Ремонт материнської плати Львів – одна з найбільш затребуваних послуг нашого комп’ютерного сервісу компанії FIXME.  Наші фахівці професійно і недорого проведуть діагностику і ремонт материнської плати комп’ютера у Львові в мінімальні терміни з гарантією якості.

Материнська плата це найважливіший елемент комп’ютера.  Навіть назва говорить про її функції, часто професіонали використовують слово – материнка.  Цей вузол являє собою багатошарову друковану плату, на яку встановлюють більшість компонентів системи – оперативну пам’ять, процесор, відеокарту, аудіокарту, жорсткий диск, USB-порти і багато іншого.  Так само в ній розташовуються роз’єми живлення і гнізда для підключення зовнішніх і внутрішніх пристроїв, таких як миша, клавіатура, TV-тюнер і інші.  Зважаючи на таку складність та вагомість для безперебійної роботи комп’ютера, поломка цього модуля вимагає хорошого оснащення сервісного центру і високої кваліфікації майстра, якому ви довірите ремонт вашого пристрою.  Адже відновлення материнської плати – це практично найскладніший вид ремонту.

Особливості ремонту материнських плат

Материнська плата на персональному комп’ютері – це ключовий елемент всієї системи.  Вихід з ладу будь-якого з її елементів призводить до поломки всієї материнської плати, тому головним етапом на шляху до успішної лагодження є професійна діагностика, яку варто довірити фахівцям комп’ютерної допомоги нашого сервісу.

Які ж ознаки підкажуть вам що материнська плата потребує ремонту?  Це безпосередньо залежить від типу несправності.  В першу чергу комп’ютер не включається, або не відбувається завантаження.  Ще ви помітите що він перестає визначати будь-який пристрій, наприклад клавіатуру або мишу, не бачить жорсткий диск, не працюють USB порти.  При деяких поломках на дисплеї не буде зображення, комп’ютер несподівано вимикається, перезавантажується, «гальмує» в роботі при невеликих навантаженнях.  Але варто зазначити, що ці складності можна помітити і при несправності інших деталей і вузлів, тому визначити, що материнська плата потребує ремонту стає можливим тільки після складної, високотехнологічної діагностики.

Причини поломки материнки теж дуже різноманітні, це і перегрів, стрибок напруги в мережі, коротке замикання.

Механічні ушкодження так само можуть привести до даної несправності, навіть при невеликому, випадковому ударі можуть виникнути проблеми.  Адже ми пам’ятаємо що цей вузол дуже складний і має велику кількість мікросхем, блоків, конденсаторів які дуже чутливі до такого роду впливів.  Часто причиною поломки може служити виробничий брак або вибір дешевої материнської плати.  Низькоякісні деталі не можуть витримати високе навантаження, особливо в ігрових комп’ютерах, хоча для офісної роботи вони цілком підходять.  Пошкодження роз’ємів і слотів відбувається якщо користувач різко висмикує кабель.  Згубно впливає на елементи плати вимикання периферійних пристроїв, таких як мишка, клавіатура при включеному комп’ютері, порти можуть згоріти.

У разі, якщо материнська плата постраждала дуже сильно і ремонту не підлягає, або відновлення не рентабельно, ми запропонуємо її заміну.  Це можливо навіть у вас вдома.  У нас в наявності є материнки будь-якого покоління.  Майстер поміняє запчастина і проведе всі необхідні налаштування.

Так само ремонт материнської плати Львів можна провести на базі нашого сервісного центру, при самостійній доставці.  Можливий виклик кур’єра, він доставить ваш пристрій до нас, а також поверне його після ремонту.  Ми надамо гарантію на комплектуючі, а так само на всі види робіт.  Звертайтеся в наш сервісний центр і наші висококваліфіковані інженери швидко і якісно вирішать всі проблеми з вашим комп’ютером!

А саме, ми проведемо:
 • Заміну систем охолодження;
 • Заміну мікросхем північного і південного моста;
 • Заміну конденсаторів і транзисторів;
 • Заміну пошкоджених USB- портів;
 • Заміну кріплення радіатора;
 • Заміну батарейки;
 • Ремонт і заміну звукової плати;
 • Ремонт і заміну мережевих карт;
 • Перепрошивку BIOS;
 • Заміну гнізд аудіовиходу;

Звернення в наш сервісний центр це кращий вибір, наші фахівці допоможуть в найкоротші терміни повернути ваш комп’ютер в лад при кращому співвідношенні ціни і якості.

При виявленні будь-яких ознак несправності, вимкніть живлення і зверніться до кваліфікованих фахівців.  Спроби самостійно провести ремонт материнських плат Львів ні до чого доброго не приведе.  У кращому випадку ви не знайдете причину поломки, а в гіршому – доведете плату до стану непридатності до ремонту.

Заміна поламаних елементів (чіпів і мікросхем) вимагає не тільки знання будови плати, але і ювелірної точності виконання робіт.  У більшості сучасних материнських плат всі елементи розташовані на мінімальній відстані один від одного, тому процес розпаювання займає багато часу і вимагає великої точності.

Навіть якщо ваша материнська плата «зовсім згоріла», і полагодити її не представляється можливим – не варто впадати у відчай!  Майстри нашого сервісного центру проведуть ремонт комп’ютера з заміною материнської плати і виконають повне відновлення працездатності всіх систем.

Скільки коштує ремонт материнської плати у Львові?  Ціна буде залежати від рівня складності робіт і вартості комплектуючих.  У деяких випадках ремонт виконати неможливо, і наші фахівці проводять повну заміну материнської плати на нову.

Ремонт материнської плати вдома

Материнська плата – це один з найважливіших компонентів в ноутбуці або ПК.  Материнська плата взаємодіє з усіма частинами ПК або ноутбука і є основою обчислювальної системою комп’ютера.  Тому материнську плату ще називають «системною».  Діагностика і ремонт материнської плати Львів – досить трудомістка справа, так як складність окремо взятих компонентів системної плати вимагають високої кваліфікації фахівця.  Якщо Ви зробите запит в інтернеті «Ремонт материнських плат Львів, то побачите, яка величезна кількість ремонтників-любителів пропонує свої послуги.  Звертайтеся тільки до сертифікованих фахівців, так як даний вид ремонту вимагає відповідної освіти і великого досвіду роботи.

Якщо Вам потрібен терміновий ремонт материнської плати Львові, звертайтеся до професійних майстрам по ремонту комп’ютерів з компанії FIXME.  Викликати спеціаліста можна за телефоном  щодня з 7:00 до 23:00 або через спеціальну форму на сайті.

Діагностика материнської плати

Незважаючи на складність ремонту материнських плат Львів, проте, власник ПК або ноутбука цілком може провести діагностику свого ПК або ноутбука.  Визначити, що є помилки в системній платі можна по виду помилок.  Про поломки материнської плати свідчать:

 • Синій екран, який призводить до перезавантаженням, або взагалі часті перезавантаження комп’ютера. Це може свідчити про надто високих температурах і перегрів.
 • При включенні кнопкою, система дає збої, комп’ютер може вимкнутися. Зі сплячого режиму, тобто «Сну», або сплячого режиму, коли комп’ютер знаходиться в економічному режимі енергоспоживання і монітор «погашений» виходить неохоче, може вимкнутися.
 • Комп’ютер не бачить флешку, не читає USB.
 • Спотворюється картинка або звук (проблема з відеокартою, або зі звуковою картою).
 • При включенні система охолодження працює (Ви чуєте, як шумить кулер), але сам ПК не включається. Це може бути викликано проблемою в блоці живлення (енергія не доходить по ланцюгах до материнської плати,) забрудненням або пошкодженням мікросхем (пил прекрасно провокує короткі замикання), також може злетіти Windows.
 • Комп’ютер вимикається при великій кількості завдань (наприклад, ви робите перевірку на віруси, слухаєте музику і відкрили багато вкладок в інтернеті, або ж просто використовуєте «важку» програму, при цьому не маючи ознак перегріву.

Якщо спостерігається одна з перерахованих вище ознак, то, швидше за все, проблеми в материнській платі.  Ви можете самостійно провести діагностику і з’ясувати причини неполадок.  Можливо, є шанс, що Вам не буде потрібен капітальний ремонт, або заміна материнської плати.  Важливо зрозуміти, що ж заважає нормальному функціонуванню Вашої системної плати.  Спробувати розібратися можете і Ви самі!

Однією з найпоширеніших причин поломок є перегрів.  Тому існує кілька способів як виміряти температуру материнської плати.  Оптимальною температурою материнської плати вважається 20-25 градусів.  На практиці некритичні і 40, але все значення вище вже можуть серйозно пошкодити техніку.

Для вимірювання температур існує безліч програм, які можна безкоштовно скачати в інтернеті.  Одна з найвідоміших програм AIDA, досить завантажити її, розпакувати архів і знайти в меню програми вкладку Комп’ютер – і перейти до «датчик», там і будуть вказані всі температурні дані по Вашому ПК або ноутбуку.  Але як AIDA, так і ряд інших «температурних» програм, відрізняються однією особливістю: вони дуже багато важать.

Тому якщо у Вас нестача оперативної пам’яті, або комп’ютер уже страждає від перегріву, виключаючись при найменшому навантаженні, то швидше за все, Вам не вдасться скористатися програмою і Вам буде потрібно додаткове обладнання для вирішення Вашої проблеми.  Найбільш оптимальним буде звернутися до кваліфікованого фахівця з високоточним обладнанням, який здатний вирішити проблему за півгодини.

Як дізнатися яка материнська плата стоїть на комп’ютері?

Це не так складно.  По-перше, якщо у Вас ПК, то ви можете відкрити кришку блоку (Вам, швидше за все знадобиться викрутка) і прочитати назву материнської плати на ній самій.  Якщо у Вас ноутбук і відкривати його важко, можна також завантажити програму AIDA, яка крім вимірювання температури здатна розпізнавати всі компоненти в ПК або ноутбуці, вона допоможе дізнатися яка материнська плата стоїть на комп’ютері.

Якщо Ваш ноутбук не тягне програму AIDA, або ж ви не можете розкрити корпус Вашого ПК, тобто ще кілька способів.

По-перше, майже всі материнські плати зібрані компанією Intel. Ви можете зайти на сайт виробника і запустити утиліту «Ідентифікація ПО».

Є ще один спосіб з’ясувати, яка материнська плата стоїть у Вас в ПК за допомогою Windows. Але доведеться бути обережним, так як всю операцію необхідно проводити в командному рядку. У Пуск потрібно знайти команду «Виконати» (у ряду різних версій Windows різні способи знайти командний рядок). Коли Вам вдасться вийти в командний рядок (це простий чорний екран з білим шрифтом), Вам потрібно забити CMD і далі для визначення материнської плати – wmic baseboard get product.

Під заголовком Product Ви побачите набір чисел і букв, це і є відповідь на питання яка материнська плата стоїть.

Підключення та заміна материнської плати

Щоб зробити заміну материнської плати, потрібно знеструмити всі шлейфи, витягти жорсткий диск, зняти відеокарту, вийняти модуль пам’яті, одним словом, потрібно перебудувати весь комп’ютер. Якщо Вашу плату можна відремонтувати, то наш фахівець проведе заміну плати, налаштує всі контакти і перевстановить Ваш Windows (перевстановити систему доведеться в будь-якому випадку при заміні материнської плати). Якщо Ви вже придбали нову системну плату, то наш майстер зробить підключення материнської плати, з перевстановлення системи.

Ремонт материнської плати своїми руками

Тут ми хочемо розповісти, як самостійно зробити ремонт материнської плати Львів доступними засобами.  Складні питання ремонту материнських плат своїми руками тут розглянуті не будуть, тому що вимагають від вас певної кваліфікації і обладнання.

Для початку давайте розберемося, що і де знаходиться на платі.

Схема материнської плати

Розташування основних елементів на материнській платі

 1. Слоти під оперативну пам’ять;
 2. Слоти PCI-Express x16 для відеокарти та іншого обладнання;
 3. Слот PCI для підключення додаткового обладнання;
 4. Гніздо процесора (сокет);
 5. Роз’єми SATA для підключення жорсткого диска і приводу оптичних дисків;
 6. Роз’єм IDE для підключення застарілих жорстких дисків і приводу оптичних дисків;
 7. Роз’єми живлення і управління вентиляторів;
 8. Мікросхема BIOS;
 9. Батарейка BIOS;
 10. Піни для підключення передньої панелі;
 11. Піни для підключення додаткових роз’ємів USB;
 12. Конденсатори;
 13. Роз’єми живлення материнської плати.

Перед тим як робити ремонт переконайтеся, що вийшла з ладу саме материнська плата вашого комп’ютера.

А тепер перейдемо безпосередньо до ремонту.  Ви, напевно, задається питанням: А чи можна ремонтувати материнську плату самому?  Так, звичайно можна, але в розумних межах.

Перше з чого починається будь-який ремонт – це чищення, в даному випадку материнської плати.  Беремо в руки пилосос і пензлик і обережно починаємо чистити.

Після того, як материнська плата була очищено від бруду і пилу можна приступати до ремонту.

Можливі причини поломок і їх рішень перерахуємо нижче:

У разі перегріву материнської плати ви можете:

 1. Зняти і змастити вентилятори на радіаторах охолодження південного або північного моста;
 2. У разі необхідності встановити додаткові вентилятори на радіатори охолодження південного або північного моста;

Примітка.  Температура нагрівання південного і північного мостів в штатному режимі досить висока, тому не намагайтеся визначити перегрів тільки доторкнувшись до них рукою.  Робіть це за допомогою спеціальної програми.

У разі поломки роз’єму на материнській платі:

 1. У місцях з’єднання роз’єму до материнської плати акуратно проведіть паяльником як показано на фото нижче.

Пайка роз’єму материнської плати

 1. Якщо ви добре вмієте поводитися з паяльником, то можете спробувати замінити роз’єм на новий.

Примітка: для перепайки роз’єму на материнській платі рекомендується вийняти її з корпусу системного блоку.

Обстежуємо материнську плату на наявність роздутих конденсаторів

Роздуті конденсатори на материнській платі

Примітка: для перепайки конденсаторів необхідно вийняти її з корпусу системного блоку.

Якщо ви виявили роздуті конденсатори і при цьому дружите з паяльником, то просто випоюйте їх і вставляєте нові відповідного номіналу.

Пайка конденсатора на материнській платі

Врахуйте, що плата є багатошаровою, і ви випадково можете замкнути доріжки в якомусь шарі, тому якщо не впевнені в своїх силах, то віддайте краще в сервісний центр.

Крім цього слід перевірити також справність інтегрованих пристроїв.  Як правило будь-який інтегрований пристрій випускається виробниками на стандартних чіпах, тому їх досить легко замінити, знявши аналогічний пристрій з іншого плати.

У більшості випадків у користувачів, які купили комп’ютер давно, причиною збоїв роботи материнки може послужити поломка системи охолодження.  Тому слід виправити помилки роботи радіаторів північного та південного мостів.  Для цього з радіатора нудно зняти старе покриття термопасти, вирівняти підошву і відполірувати її, після чого знову нанести шар термпопатси.  При цьому хотілося б зауважити, що багато хто користується термоскотчем.  Як правило, він швидко висихає, в результаті чого міст починає нагріватися.

Система охолодження північного і південного мостів

Серед поширених поломок є ще одна – пластикові пелюстки процесорного сокета.  Коли вони ламаються, то з’являється проблема установки радіатора на процесор.  Для коригування даної ситуації вам доведеться поміняти сокет цілком.  Однак будьте обережні, при невмілому поводженні можна вбити материнську плату зовсім.  Тому фахівці рекомендують з такою поломкою звертатися до майстрів, які пройшли школу пайки.

Ну і наостанок не завадило б згадати про несправності BIOS’а. До такого роду поломки може привести все, що завгодно: і встановлене ПЗ, і неправильне налаштування програмістом, і віруси. У таких випадках рекомендується прибрати розгін процесора, скинути всі налаштування і встановити рекомендовані або відновити прошивку спеціальною програмою в разі, якщо невелике рихтування не допомагає.

При виявленні несправності, яку ви не в змозі виправити, виконайте ремонт материнської плати Львів в сервісному центрі.

Де можна відремонтувати материнську плату ви можете дізнатися з оголошень у вашому місті.  Вибирайте тільки авторитетні компанії з перевіреною репутацією.  Просіть попередню діагностику, ціну і гарантію зробленого ремонту.

За скільки ви зможете відремонтувати материнську плату залежить від серйозності поломки.  Часом ціна ремонту порівнянна з покупкою нової плати, тому відразу після діагностики питайте скільки коштує відремонтувати материнську плату.  У разі дорогого ремонту краще купити нову, адже відремонтована ніколи не зрівняється з новою.