068-292-90-10
VIBER

Ремонт електроплит Львів. Вихід з ладу електричної плити – не така вже й рідкість.  Тут на початковому етапі важливо вчасно побачити відповідні ознаки, щоб виявити проблему на ранній стадії, щоб запобігти серьозному ремонту електроплити Львів.  В іншому випадку можлива поява більш серйозних поломок або виникнення аварійної ситуації, яка загрожує ураженням струмом або загорання.  Які первинні симптоми, які сигналізують про відмову того чи іншого вузла електроплити?

Ремонт електроплит

Відразу варто відзначити, що електроплита вважається побутовим приладом підвищеної небезпеки, тому відновленням працездатності пристрою повинен займатися співробітник спеціалізованого технічного сервісу.  Запчастини для електричної плити можна замовити в нашому інтернет-магазині.

У більшості випадків потрібна заміна деталей, що вийшли з ладу.  Наприклад, ТЕН ремонту не підлягає, якщо він несправний, доведеться купувати новий.  Те ж саме можна сказати і про терморегулятор: якщо його не вдається правильно налаштувати, необхідно замінити.  Цією ж процедури підлягають зламані датчики.  Перевірка блоку управління може виявити обрив або замикання в шлейфі: якщо його заміна не принесла результатів, доведеться міняти весь модуль.

Особливості індукційних електроплит

Якщо на такому побутовому приладі слабкий нагрів, зверніть увагу на посуд: його дно (товщина 2-6 мм) має відповідати розміру конфорки (мінімальний діаметр 12 см) і не бути деформованим.  Найкраще купувати спеціальні каструлі, чайники, сковороди, призначені для використання саме на індукційних електроплитках.  Якщо після правильного розміщення посуду нагріву все одно немає, причому на всіх конфорках, перевірте цілісність запобіжника, що знаходиться в клемній коробці.  У будь-якому випадку при виникненні проблем з електроплитою доцільніше викликати майстра.  Самостійні спроби ремонту електроплити Львів можуть тільки погіршити ситуацію, і не виключено, що непрофесійне втручання призведе до виходу з ладу більш дорогих деталей і відновлення працездатності приладу обійдеться значно дорожче.

Де замовити ремонт електроплити

При знаходженні побутового влаштування на гарантії, питання, де його ремонтувати, не виникає.  Але якщо це не так, майстерню доведеться вибирати самостійно.  Як це зробити?  Спочатку вивчіть в інтернеті пропозиції від різних компаній, порівняйте вартість послуг.  Давно працююча майстерня обов’язково матиме свій сайт, на якому розписана вартість різних видів ремонту електроплити у Львові, і інші його умови.  Не варто орієнтуватися тільки на ті майстерні, що ближче до дому: краще витратити час і отримати більш якісний ремонт.

При виникненні необхідності відправки плити для її відновлення в сервісний центр, спочатку відвідайте його офіс, поговоріть з майстром.  Якщо він має достатній досвід, то можливу причину несправності визначить в ході бесіди.  Поцікавтеся, які деталі будуть встановлюватися на вашу плиту: оригінальні (від виробника) чи ні.  Також уточніть гарантійний термін експлуатації відновленої електроплити, який повинен становити не менше півроку.

Топ 10 причин чому зламалася електроплита

При обслуговуванні та ремонті електроплит Львів слід дотримуватися запобіжних заходів, встановлені діючими правилами техніки безпеки і експлуатації електроустановок.  Виробляти ремонт, заміну і огляд елементів внутрішнього монтажу допустимо тільки при вимкненій і від’єднаній від мережі електроплиті.  Забороняються будь-які види перевірок включеної електроплити в сирому одязі і взутті, босоніж, мокрими руками.

1.     Немає електрики

Симптоми: індикатори не горять, кнопки управління і перемикачі не відгукуються.

Це одна з небагатьох проблем, які власник електроплити цілком може полагодити самостійно, навіть якщо у нього немає спеціальних інструментів.  Якщо на електронному дисплеї варильної панелі не загоряються індикатори, то, швидше за все, на плиту взагалі не надходить електроживлення.  Природно, тут не розглядаються зовсім вже фатальні випадки на кшталт відключення електрики по всьому будинку або під’їзді.

Для початку перевірте кабель живлення: чисто візуально все повинно бути в порядку, вилка ціла і неушкоджена, провід ніде не пошкоджений і не оплавлений, на дотик вилки гаряча.  Якщо проблеми в вилці, то або замініть її, або, якщо вона не розбірна – замініть шнур живлення.  Якщо кабель живлення десь перетиснено, то краще, звичайно, не ризикувати, і замінити його.

Цілком можливо, що якісь проблеми в електропроводці в місці підключення електроплити: встановити це просто – застроміть в неї шнур живлення будь-якого іншого електроприладу, який ви тільки що перевірили в іншу розетку.  Можна спробувати включити плиту в іншу розетку, якщо кабель до неї дотягнеться або у вас є відповідний подовжувач.  Якщо ж ніякі прилади в розетці не працюють, спочатку загляньте в розподільний електрощиток: якщо у вас в квартирі там стоїть окремий автомат на розетки, то його могло просто «вибити», і досить включити перемикач;  правда, залишається питання, а чому «вибило».  В інших випадках вам все-таки краще викликати електрика.  Якщо ж і в інших розетках інші прилади не працюють, швидше за все, «вибило» автомат електроживлення розеток всієї квартири – вам знову ж треба до щитка.  До речі, якщо після повторного включення електроплити автомат знову «виб’є», значить ваші справи кепські: подібні симптоми свідчать про наявність короткого замикання в електромережі плити, і тут вже без майстра не обійтися.

Не виключено, що у вас напруга в електромережі виходить за межі, дозволені для даної моделі: зазвичай вона від 200 до 240 вольт.  Якщо у вас є вольтметр, перевірте напругу в розетці: якщо вона не в порядку або нічим перевірити, доведеться кликати електрика.

2.     Стрибок напруги

Якщо стрибки напруги в вашій квартирі – звичайне явище, то будьте готові до реакції на них і електроплити.  У деяких моделях встановлений захист від перепадів напруги: після цього протягом декількох хвилин пристрій не включається.  Але якщо і через 10 хвилин електроплита не запрацювала, значить аварія не пройшла для неї безслідно:

  • згорів запобіжник;
  • через коротке замикання міг вийти з ладу один з нагрівальних елементів або його проводка;
  • зламалася електронна плата управління: електроніка особливо чутлива до перепадів напруги.

У будь-якому випадку в такій ситуації вам слід звернутися до фахівця, навіть якщо мова йде всього лише про запобіжник, що перегорів: по-перше, в сучасних плитах їх може бути кілька, і, найголовніше – не варто лізти в пристрій з високою напругою.

Порада: якщо ви постійно стикаєтеся у себе з перепадами напруги – придбайте стабілізатор напруги і підключіть плиту і інші чутливі побутові прилади до електромережі через нього.

3.     Неправильне підключення

Різні моделі плит мають різне маркування проводів і контактів, тому не виключено, що майстер просто переплутав їх при підключенні.  Ситуація, звичайно, екзотична, але всяке буває.

4.     Не працюють сенсори

Якщо ваша плита включається натисканням сенсора, при його несправності нічого працювати природно не буде.

В сучасних електроплитках часто велика частина управління режимами роботи виконується через сенсори: якщо вони не відкликаються на дотики або їх реакція невірна, ви навряд чи зможете користуватися вашою плитою, навіть якщо інше в ній справно.

Причин, через які можуть виникнути проблеми з сенсорами, загалом-то, не так і багато: вийшов з ладу блок управління або якісь проблеми з з’єднувальним шлейфом: в будь-якому випадку вам треба викликати кваліфікованого майстра, який, як мінімум,  зуміє точно встановити причину несправності, а як максимум – виконати якісний ремонт електроплити Львів.

Порушення правил експлуатації

Якщо ви помітили, що сенсори вашої варильної панелі не реагують або поводяться якось дивно, зовсім не обов’язково, що щось в плиті зламалося, можливі і більш прості причини:

  • Якщо сенсор спрацьовує з невеликою затримкою, цілком можливо, що так і задумано виробником, щоб не було випадкових спрацьовувань: цей момент треба уточнити в інструкції.
  • Перевірте, можливо ви самі встановили захист від дітей і не відключили його.
  • Найбільш природна причини – забруднення зовні або всередині скла панелі в місцях сенсорів: протріть його і перевірте ще раз.
  • Можливий і разовий збій: спробуйте перезавантажити панель, відключивши її при цьому від мережі на пару хвилин.

І не забувайте, що сенсори – вельми вразливі елементи електричної плити: вони погано переносять точкові удари, їх не варто поливати окропом і постійно ставити на них важкий посуд.

Порушення в проводці

Обриви або від’єднання проводів, що з’єднують сенсори з платою управління, або замикання в них приведуть до того, що сенсори нічого показувати не будуть і не стануть реагувати на дотики.  Необхідно «продзвонити» відповідну проводку, але це робота для досвідченого фахівця.

Несправний блок управління

Наслідки поломки блоку управління можуть відбитися на сенсорах найрізноманітнішим чином: вони можуть не працювати всі разом або тільки частково, може змінитися частота сканування сенсорів і так далі.

Проблем из самим сенсором

Зазвичай проблеми з самими сенсорами виникають на вже давно працюючих варильних панелях: можуть вийти з ладу конденсатори.  В принципі, можна спробувати їх замінити, але, як показує наша практика, це рідко допомагає.

Якісь інші можливі проблеми з сенсорами можуть визначити тільки фахівці за допомогою діагностичного обладнання.

5.     Несправність електропроводки

Часта причина відсутності напруги саме в електроплитках – розходяться або замикають контакти в клемній коробці: якщо при візуальному огляді видно почорнілі і обвуглені контакти, значить причина саме в цьому.  В принципі, ви самі можете виправити і зачистити контакти від окислення, але краще все-таки викликати електрика.

Проводи в процесі експлуатації можуть випадати з гнізд кріплення, перегорати, тертися об корпус, бути пошкоджені.  Для початку уважно огляньте потенційні проблемні місця: якщо при візуальному огляді виявити дефект не вдалося, потрібно буде продзвонити тестером кожен провід окремо.  Якщо і це не допомогло – телефонуйте в майстерню.

6.     Збій модуля управління

Симптоми будь-які: якщо вийшов з ладу блок управління, передбачити його поведінку неможливо: наприклад, плита може довільно включатися і вимикатися, індикатори гарячково блимати і тому подібні безумства, а отже ремонт електроплити у Львові неминучий.

7.     Перегрів

У сучасних плитах електроніка може заблокувати її включення, якщо вирішить, що прилад перегрітий: в цьому випадку треба переконатися, що охолоджуючий вентилятор час від часу включається і вентиляційні отвори нічим не закриті.

8.     Згоріла конфорка або ТЕН духовки

Якщо згорів один з численних нагрівальних елементів плити, її електроніка з міркувань безпеки цілком може взагалі заборонити включати пристрій: зазвичай в цих випадках висвічується код помилки, так що – читайте інструкцію.

Основна причина чому ТЕН виходить з ладу.

Якщо розібрати нагрівальний елемент, можна побачити зовсім просте його улаштування: трубка з алюмінію, нагрівальна спіраль (швидше за все з ніхрому) та наповнювач з дрібнозернистого кварцового піску.  Цей наповнювач грає подвійну або навіть потрійну роль: по-перше, передає тепло від нагрівальної спіралі до алюмінієвої трубки;  по-друге, запобігає зіткненню (контакту) нагрівальної спіралі з алюмінієвою трубкою.  Крім цього цей кварцовий пісок утримує витки ніхромовой спіралі в нерухомому стані з постійним кроком намотування.

Якщо з якоїсь причини кількість кварцового піску в алюмінієвій трубці було недостатньо, згодом в трубці утвориться ділянка, де піску менше або немає взагалі.  Таких ділянок може бути кілька.  На цих ділянках витки ніхромової спіралі можуть зблизитися, внаслідок чого їх нагрівання сильно збільшиться (може навіть розжарити до червоного або навіть до жовтого кольору ділянку Тену навпроти цієї ділянки), дріт втратить пружність і провисне під власною вагою, торкаючись зовнішньої сторони алюмінієвої трубки.  Якщо електродуховка обладнана захистом у вигляді заземлюючого проводу, струм в ланцюзі збільшиться, так як він почне протікати по короткому шляху, і в місці контакту нагрівальної спіралі з розпеченою алюмінієвою трубкою утворюється щось на зразок вибуху.  Спіраль в цьому місці перегорає, можливо, сплави з алюмінієвою трубкою, і тепер її залишається тільки викинути, а замість неї поставити нову.

Якщо електродуховка не обладнана захисним заземленням а просто включається в звичайну побутову розетку, таке теж може статися, тільки для цього необхідно провисання ніхромової спіралі відразу в двох місцях.

9.     Вийшов з ладу термостат

При несправності датчика температури (термостата) ви не зможете включити плиту: при відсутності сигналу від нього модуль управління справедливо вирішить, що плита все одно не буде працювати правильно, і попередить про поломку відповідним кодом помилки.

Якщо все нагрівачі працюють, духовка виставлена ​​на потрібну температуру, а пиріг при цьому стоїть і не запікається вже цілу годину, можливо, що вся справа в поломці термостату.  Достовірно визначити таку поломку на дому пересічному споживачеві досить складно, тому без виклику майстра з подальшим ремонтом електроплити Львів тут не обійтися.

10.                        Інші причини

Деякі моделі в цілях безпеки можуть забороняти одночасно включати потужну конфорку і духовку.

Окремі моделі відмовляються включатися при поломці вентилятора, що призводить до несправності системи охолодження.