Ремонт куперів для води Львів. Обслуговування кулерів– це послуга, яка обов’язково потрібно власникові пристрою і співробітникам підприємства, де встановлений диспенсер.  Вода (виключаючи дистильовану) містить мінеральні солі, вони поступово осідають і накопичуються на внутрішніх поверхнях кулера.  Тому необхідна періодична чистка або заміна водопровідних трубок, ущільнювачів, кранів і їх стиків.  У разі виникнення несправності знадобиться купити запчастини для кулерів і замовити ремонт пристрою подачі води.  Розумне рішення – звернутися до одного постачальника для усунення перерахованих несправностей.

Нагрівальний елемент також потребує регулярного очищення від накипу.  Ті ж мінеральні солі, що інтенсивно осідають на нагрівальному елементі через постійне нагрівання, можуть привести в непридатність всю систему.  Відсутність регулярного обслуговування кулера протягом декількох місяців призводить до появи неприємного присмаку води.  Причини: накип і бактерії.  Тільки професійний дезінфікуючий засіб ефективно вирішить проблему.

Можливі несправності кулерів для води

Відсутність обслуговування довше шести місяців зумовлює появу різних неприємностей.  Першими виходять з ладу ущільнювачі кранів гарячої води: вплив високої температури і розчинених мінеральних солей – причина виникнення тріщин, наслідок втрати герметичності.  Кран починає протікати.  Потрібен терміновий ремонт кулерів для води у Львові.

Потім ламається нагрівальний елемент: мінеральні солі і відсутність очищення накипу призводять до появи мікротріщин в матеріалі, з якого виготовлений диспенсер.  Вода, що просочилася,викликає коротке замикання електромережі.  Тільки кваліфіковане і своєчасне обслуговування забезпечить тривалу і безаварійну експлуатацію кулера.

Коли з’являється необхідність ремонту кулерів для води?

Кулер від надійного виробника – запорука якості виробу і його безвідмовної роботи тривалий час після закінчення терміну гарантії.  Але ресурс будь-якого пристрою не нескінченний навіть при ідеальному обслуговуванні в період гарантійного терміну.  Час експлуатації багато в чому залежить від обраної марки виробника.

Ремонт кулерів для води Львів необхідний, якщо:

 • Обслуговування кулера не виконувалося більше року. Відсутність явних ознак поломки – не привід заспокоїтися;
 • Без очищення водопровідні трубки забиваються солями кальцію і магнію, нагрівальний елемент простіше замінити, ніж очистити від накипу;
 • Виникла очевидна поломка: немає охолодження або нагрівання, помітні протікання;
 • З’явився характерний запах – плавиться пластик. Це теж тривожний симптом.

Некваліфікований ремонт в таких ситуаціях не виправданий.  Навіть якщо термін гарантії минув, слід звернутися до офіційного представника і виконати ремонт кулерів для води Львів, поки ситуація не стала критичною.

Пропозиція з обслуговування та ремонту кулерів для води

При постачанні якісною питною водою офісу або будинку не діє принцип «купив і забув».  Крім систематичної доставки води, потрібно періодичне і регулярне обслуговування кулерів.  Фахівці нашої компанії  виконують повний комплекс робіт по ремонту, обслуговуванню та заміні поламаних запчастин для кулерів.  Наші конкурентоспроможні переваги:

 • оперативний виїзд до замовника в будь-який район Львова і Львівської області;
 • відмінний сервіс по ремонту кулерів і заміні складових;
 • робота з різними типами агрегатів, включаючи підлогові, настільні моделі, помпи і кулери з нижнім завантаженням;
 • гарантія на виконані роботи.

Основні причини поломок кулерів і їх усунення

Розглядаємо основні причини таких проблем як відсутність нагріву або охолодження води, галаслива робота або протікання кулера для води.

Чому зламався кулер?  Зламався він взагалі або просто некоректно налаштований?  Що потрібно знати, щоб полагодити кулер своїми руками без залучення майстра?  У статті ми відповімо на ці питання, а також розглянемо найпоширеніші поломки настільних і підлогових кулерів для води.

Ремонт кулера своїми руками – що потрібно знати?

Для налаштування і коректної роботи деякого обладнання потрібна допомога фахівця.  Якщо ж у вас немає можливості звернутися до майстра, першим кроком буде правильне формулювання проблеми.  Тут важливо розібратися: кулер дійсно зламався, або вас просто не влаштовує якість його роботи.  Від цього залежать ваші подальші дії.

Основні моменти, які потрібно знати для самостійного ремонту кулера для води у Львові:

 • Потрібно розібратися в інструкції. Якщо у вас немає її на руках, скачайте в інтернеті і вивчіть складові частини конструкції кулера.
 • Будь-який ремонт виробляєте тільки після виключення кулера з мережі електроживлення.
 • Не намагайтеся ремонтувати кулер, який знаходиться на гарантії!
 • Вам не доведеться часто морочитися з ремонтом, якщо будете своєчасно здійснювати чистку кулера і правильно його експлуатувати.
 • Краще зверніться в сервісний центр.

Кулер не охолоджує воду

Тут важливе точне формулювання проблеми: кулер або слабо / довго охолоджує, або не охолоджує зовсім.  Рішення і причини цих проблем абсолютно різні.

Якщо кулер погано або довго охолоджує, то причини можуть бути наступні:

 1. Некоректні налаштування терморегулятора. Як правило, кулери мають задані діапазони температур охолодження або нагрівання.  Якщо вам потрібна більш холодна вода, зверніться до інструкції від виробника.  Можливо, ви зможете вручну змінити температуру до потрібної вам.
 2. Кулер не встигає охолодити потрібну кількість води. Це поширена ситуація, якщо кулер знаходиться в місцях загального користування (в офісах, медичних і розважальних установах і т.ін.) Спробуйте якийсь час не користуватися обладнанням і перевірте, чи стала вода холодною, як зазвичай.  Дочекайтеся, поки погасне індикатор охолодження – це сигнал про те, що вода досягла встановлених температурних значень.

В умовах споживання великої кількості холодної води рекомендуємо купувати пристрій з компресорною системою охолодження – він здатний охолоджувати більшу кількість води, ніж кулери з електронним охолодженням, і розрахований на встановлення в таких закладах.

 1. Кулер встановлений поряд з іншим обладнанням, яке віддає тепло. Якщо поруч з кулером встановлений холодильник або мікрохвильова піч, то це не так страшно, але вкрай не рекомендується розміщувати обладнання поблизу кухонних плит, батарей, або піддаватися впливу прямих сонячних променів.  Тепле повітря може привести до поломки охолоджуючих елементів.  Спробуйте встановити кулер в іншому місці і перевірити, чи вирішено проблему.  Також важливо враховувати, що відстань між задньою стінкою кулера і іншими предметами або стіною повинна бути близько 10 см – це забезпечить правильну вентиляцію і коректну роботу обладнання.

Якщо кулер зовсім не охолоджує воду:

 1. Коректність налаштувань. У деякого обладнання є тумблери нагріву і охолодження, які потрібно включити після підключення кулера до мережі електроживлення.  При самостійному підключенні потрібно слідувати інструкції від виробника – там вказані ці моменти.
 2. Проблеми з компресорними гратами. При неправильному транспортуванні або встановленні решітка може пошкодитися і потрібна її заміна.  Для цього потрібно звернутися в сервісний центр.
 3. Проблеми з радіатором. Радіатор може пошкодитися також в ході транспортування або піддатися зносу.  У цьому випадку також потрібно звернутися в сервісний центр для заміни запчастини.  Фізичний вплив на радіатор могло привести до витоку фреону.  Якщо ж немає видимих ​​поломок (тріщин) на корпусі радіатора, можливо, потрібна дозаправка рідиною, яку також рекомендується провести в сервісному центрі компанії FIXME.
 4. Поломка або засмічення вентилятора. Ця проблема часто зустрічається у кулерів з електронним охолодженням, оскільки вони мають на увазі використання обладнання в чистих провітрюваних приміщеннях.  Якщо кулер знаходиться в гаражі або на складі, то засмічення цілком можливі.  Зверніться до фахівця, або підберіть натомість обладнання з компресорним охолодженням.

Для самостійної діагностики перевірте, чи горить індикатор охолодження.  Якщо горить, і вентилятор не працює, спробуйте його прочистити і змастити під пластмасовою заглушкою (в центрі вентилятора).  Якщо він не заробив, то проблема може бути з електронною платою, або ж потрібна заміна вентилятора.

 1. Поломка пластини Пельтьє. Елемент Пельтьє відповідає за перетворення тепла в холод і передачу його з однієї частини пластини на іншу – до радіатора – під впливом струму, що проходить через неї.  Пластина знаходиться за алюмінієвим радіатором вентилятора.  Діагностика цієї поломки можлива майстром по ремонту кулерів для води Львів.  Якщо вам сказали замінити пластину, то це можна зробити самостійно.  Також в ході заміни потрібно буде нанести на пластину термопаст з двох сторін і під’єднати елемент до відповідних червоного і чорного проводів плати.

Кулер не нагріває воду

Причини можуть бути ті ж, що і у відсутності охолодження води.  Насамперед перевірте коректність підключення кулера до мережі і подивіться, чи включені тумблери нагріву води.  Щодо підключення до мережі – проблема банальна, але причина може бути саме в цьому.  Буває, що кулер підключений через подовжувач – спробуйте обійтися без нього.  Можливо, проблема зникне.

Друга проблема – згоряння термозахисту диспенсера.  На жаль, це поширена проблема через неуважність і неправильну експлуатацію.

УвагаПерш ніж включати і перевіряти кулер, потрібно встановити бутиль з водою!  Справа в тому, що для правильної роботи кулера і щоб уникнути перегріву Тену, потрібно, щоб баки обладнання були наповнені водою.  Відсутність води супроводжується помилковим спрацьовуванням нагріву або охолодження, що призводить до згорання Тену, оскільки він змушений гріти не воду, а повітря.  Це стосується не тільки першого включення кулера, але і відновлення його роботи, якщо він деякий час перебував в бездіяльності.

Поломку Тену або термореле можна діагностувати самостійно при наявності тестера-мультиметра:

 • Перевірте працездатність обох термореле, які знаходяться на корпусі нагрівального бака води. Реле повинні бути короткозамкненими.  Якщо реле розімкнуте, потрібно натиснути кнопку між його виводами.  Натискання повинно супроводжуватися клацанням.  Якщо на одному з реле немає контакту – відповідно, проблема в реле.
 • Перевірте омічний опір контактів Тену. Якщо тестер показує нескінченність, то ТЕН доведеться міняти.

Ще частою причиною зниження якості роботи кулера може стати накип на стінках накопичувача кулера.  Ця проблема усувається і попереджається шляхом регулярних (приблизно раз на півроку) чисток кулера, а також вибором на користь води з низьким вмістом солей.

Кулер протікає

 1. У 95% випадків проблема криється в самому бутлі. Тріщини в бутлі призводять до розладу рівноваги гідравлічної системи кулера, через що вода і протікає.  Вам може здатися, що вода тече з-під низу кулера – так і є, при цій проблемі вона протікає через весь кулер і виливається на підлогу.  Цю проблему часом неможливо діагностувати просто завдяки візуальному огляду – спробуйте встановити інший бутиль і перевірити, чи усунуто витік.
 2. Також проблема може бути в тому, що заглушка зливного патрубку на задній панелі кулера погано закручена. Спробуйте щільніше закрутити її або придбати і замінити на нову.
 3. Тече одна з силіконових трубок подачі або відведення. Для діагностики відкрутіть задню панель і перевірте цілісність або герметичність приєднання трубок.  При наявності тріщин, трубки можна купити і замінити самостійно.
 4. Якщо у вас кулер з подачею води шляхом натискання чашкою, то перевірте, чи не розкрутилася деталь над важелем, або не з’явилося тріщин на пластику. Перевірте на предмет тріщин і зовні і всередині, під панеллю.
 5. Перевірте нагрівальний бак або бак холодної води. Якщо на них є краплі і знизу збирається вода, то варто звернутися до фахівця за заміною потрібної запчастини.

Часто при проблемі намагаються знайти інші причини, де написано саме, що кулер тече з-під низу.  При будь-якій поломці, що супроводжується протіканням, кулер буде протікати ЗНИЗУ, так як вода тече вниз – це фізика. Ваше завдання або завдання майстра – визначити де протікання починається, а не куди воно веде.

Не надходить вода з кранів

Це банально, але перевірте, чи відтиснуті важелі подачі води над кранами.

Якщо напір води менше звичайного, можливо, пора провести чистку кулера в сервісному центрі.

Кулер голосно працює, шумить

Хочемо звернути вашу увагу на те, що кулери не працюють безшумно.  Є характерні звуки, пов’язані з процесами охолодження і нагріву води.

У компресорному обладнанні шум може бути викликаний роботою компресора, в електронному – роботою вентилятора.

Для кулерів з нижнім завантаженням бутля характерний звук має робота насоса для подачі води в бак.

Якщо ви чуєте металевий тріск або деренчання, перевірте щільність закрутки болтів на решітці (конденсаторі) ззаду кулера.  Вони могли розхитатися, якщо ви недавно переміщали обладнання.  Якщо кулер вам тільки доставили, подивіться, чи знятий транспортувальний захист.

Причиною невластивого шуму може бути встановлення кулера на ділянці з нерівною поверхнею.  За допомогою рівня знайдіть рівну поверхню і встановіть кулер там – він повинен працювати тихіше.  Також зверніть увагу на відстань від кулера до стіни і інших предметів.  Як ми писали вище, потрібно залишати зазор близько 10 см.

Іншими причинами шуму можуть бути: витік фреону, пошкодження амортизаторів компресора, поломка вентилятора.

Незважаючи на гадану простоту усунення деяких проблем з роботою кулера, ми все-таки рекомендуємо вам звертатися в сервісний центр, особливо якщо кулер на гарантії.  В такому разі не радимо вам навіть чистити його самостійно – якщо ви по необережності пошкодити якусь деталь, це буде порушенням експлуатації, і ремонт кулера для води Львів доведеться здійснювати за гроші.