068-292-90-10
VIBER

Ремонт духових шаф Львів. За останні роки все більш актуальним є придбання духової шафи.  І причина зрозуміла – за допомогою неї Ви розширите меню будь-якого закладу і прикрасите будь-який стіл до свята.

Що ж таке духова шафа?  Вона являє собою багатофункціональне високотехнологічне обладнання, яке послужить помічником в готуванні різноманітних страв.

Різновиди духових шаф

Устаткування буває наступних видів:

 • газова шафа. У неї нагрівання відбувається за допомогою газових пальників.  Всі моделі обладнані форсунками, що забезпечують автопереключення на балон;
 • електрична шафа. Нагрівання в ній  відбувається з використанням нагрівального інфрачервоного елемента.  Як результат, ступінь нагрівання регулюється чітко.

При виборі духовки визначиться з місцем її розміщення.  Вбудована техніка буває залежною (духовка розташована нижче варильної панелі, оперує нею; при цьому залежні агрегати і панель повинні бути виготовлені одним виробником. У крайньому випадку, уточнюйте у фахівців їх сумісність) і незалежною (сучасні духовки, в яких не потрібна сумісність з варильною плитою . Це обладнання можна розмістити в будь-якому місці кухонь).

Характеристики І функціонал

Виробники представляють два типи шаф – з конвекцією і без неї.  Функція конвекції забезпечує приладу рівномірне прогрівання.  Техніка з конвекцією має 2-4 Тени, оснащена безліччю режимів готування, а також вентилятором, який розміщується на задній стінці приладу.  Він забезпечує рівномірний розподіл повітря всередині.  Електродуховка без конвекції характеризується 3 режимами готування страв і наявністю 2-3 ТЕНів.

Розрізняють декілька типів панелей управління духовок:

 • механічне. Таке управління дуже просте і ходове;
 • електронне управління, при якому робота, вибір температурного режиму та режиму приготування здійснюється за допомогою електронних клавіш. Вся інформація відображається на дисплеї;
 • управління сенсорне здійснюється завдяки легкому дотику до електронного дисплею.

При придбанні шафи зосередьтеся на її функціоналі.  Крім стандартного набору характеристик, вона може обладнуватися грилем, пароварками, мікрохвильовою піччю, а в деяких – можна приготувати два різних блюда одночасно при різному температурному режимі!

Таким чином, можливостями духових шаф є:

 1. великий і малий гриль;
 2. розморожування продукції;
 3. гриль з конвекцією;
 4. автоматичний контроль температури;
 5. автоматичне самоочищення;
 6. тангенціальна система охолодження;
 7. пристрій примусового погашення полум’я;
 8. функція швидкого нагріву;
 9. електронний підпал і ін.

Обслуговування електродуховок

Запам’ятайте, якої б якості і ціни не був Ваш прилад, після експлуатації його необхідно чистити.  З метою полегшення даного заходу виробники кухонного обладнання розробили спосіб його самоочищення – каталітичне очищення.  При цьому відбувається блокування дверцят, розігрів до температури 500 градусів і весь бруд вигорає і зникає.

Також ключовою умовою вибору обладнання виступає безпека електродуховки.  У духових шафах безпеку забезпечують двері, які комплектуються 3 або 4 стеклами.  Під час роботи приладу на зовнішньому склі показник температури не перевищує 40-50 градусів.  Погодьтеся, в таких умовах ніхто не отримає пошкодження від торкання до скла.  Додатково дверцята шафи можуть бути обладнані автоматичним блокуванням, що запобігає відкриванню дверцят в процесі експлуатації.  Сучасні духовки оснащені системою повітряного охолодження.

Основні поломки духової шафи

Яким би якісним не було кухонне професійне обладнання, з часом воно може давати збої в роботі.  Це стосується і духових шаф.  При тому найвідоміші виробники не можуть дати Вам стовідсоткової гарантії нескінченної роботи приладів.  Якщо Ваш агрегат на гарантії, є можливість відремонтувати його безкоштовно, в іншому випадку всі витрати доведеться брати на себе і проводити ремонтні роботи – чи то своїми руками, чи то за допомогою професіоналів.  Давайте разом розберемося, як же впоратися з поломками духовок.

Ремонт духових шаф своїми силами?  Складності усунення порушеннь

Найчастіше ремонт духових шаф у Львові по гарантійному талону проводиться безкоштовно, однак бувають винятки, коли за ремонт потрібно платити:

 1. попадання в корпус гризунів, комах;
 2. поломка через регулярні перепади напруги;
 3. зміни в конфігурації приладу;
 4. неправильне підключення;
 5. на пристрої спостерігаються сліди від розтину, різного походження подряпини і потертості.

Якщо гарантійний термін обладнання закінчився, то ремонт духової шафи Львів повинен проводитися власноруч або у фахівця.  Для початку потрібно виявити причину поломки духовки.

Найчастіше в практиці мають місце такі поломки духових шаф:

 • Пошкодження ТЕНів

Про таку поломку свідчить нерівномірне приготування страв, тобто  коли при приготуванні одна сторона страви запікається досить, а інша – залишається недоготовленною.  У такому випадку рекомендуємо Вам підключити прилад і через відрізок часу за допомогою рушника доторкнутися до Тенів.  Якщо нагрівальний елемент холодний, значить він несправний і вимагає заміни на новий.  Провести заміну можна самостійно.

 • Несправність термостату

Коли в духовці температурний режим виставлений правильно і Тени справно працюють, а блюдо нерівномірно запікається, то, цілком ймовірно, став непридатним термостат.  Ліквідацію такого збою може призвести тільки фахівець.

 • Коди помилок

Сучасні духові шафи часто обладнані системою самодіагностики.  Коли в роботі приладу виникають несправності, можливі коди помилок з’являються на екрані.  У різних виробників коди свої.  Отже, перед усуненням поломки рекомендуємо детально вивчити інструкцію.

Частою причиною неполадок в роботі кухонного обладнання є неуважність споживачів.  Вони не щільно закривають дверцята шафи в процесі приготування, не чистять духовку, відключають по випадковості техніку від джерела живлення та ін. Як результат, всередині приладу скупчуються сальні утворення і бруд, а це тягне за собою перегрівання ТЕНів, які вже не можуть підтримувати задану температуру  .  Трапляються інші поломки.  Найчастіше виходять з ладу таймер, контакти та інші деталі.  Усунути такого роду аварії своїми силами не вийде, тому необхідно вдаватися до допомоги професіоналів, а це не завжди дешево.

У висновку хочеться сказати, що при покупці духової шафи керуйтеся набором обов’язкових умов: безпека і функціональне призначення обладнання, зручність у використанні та її зовнішній вигляд.  Ціна духовки завжди залежить від функціоналу.  Чим більше у неї можливостей, тим дорожче вона буде коштувати.

6 помилок у використанні духової шафи, які можуть її зламати

Якщо не вдається потоваришувати з кулінарією, можливо, справа не в невдалому рецепті або ваших навичках, а в духовці.  Впевнені, що правильно її використовуєте?

Уявити побут без духовки складно навіть тим, хто не захоплюється кулінарією.  Так чи інакше цей прилад використовується на кухні постійно.  Якщо духовка перестала нагріватися до потрібної температури, ви не можете включити таймер або виставити потрібну програму, необхідно викликати майстра.  Але для початку задуматися – що ви робили не так?  Перераховуємо кілька поширених помилок використання духової шафи.

1.     Не дочекалися остаточного прогріву

Навіть якщо ви дуже хочете скоріше почати готувати, важливо дочекатися, поки температура в духовій шафі досягне необхідного рівня.  Це важливо з двох причин: блюдо приготується краще і швидше, а духовка не працюватиме на знос, а значить прослужить довше.  Якщо у вас немає оповіщення про прогрівання, після включення почекайте 10-15 хвилин, як правило, за цей час температура досягає потрібної позначки.

2.     Рідко чистили

Духовку важливо чистити хоча б один раз на місяць.  Це потрібно не тільки для зовнішньої привабливості, а й для довгого терміну служби.  Бруд і залишки їжі можуть забиватися в щілини, заважаючи нормальній вентиляції, що рано чи пізно призведе до поломки.

Якщо не хочете зайвий раз зв’язуватися з побутовою хімією при збиранні духовки, можна зробити безпечні засоби для чищення.  Наприклад, на основі мила, соди і оцту.  Суміш робиться з півтора склянок харчової соди, половини склянки мила і чверті склянки білого оцту.  Все це ретельно перемішується і наноситься на внутрішню поверхню порожньої духовки чистою вологою ганчіркою на ніч.  Вранці залишки потрібно стерти, і ваша духовка знову засяє чистотою.

3.     Занадто довго використовували високі температури

Поломка нагрівального елементу, або ТЕНу, – найпоширеніша проблема, з якою звертаються в майстерні для ремонту духової шафи у Львові.  Одна з причин, через яку ТЕН може вийти з ладу, – тривалий вплив високих температур.  Наприклад, коли на носі свято і духовка працює на граничній потужності без перерви майже весь день.  При такій експлуатації нагрівальний елемент може швидко згоріти.  Тому вибирайте щось одне: швидку підготовку на граничних температурах або більш повільну, але при низькій потужності.

4.     Не стежили за відключенням програм

Не можете перемкнути програму на дисплеї?  Це може відбутися з кількох причин.  Одна з них – стрибок напруги, а друга – ваша забудькуватість.  Якщо ви вже включили один з режимів і забули його вимкнути, перш ніж вибрати наступний, духовка не дасть вам переключитися.  Щоб виправити ситуацію, вимкніть прилад від мережі, а потім увімкніть знову.  На жаль, якщо це не допомогло, доведеться викликати фахівця.

5.     Різко закривали дверцята

На дверцятах духовки є спеціальний ущільнювач.  Якщо його пошкодити, температура всередині шафи не підніметься високо, зупинившись на позначці близько 100 градусів.  Найперша ознака цієї несправності – занадто довге приготування страви.  Наприклад, замість 40 хвилин, заявлених в рецепті, пиріг готується вже півтори години і все одно ще сирий.  Значить, духовка не дає достатньо тепла, щоб блюдо пропеклося, а одна з можливих причин якраз в механічному пошкодженні ущільнювача на дверцятах.

6.     Включали прилад мокрими чи брудними руками

Перше, що страждає від таких маніпуляцій – вмикач і перемикач.  Він моментально виходить з ладу, якщо всередину потрапляє вода або бруд.  Включити духовку або переключити режими в такому випадку не вийде, а виправити ситуацію можна буде тільки шляхом заміни перемикача в сервісному центрі  FIXME у Львові.