Ремонт будівельних фенів Львів вимагає терміновості і знання своєї справи.  З кількох десятків сервісних центрів у Львові тільки одиниці є професіоналами своєї справи.  Сервісний центр компанії FIXME у Львові авторизований провідними виробниками техніки.  Тому ремонт будівельних фенів у Львові не представляє для нас складності.  Ми якісно робимо свою роботу.

Будівельний фен – це інструмент, мета якого є нагріти повітря в зазначеному місці.  Він допоможе вам змінити структуру матеріалу під впливом гарячого повітря або спеціально вплинути на робочий процес, може бути укомплектований різними насадками.

Він використовується: для зняття старого покриття з стель, зі стіни, дверей, зварювання, згинанні пластмас, розморожування замерзлих труб і багато іншого.  Але при ігноруванні умов експлуатації може легко вийти з ладу.  В такому випадку ми не рекомендуємо здійснювати ремонт будівельних фенів Львів своїми руками без належного досвіду, а радимо звернутися до фахівців нашого сервісного центру для отримання кваліфікованої допомоги в усуненні будь-яких несправностей.

Проблеми, що зустрічаються нам найчастіше:

Вироблення апаратом свого ресурсу – основний фактор, що тягне несправність.  Крім інтенсивності і часу використання, можна виділити ряд інших причин, що тягнуть за собою відмову або некоректну роботу, а саме:

 • неадекватні умови експлуатації, зайвий перегрів, наприклад;
 • надмірні механічні дії (удари та інше);
 • неправильне зберігання і догляд.
 • Зламаний шнур живлення. Можливі причини: механічна поломка шнура (наприклад щось сильно придавило провід) або тривале використання фена на максимальній потужності.
 • Зламана кнопка включення інструменту або перемикання температури. Це не така вже й страшна поломка, але вона може призвести до більш серйозного пошкодження.  Наприклад: вихід з ладу випрямних діодів, резисторів, тиристора і багатьох інших частин мікросхем.
 • Перегорів двигун або вентилятор. Це досить складна проблема, тому щоб її виявити зверніться до фахівців.
 • Перегоріли дроти всередині приладу.

Цей перелік можна розширити заводським браком, але в подібних ситуаціях найчастіше проблема вирішується за рахунок гарантійних зобов’язань виробника фена, що реалізуються торговим підприємством, що продав його.

Незважаючи на гадану простоту пристрою, ремонт технічного (будівельного) фена Львів – завдання нетривіальне.  Крім електричної частини, що вже вимагає специфічних знань при відновленні, практично кожна модель містить складні електронні компоненти, на усунення несправностей яких здатні виключно профільні фахівці.  Наш сервісний центр має штат кваліфікованих співробітників, які багато років виконують ремонт електроінструменту будь-якої складності і призначення, будівельних фенів в тому числі.

Найбільш вразливі місця будівельних фенів

Будь-яка модель агрегату складається з механічної, електричної та електронної складових.  Кожна з них може виходити з ладу, але зазвичай до нас звертаються з наступними несправностями:

 • Повна відмова пристрою (не включається зовсім) може викликатися дефектами електрики. Найчастіше лікується заміною кабелю живлення, хоча можуть бути і більш серйозні причини.
 • Неможливість регулювання температури вказує на несправність електроніки. Швидше за все, буде потрібна повна заміна електронного блоку управління, але, в залежності від моделі, він може бути ремонтопридатним.
 • Відсутність нагріву може провокуватися як обривом спіралі, так і несправністю системи управління. Залежно від причини, замінюється або відновлюється працездатність несправного компонента.
 • Досить часто спостерігається знос підшипників. Ясно, про їх ремонті мова не ведеться.  Потрібна заміна на нові, бажано, оригінальні або гідні аналоги.
 • На вихід з ладу двигуна вказує відсутність нагнітання повітря. Але далеко не завжди доводиться міняти електромотор.  Іноді досить усунути проблеми з його щіткової системою (залипання, забруднення і т. ін.).  Якщо ж заміна неминуча, то ніякий аналог не підійде.  Необхідний оригінальний двигун.

Зрозуміло, різновидів поломок, що усуваються нашими фахівцями, значно більше, але відбуваються вони значно рідше і не включені до цього переліку.

Необхідність звернення до професіоналів

Спроба виконати ремонт будівельного фена Львів самостійно найчастіше не приводить до успіху, за винятком усунення елементарних поломок, типу перелому кабелю живлення.  Звернувшись же в наш сервісний центр, клієнт має право розраховувати на наступні преференції:

 • якісний ремонт будь-якого промислового фена;
 • гранично стислі терміни виконання замовлення;
 • розумне ціноутворення, включаючи індивідуальну роботу з замовником;
 • сертифіковані матеріали і оригінальні комплектуючі;

Крім того, в процесі ремонту будівельного фена Львів в обов’язковому порядку проводиться супутнє його технічне обслуговування та обстеження на предмет виявлення вузлів в передаварійному стані.  Подібна діагностика дозволяє замінити їх, зрозуміло, з відома клієнта, в процесі поточного ремонту.  Це економить і фінанси, і час.

Ціни на ремонт будівельних фенів у Львові в сервісному центрі компанії FIXME – фіксовані.  В процесі відновлення можуть знадобитися запчастини.  Однак, часто в них немає ніякої потреби.  Вартість запчастин адміністратор попередньо погоджує з Вами.  Жодних сюрпризів.  Техніка оживає тільки після вашої згоди.

Як виконати ремонт будівельного фена?

Під час ремонту і монтажу різних конструкцій будівельний фен використовується для розігріву застарілих лакофарбових покриттів, які по-іншому буде складно видалити з поверхні.  Також його застосовують на будівництві при пайці металу і під час роботи з пластиковими трубами, яким при нагріванні можна надати потрібну форму вигину.  Однак варто враховувати, що будівельний фен – складний пристрій і при неправильній експлуатації він може отримати серйозні пошкодження, усунення яких потребує витрат часу і сил.

Самостійне виконання ремонту обладнання може стати необхідністю в разі, якщо термін гарантії вже закінчився, або у вас немає можливості зупиняти роботи на той період, поки пристрій буде знаходитися в сервісному центрі.  У такій ситуації вам необхідно знати, як діагностувати поломку і проводити ремонт.

Будова будівельного фену

Основними елементами будь-якого подібного пристрою є:

 • нагрівальний елемент;
 • невеликий двигун;
 • вентилятор.

Повітря нагнітається вентилятором і проходить через нагрівальний елемент, набуваючи потрібну температуру, і виходить через сопло.  Такий пристрій відрізняється від фена, яким ми сушимо волосся тільки потужністю, в іншому вони працюють за схожим принципом.  Для розрахунку продуктивності використовується показник пропускної здатності: скільки літрів повітря може проходити через обладнання в хвилину.

Додатковий функціонал забезпечує зручність в роботі і в той же час ускладнює його будову.  У числі таких функцій може бути:

 • світловий індикатор рівня нагріву;
 • можливість регулювання температури;
 • можливість регулювання сили повітряного потоку;
 • змінні насадки для роботи з різними матеріалами.

Якщо ви маєте справу з моделлю, функціонал якої значно розширено, то має сенс звернутися до фахівців з ремонту.  Оскільки діагностика і заміна деталей в цьому випадку може зажадати спеціальних знань.

Діагностика поломки

Як правило, будівельний фен виходить з ладу через недотримання вимог експлуатації.  При перекручуванні шнура може статися його залом, а надто довга робота може привести до перегріву обладнання.  Фахівці називають такі поломки обладнання, які трапляються найчастіше:

 • поломка шнура харчування в місці перегину;
 • дефект кнопки пуску і інших елементів управління;
 • перегорання внутрішніх проводів;
 • порушення цілісності нагрівального елементу;
 • перегорання або перегрів двигуна і вентилятора.

Найскладнішими поломками вважаються якраз несправність двигуна і вентилятора – їх, швидше за все, доведеться замінити.  При цьому знайти необхідні деталі буває досить складно.

Як виявити несправність?

Будівельний фен не включається або працює не в повну потужність?  Значить, в першу чергу, необхідно оглянути обладнання.  Перевіряємо цілісність проводу живлення, вилки, функціонування кнопок включення і регулювання температури.

Далі випробуємо обладнання при роботі в різних режимах.

 • Якщо при включенні пристрій видає холодне повітря з сопла, несправність стосується спіралі.
 • Якщо ж повітря зовсім не подається, можливо, сталася поломка вентилятора або двигуна.

Щоб уточнити причину поломки може з’явитися необхідність виконати розбір електроприладу.  Тоді вам знадобиться фотоапарат: кадри поетапного розбору конструкції допоможуть потім правильно зібрати пристрій.

Ремонт будівельного фена своїми руками

Приступати до процесу ремонту будівельного фену Львів можна відразу, як тільки буде проведена діагностика.  Для цих цілей вам може знадобитися викрутка і паяльник, а також деталі, які підлягають заміні.

 • Заміна спіралі (Тену) зазвичай не викликає особливих складнощів. У цьому випадку варто враховувати значення опору.
 • Провідники, які від’єдналися, можна закріпити в потрібне місце за допомогою паяльника.
 • Якщо необхідно провести заміну конденсатора, то підбирати потрібну деталь варто по ємності і номінальному значенню напруги.
 • Несправність електродвигуна в основному вирішується його заміною, проте виконати її не так просто.

Для заміни зовнішнього дроту вам також знадобиться розібрати корпус пристрою і від’єднати спочатку пошкоджений дріт.  Під час роботи намагайтеся всі деталі складати в одну ємність, щоб нічого не загубилося.  Якщо у вас є які-небудь сумніви у власному вмінні виконувати ремонт будівельного фену Львів, то відновлення роботи свого будівельного фену краще довірити фахівцям сервісного центру.