Ремонт чайників Львів. Хто стане сперечатися про переваги електрочайників перед його звичайним побратимом, який, при забудькуватості свого господаря може википіти і вигоріти, після чого його необхідно викинути на смітник, так як він буде протікати.

Але і він може перегоріти, наприклад, через пікові навантаження електромережі.

Користуватися несправними електроприладами небезпечно, якщо десь проводи зламалися, через тріщини в корпусі підтікає вода і потрапляє на підставку. Все це може привести до електротравми.

Серед поширених поломок, що вимагають ремонту електрочайника у Львові, найчастіше зустрічаються: механічні пошкодження корпусу в процесі експлуатації, перегорання Тену, пошкодження електричного термореле або шнура.

Причини несправностей

Зазвичай побутовий електричний прилад ламається за стандартними причинами:

  • пошкодження фільтру;
  • скупчення накипу на нагрівальному елементі;
  • ослаблення біметалічної пластини;
  • несправність вимикача, вилки, електричного шнура, термозапобіжника;
  • протікання води;
  • несправність показника рівня води (шкали);
  • пошкодження прокладки;
  • пошкодження дна;
  • збій в роботі нагрівача.

У майстерні або сервісному центрі досвідчені майстри швидко встановлять причину поломки. Виконають ремонт чайника, при необхідності проведуть заміну деталі, що вийшла з ладу.

Якщо необхідна заміна розбитого корпусу або встановлення нового електронагрівального елементу, нові деталі, що встановлюються, повинні бити аналогічними або взаємозамінними запчастинами і підходити марці і моделі Вашого електрочайника.

Дрібний ремонт, такий як заміна шнура, може бути проведений в присутності замовника.

Незважаючи на те, що принцип роботи електричних чайників, вироблених різними фірмами однаковий, але, тим не менш, є різні конструктивні особливості, які необхідно враховувати, проводячи ремонт чайника Львів і післяремонтне тестування електроприладу.

Майстри сервісного центру компанії FIXME, виконавши ремонт, дають гарантію нормальної роботи чайника при дотриманні правил користування електроприладом згідно з відповідною інструкцією.

Довіртеся професіоналам, і Ваші електроприлади ще довгі роки будуть радувати Вас своєю бездоганною роботою.

Покроковий ремонт електрочайника в домашніх умовах!

Електрочайник перестав нагрівати воду.  Чи включається не завжди або вимикається, ще не закип’ятивши воду.  Виходу пристрою з ладу не передувало явне замикання з вибиванням реле в щитку, не було диму і запаху горілої ізоляції.  Якщо все так, то варто зробити всього лише нескладне техобслуговування.

Розберемо детально методи пошуку несправності та ремонту електричного чайника Львів з поширеними несправностями типу «не кип’ятить” або “не включається”. Більшість чайників цінової категорії до 800 – 1500 гривень, зроблені, швидше за все, в Китаї. Тому їх надійність, як правило, знаходиться на відповідному рівні.

Як правило, досить оглянути і почистити всі контакти.

Увага!  Чайник обов’язково відключити від мережі (вийняти вилку з розетки)!  При виконанні нижчеописаних робіт, необхідно ознайомитися з елементарними правилами електробезпеки і дотримуватися їх.

Що знадобитися для ремонту електрочайника?

Нам потрібні такі інструменти: викрутка хрестова або плоска (в залежності від типу шурупів) і мультиметр (тестер).

Приступимо до ремонту електрочайника

Насамперед потрібно переконатися в тому, що напруга в побутовій електричній мережі 220 вольт, дійсно є. Нерозумно і банально на перший погляд, але це один з алгоритмів пошуку несправності. Як визначити. Досить увіткнути в розетку інший електроприлад і перевірити напругу в розетці.

Після розбору електрочайника відразу перевіримо, чи працює ТЕН, для цього виміряємо його опір за допомогою тестера (мультиметра). Мультиметр показує значення 172 Ома, це в нашому випадку, у вас можуть бути інші значення, що нам говорить про справність Тену. Якщо у вас нескінченний опір, то вам не пощастило, ТЕН прогорів і вийшов з ладу. Дисковий ТЕН заміні не підлягає, спіральний ТЕН ще можна поміняти, він зустрічається у продажу. Отже ТЕН справний, йдемо далі.

Далі потрібно продзвонити за допомогою тестера підставку від електричного чайника. Беремо тестер і продзвонюємо ланцюг по черзі з електричної вилки і гнізда на підставки від чайника. На підставці в гнізді можливо у вас буде 3 провідника, третій це земля, в нашому випадку ця захисна земля з’єднує електрично корпус чайника і бічний (земляний) вивід з євровилкою. Дивимося наявність ланцюга по мультиметру і відсутність ознак нагару на контактах. Якщо в підставці не обірвався ланцюг (що є рідкістю) і відсутній нагар, можна переходити до розбору електрочайника. Хоча правильніше було б відразу заміряти опір на самому чайнику, але пророблена операція не буде зайвою і не відніме у вас багато часу.

Починаємо ремонт з підставки чайника

У пазах розетки розташовані два контакти, які через провід і вилку з’єднують пристрій з мережею 220 вольт.

Контакти повинні бути чистими, без чорного нальоту кіптяви.  При необхідності, їх треба почистити тампоном, змоченим в спирті.  Якщо не допомагає, то дрібним надфілем.  Контакти повинні бути цілими і мати рухливість вгору-вниз.

Після огляду і чищення можна випробувати роботу електрочайника.  Якщо проблема залишилася, треба продовжити обслуговування.

Тепер треба переконатися в цілісності з’єднання підставки з мережею 220 вольт

Це можна зробити двома способами:

Перший спосіб – підключити пристрій до мережі.  Індикатором напруги перевірити наявність фази на одному з контактів.  Перевернути вилку в розетці і переконатися, що і на іншому контакті є напруга.

Другий спосіб має на увазі наявність тестера і вміння ним користуватися.  Тестер треба встановити в режим продзвонювання.  Один з щупів з’єднати з одним з контактів, а інший з одним або іншим полюсом вилки.  Якщо цей ланцюг не ушкоджений, тестер подасть звуковий сигнал.  Аналогічно перевірити інший контакт.  Якщо обидві ланцюга “контакт-вилка” справні, то обстеження підставки закінчено.  Якщо хоча б одне з кіл не продзвонюється, потрібно розкривати підставку.

Розкрити підставку легко.  Для цього треба викрутити два гвинти кріплення проводу знизу.  На кришці і на боці корпусу треба зробити мітки, щоб не плутатися при складанні.  Розкрити кришку за допомогою тонкої викрутки.  Щоб завершити операцію, треба викруткою віджати дві кліпси.

Усередині підставки треба переконатися, що клеми і контакти в порядку.

Якщо це так, то проблема в вилці або, що менш ймовірно, в проводі.  Їх треба замінити.  Але якщо згоріли контакти, то підставка далі не підлягає ремонту.  Її доведеться замінити.  Розпитати у знайомих або в сервісі.

Переходимо до ремонту самого електрочайника

Якщо у підставки немає проблем, слід перейти до обстеження самого чайника.  Особливих складнощів в цьому немає.

Спочатку треба продзвонити тестером струмоприймач знизу чайника.

Якщо продзвонювати (показник на дисплеї відмінний від 1 в режимі прозвонювання), значить нагрівальний елемент (ТЕН) справний.  В цьому випадку можна продовжувати роботу.  Якщо ж непродзвонюється (дисплей показує 1), то ТЕН несправний.  Тоді чайник ремонту не підлягає з міркувань нерентабельності.

Для подальшого обстеження треба зняти нижню панель чайника (дно).  Для цього відкрутити три гвинти.

Усередині випробувати працездатність трьох термопар.  Вони повинні бути цілими і злегка вигнутими.

Потім послідовно включаємо вимикач і натискаємо на кола термопар.  При цьому вимикач повинен спрацьовувати на відключення.

Далі треба відкрутити ще три гвинта, щоб забезпечити доступ до блоку контактів знизу.  Перш, ніж перевернути блок, треба звільнити з держаків тонкі проводки діодного підсвічування.

Необхідно також звернути увагу на дуже невеликий пластмасовий штовхач, який ніяк не закріплений.

Треба перевірити цілісність двох контактних пар.

У більшості випадків проблема саме в їх поганому стані.  Якщо вони не обгоріли, то їх достатньо почистити спиртом або надфілем.

І чайник ще послужить вам довгий час!