжити термін служби інструменту

Ремонтувати електроінструменти доведеться рано чи пізно, і щоб продовжити термін служби, знадобиться забезпечити правильний догляд, зберігання і експлуатацію.  Для цього є загальні рекомендації, які обов’язково допоможуть кожному користувачеві збільшити термін служби перфоратора, причому не тільки професійного, але і побутового призначення.

 1. Починати користуватися інструментом можна тільки після перевірки його технічного стану
 2. Застосовувати інструмент виключно для таких робіт, для яких він призначений з заводу
 3. Перед закріпленням бурів та інших насадок вносити відповідну кількість мастила на хвостовики
 4. Очищати інструмент від пилу і сміття після завершення робіт
 5. Не зберігати перфоратор у вологому приміщенні

Як видно з інструкції, провести ремонт перфоратора Львів своїми руками зовсім неважко.  Для цього підготуйте робоче місце, забезпечте його достатньою кількістю світла.  До початку робіт потрібно підготувати необхідні витратні матеріали та прилади для перевірки справності вузлів і механізмів.  Купувати відповідні запчастини для ремонту потрібно після того, як буде виявлена ​​точна причина поломки.  Інструкція по ремонту завжди допоможе швидко відремонтувати перфоратор.