Ремонт моніторів Львів. Монітор комп’ютера і ноутбука створений для того, щоб відображати інформацію і передавати відеосигнал. Якщо технічний засіб не функціонує належним чином, працювати з ним стає неможливо. У цьому випадку буде потрібно виправляти проблему. Компанія FIXME пропонує ремонт моніторів у Львові за лояльними цінами.

Майстри нашого сервісного центру оперативно і гарантовано виконають ремонтні роботи моніторів будь-якого виробника. Вартість послуг буде залежати від розмірів екрану і характеру поломки.

Існує кілька основних причин, по яким монітори перестають якісно працювати:

Іноді причина в первісному заводському браку, коли допущені порушення технічного процесу.

 • Некоректне встановлення монітора
 • Відсутність блоку безперебійного живлення (ДБЖ), що призводить до несправностей при скачках напруги
 • Неакуратне поводження з монітором
 • Знос деталей
 • Непрофесійний ремонт монітора теж може стати причиною поломки.

Уникнути останньої причини можливо, звернувшись до професійних майстрів по ремонту моніторів у Львові, що мають великий досвід в обслуговуванні комп’ютерної техніки.

При зверненні в наш сервісний центр ми проводимо такі роботи:

 • Діагностику монітора для виявлення несправності і повідомлення вартості ремонту
 • Розбирання монітора
 • Ремонт або заміну несправних комплектуючих
 • Складання монітора
 • Перевірку його працездатності протягом декількох годин

Типові несправності сучасних моніторів:

 • Пошкодження механічного типу;
 • Неправильна експлуатація;
 • Проникнення всередину конструкції вологи;
 • Вихід з ладу плати;
 • Поломка блоку живлення і ін.

Основні види ремонтних робіт:

 • Ремонт блоку живлення монітору

Якщо монітор не включається, в першу чергу необхідно перевірити блок живлення.  Несправність блоку живлення, як правило, відбувається через неякісне електроживлення, стрибки напруги, так само при надмірному перегріванні плати (наприклад, через скупчення пилу на платі, або недостатньої природної вентиляції при накриванні пристрою).

 • Ремонт інвертора монітора

У разі, коли екран запалюється і гасне або при включеному комп’ютері і моніторі екран залишається темним, або бляклим, пошкодження пов’язано з вигоранням ламп підсвічування.  Це може бути пов’язано також з виходом з ладу інвертора напруги, який відповідає за подачу напруги на лампи підсвічування.

 • Заміна та ремонт системної плати

При виході з ладу системної плати відбувається зміна розмірів або вібрації, монітор видає помилки.  Необхідно негайно звернутися в сервісний центр, так як робота з несправною системної платою може привести до неможливості її ремонту.

 • Заміна матриці і лампи підсвічування

Найбільш складним і трудомістким процесом є ремонт або заміна матриці екрана внаслідок попадання всередину пристрою рідини або механічних пошкоджень.  Наслідки таких дій можуть привести до серйозних пошкоджень аж до повної неремонтопридатності пристрою.  При механічному пошкодженні матриця розбивається, в такому випадку може бути проведена заміна матриці.

Необхідно так само відзначити, що людині, яка не має знань і навичок в схемотехніці, не варто займатися ремонтом монітору самостійно.  По-перше, можна пошкодити електричні ланцюги і повністю вивести пристрій з ладу, по-друге, ремонт монітору Львів без спеціального обладнання і тестера небезпечний для здоров’я користувача – багато частин електричних плат містять електролітичні конденсатори, які накопичують заряд;  знаходяться під високою напругою.

Як відремонтувати монітор своїми руками

Монітор – це невиразна частина будь-якого комп’ютера. І він як і будь-яка техніка з часом або з волі випадку виходить з ладу. Причини цього можуть бути різними. Від роздутих конденсаторів до LED світлодіодів, що вийшли з ладу.

Докладно розберемося в декількох популярних і типових несправності моніторів.

Що може бути зламано

Причин багато, і вони бувають різними за ступенем складності. Від розбитоъ матриці, до несправності інвертора.

Типові несправності:

 • Монітор гасне при включенні;
 • Не вмикається;
 • Смуги на екрані;
 • Вимикається через кілька хвилин роботи;
 • Під час роботи видає різні звуки і вимикається.
Візуальний огляд

Це один з головних чинників хорошоъ діагностики. Зверніть увагу на шнур живлення, чи в порядку він? Чи немає пошкоджень ізоляції, сильно зігнутих ділянок дроту? Після розтину блоку живлення і монітора потрібно уважно оглянути всі нутрощі пристрою. Особливу увагу приділіть на предмет наявності роздутих конденсаторів, обвуглених резисторів або на наявність поганої пайки контактів.

Якщо на моніторі є глибокі тріщини як від удару, і він не включається, то це значає, що матриця швидше за все пошкоджена. В такому випадку ремонт практично не рентабельний, ціна нової матриці найчастіше дорівнює 70% від вартості, а донорів дуже мало.

Необхідні інструменти для ремонту

Знадобляться викрутки, пластикові медіатори для розбирання монітора.

Також потрібен паяльник, припой, обплетення, мультиметр і нові деталі, які знадобляться після діагностики.

Як розібрати монітор

Більшість моніторів кріпляться на болтики, проте деякі можуть розкриватися лише через кліпси. Тому, перед самостійним розбиранням, пошукайте в інтернеті модель свого монітора і мануал по розбиранню, щоб випадково його не пошкодити.

Техніка безпеки

Після розбирання монітора не можна чіпати деталі і контакти на звороті плати. В першу чергу зверніть увагу на електролітичні конденсатори. Вони можуть бути заряджені до небезпечних значень напруги, незважаючи на те, що візуально цілі.

За допомогою мультиметра в режимі вимірювання постійної напруги виміряйте її на конденсаторах. Якщо напруга хоча б на одному електролітичному конденсаторі вище, ніж 0, його треба обов’язково розрядити.

Найкраще розряджати конденсатори через лампочки розжарювання. Вони заберуть через себе всю ємність, і загоряться на кілька секунд. Деякі радіоаматори використовують викрутку, але це не найкращий вибір. З’явиться удар або іскра, які можуть пошкодити деталі, що поруч знаходяться, від різкого руху викруткою.

Якщо ви виявили, що вийшов з ладу тільки запобіжник – це не привід одразу його міняти і включати монітор в мережу. Перевірте всі компоненти плати на несправність. Перед включенням в мережу 220 В підключіть через вилку лампочку розжарення на 40 Вт. Вона подіє як запобіжник. Якщо монітор несправний – лампочка загориться і зашунтує коротке замикання.

Розбір декількох випадків

Як приклад ремонту монітору Львів, розберемо кілька випадків детальніше.

Несправні конденсатори

Кілька роздутих електролітичних конденсаторів. Типова і популярна несправність імпульсних блоків живлення.

Через це блок живлення не запускається.

Після заміни на такі ж нові деталі – і блок живлення знову працює, а разом з ним і сам монітор.

Розглянемо випадок з монітором LG flatron W1934S-BN. Індикатор блимає при включенні, і блок живлення не включається. Чути невеликий писк при спробі включення, і все це циклічно повторюється.

Розбираємо монітор, і перша думка – це можуть бути несправні електроліти. І справді, це теж досить типова несправність, яка пов’язана з висиханням конденсаторів. Їх ємності недостатньо для нормальної роботи блоку живлення.

Блок живлення 715g2905-1. Візуально у нього начебто немає ніяких несправностей. Блок живлення може йти в захист через несправні ламп, тому давайте для початку виключимо їх несправність.

Вимкніть лампи від блоку живлення, і спробуйте включити монітор. Природно потрібно дотримуватися правил безпеки. І не забувайте, що ви все робите на свій страх і ризик.

До речі, не забудьте записати місця підключення ламп. А ще зазвичай підключення проводів від ламп до плати показані на самій платі.

TV repair in the service center, engineer soldering electronic components

Якщо індикатор монітора і раніше блимає і ви чуєте писк або подібні шуми, то це швидше за все і є несправні електроліти.

Перш ніж далі що-небудь робити, розрядіть високовольтні фільтри. Їх висока напруга дуже небезпечна. Тому краще перестрахуватися, і розрядити їх.

Але як же зрозуміти, який саме конденсатор несправний, якщо візуально немає здуття або патьоків? Тут доведеться поспіль їх вимірювати, або випоювати кожен і вимірювати його ESR.

Як правило, висихають великі ємності. Якщо ємність стала менше на 40% від заявленої на корпусі, то цей конденсатор треба 100% міняти.

Візуально вони цілі, без здуття і пошкоджень.

Перед паянням ще раз розрядіть всі конденсатори. Міняти несправні можна тільки на нові, щоб несправність знову довго не виявлялася. Бажано на ті ж самі за параметрами. Головне – це не менше за робочою напругою та ємності.

А взагалі, можна ще поставити конденсатори і на 25В, але не більше того.

Причини подібних несправностей

Що може бути початковою причиною виходу з ладу електролітичних конденсаторів?

 • Зовнішні умови. Перегрів корпусу, різниця температур;
 • Висока частота пульсацій. Далеко не всі блоки живлення ідеально сконструйовані. Вони можуть працювати набагато гірше при низькійабо підвищеній напрузі в мережі 220 В;
 • Вироблення терміну експлуатації. Будь-які деталі мають свій термін експлуатації. Хімічні джерела електричного струму не розраховані на довгий термін експлуатації, особливо якщо це стосується побутової техніки.

Ремонт підсвічування

На ремонті монітор SAMSUNG GH19LS з проблемою «вимикається через пару секунд роботи». Перші ж думки виникають щодо блоку живлення.

Судячи з усього, монітор вже ремонтувався так як замінені електроліти. До того ж, у одного з них явно не вистачало по висоті виведення і його «подовжили» проводом. Конденсатори не на той номінал по напрузі. Краще перепаять на ті, які потрібні.

Затягнутий процес ремонту

Несправність залишилася. Монітор не включається. Далі потрібно зробити діагностику перетворювальної частини. Так як монітор гасне через пару секунд, а сама кнопка включення горить, то це означає, що гасне підсвічування. Проблема або в лампах, або в трансформаторах. Під час вимірювання опору обмоток одного з них з’ясувалося, що у одного трансформатора він відрізняється близько 10 Ом. Це багато, і різниця в споживанні ламп зростає, через що і спрацьовує захист блоку живлення. Вихід із ситуації – це поміняти трансформатор. Але його не так легко дістати.

Доведеться або замовляти такий самий (що може затягнутися на місяці), або міняти відразу два на аналогічні з донорів.

Чому відразу два? Так як трансформатори з донора і розраховані під інші параметри, то і підсвічування горіти буде по-іншому. Тобто якщо залишити один трансформатор «рідний», а другий, що вийшов з ладу, замінити «донорським», то буде нерівномірне світіння. Та й інвертор вийде з ладу рано чи пізно. До того ж, тип кріплення виводів у трансформатора з «донора» інший.

Є інший вихід. Трансформатори з донора, тільки довелося поставити цілу плату разом з ними. Для цього треба було подавати окремо на них живлення і сигнальний провід. До речі, при заміні трансформатора з «донора» ще необхідна одна умова – розмір діагоналі екрану. Монітор, що ремонтується, і «донорський» повинні бути одного розміру (або близькі) так як лампи різні, струм різний, напруга різна.

Донорські трансформатори в порівнянні з електролітичними конденсаторами не так сильно зношуються.

Пайка проводиться на місце електроліту живлення нової плати, а сигнальний на місце шлейфу, де за схемою йде сигнал включення підсвічування.

Працює. Проблема була в підвищеному опорі обмотки трансформатора підсвічування. Це може бути і через закінчення його терміну служби.

Які ще можуть бути несправності

Якщо у вас LED монітор, і зображення при підсвічуванні ліхтариком на матриці є, то це несправність підсвічування, яка складається з лінійок світлодіодів. Випадок схожий на описаний вище, однак тут доведеться міняти або лінійки світлодіодів, або несправні в лінійках монітора.

Якщо на моніторі присутні смужки, зверніть увагу на шлейф від матриці в платі. Бути може відпаявся контакт на платі, або в самому шлейфі несправність. Як варіант – може відпаяні провід і на шлейфі.

Вартість ремонту

Вартість ремонту залежить від наявності деталей і їх вартості. Сервісні центи можуть брати від 200 гривень за роботу. До цієї ціни додається гарантія, яка зазвичай від 1 місяця.

Коли ремонт не рентабельний

Якщо розбита матриця, ремонт монітору Львів не вигідний. Її вартість починається від 70% вартості всього монітору.