Ремонт алкотестерів Львів. Алкотестер вимірює кількість алкоголю в крові людини або в повітрі, яке він видихає. Даний прилад періодично потребує ремонту, налаштування вимірювальної частини. Його необхідно спеціально готувати до перевірки з боку органів контролю.

Тим, хто здійснює ремонт алкотестерів у Львові і потрібно відправляти прилади, для виконання всіх цих операцій. Співробітники таких організацій проходять спеціальну підготовку, де навчаються усувати несправності даних приладів. Вони працюють з різними типами алкотестерів від популярних виробників.

Алкотестери повинні проходити перевірки в державних органах, тому вони потребують спеціальних тестів, які виробляють сервісні центри, в тому числі сервісний центр компанії FIXME. Необхідно переконатися в справності приладу і в тому, що він відповідає технічним характеристикам від фірми-виробника.

В організаціях які виробляють ремонт алкотестерів у Львові, все це і робиться. Там проводиться детальна діагностика приладу. Алкотестер властиво змінювати свої показники з плином часу. Даний факт говорить про те, що їх потрібно ретельно перевіряти на особливих приладах, які є в сервісних центрах.

Ми здійснюємо заміну сенсора, очищення сенсора, заміну акумуляторних батарей, налаштування алкотестера, дрібні ремонтні роботи.

Як правило вихід з ладу алкотестера відбувається через недбалу експлуатацію – подачу високих концентрацій алкогольних парів, що викликає несправність чутливого елемента алкотестера. Можливий ремонт алкотестера Львів за допомогою заміни чутливого елемента і налаштування приладу.

Тривала експлуатація приладу і велика кількість перевірок призводить до забруднення сенсора алкотестера від видиху людей. Погано оброблені мундштуки також викликають прискорене забруднення, внаслідок чого алкотестер починає працювати некоректно.

Алкотестер: як користуватися і відкалібрувати

Користуватися алкотестером необхідно згідно з інструкцією, тоді його показання будуть вірними. Щоб прилад приніс практичну користь, потрібно вивчити правила його застосування.

Що показує алкотестер

Алкотестером називають невеликий прилад, який заміряє вміст алкоголю в крові людини і визначає ступінь сп’яніння. Існуючі моделі алкотестерів можна розділити на безліч категорій – контактні і безконтактні, напівпровідникові і електрохімічні, побутові і професійні.

При цьому принцип роботи алкотестера залишається одним і тим же. Користуватися ним потрібно наступним чином:

 • пристрій включають в роботу кнопкою живлення, і якщо девайс належить до контактної категорії, підключають мундштук;
 • тестовану людини просять видихнути через рот в мундштук або в отвори для забору повітря на корпусі безконтактного алкотестера;
 • після видиху повітря потрапляє на чутливий датчик всередині пристрою і запускає електричну реакцію;
 • датчик передає отримані відомості мікропроцесору, який обробляє і виводить результати.

Алкотестер показує, скільки етанолу міститься в крові людини

На екрані алкотестера відображається, скільки етанолу присутнє в диханні тестованої людини – показник може виражатися в проміле, відсотках або міліграмах на літр. Якщо показник вище встановленої безпечної норми, то це свідчить про легке або важке сп’янінні людини, навіть якщо сама вона цього не усвідомлює.

Найчастіше алкотестерами доводиться користуватися співробітникам патрульної поліції якщо необхідно визначити, чи тверезий водій транспортного засобу. Але нарівні з ними алкотестерами користуються медики при огляді окремих груп пацієнтів, також затребувані алкотестери для передрейсового огляду водіїв. У придбанні комплектуючих часто зацікавлені самі водії, якщо користуватися приладом, можна перевірити, чи вивітрився з крові алкоголь після недавнього застілля.

Калібрування алкотестера своїми руками

Незалежно від різновиду і вартості всі алкотестери обладнані зсередини чутливим датчиком. Він може бути напівпровідниковим або електрохімічним, інфрачервоним, в будь-якому випадку, саме від нього залежить точність вимірювань, проведених пристроєм.

І у бюджетних, і у найкращих алкотестерів є слабке місце – чутливість їх сенсорів з часом знижується. Кожне використання девайса призводить до того, що сприйнятливість датчика незначно погіршується – і якщо спочатку користуватися ним можна точно так само, без спотворення результатів, то рано чи пізно алкотестер почне видавати невірні показання. Додатково чутливість датчика знижують занадто часті використання приладу, контакт сенсора з повітрям, концентрація парів етанолу в якому дуже висока, а також продування через датчик повітря з домішкою сигаретного диму або слини.

Якщо електронний алкотестер почав надавати невірні показання, викидати його не потрібно, достатньо провести калібрування приладу, щоб знову їм користуватися. Калібрування є налаштування заново або заміна чутливого сенсора, після цього прилад знову готовий до роботи і показує результати з максимальною точністю.

Бюджетні моделі часто можна відкалібрувати в домашніх умовах

Власники індивідуальних і професійних алкотестерів зацікавлені в тому, щоб виконати калібрування самостійно без залучення сервісного центру. У деяких випадках це дійсно можливо.

Багато моделей індивідуальних алкотестерів мають знімну кришку на задній стороні корпусу, під якою і ховається чутливий датчик. Якщо девайс належить саме до такого типу, то для калібрування досить:

 • зняти кришку;
 • акуратно захопити пальцями і витягнути з гнізда невеликий напівпровідниковий датчик;
 • поставити на його місце заздалегідь придбаний новий сенсор, бажано точно такий самий;
 • закрити кришку і включити пристрій.

Девайс зі змінним датчиком після заміни сенсора буде повністю готовий до того, щоб їм користуватися, проводити над ним будь-які додаткові маніпуляції не буде потрібно.

На жаль, самостійному калібруванню підлягають далеко не всі алкотестери. Пристрої професійної категорії і індивідуальні девайси без доступу до датчика, наприклад, алкотестер Driver Safe, доведеться віддавати в сервісний центр – в домашніх умовах ніяким способом відкалібрувати їх не можна. Налаштування сенсора повинні здійснювати фахівці, які на обладнанні зможуть повернути датчику чутливість і привести його у відповідність з установленим еталоном.

Увага! Періодичність калібрування для алкотестера вказується в інструкції до приладу.

Залежить вона від класу і ступеня надійності пристрою – недорогі напівпровідникові алкотестери рекомендується калібрувати після кожних 200 перевірок, пристрої преміум-класу підлягають калібруванню раз в кілька місяців.

Девайси професійного рівня відкалібрувати своїми руками неможливо

Як користуватися алкотестером

Як користуватися девайсом, можна вважати інтуїтивно зрозумілим. Як правило, потрібно включити прилад і подути в мундштук для алкотестера або в отвори на корпусі, якщо прилад безконтактний. Але для отримання точних результатів рекомендується дотримуватися кількох загальних правил:

 1. Сила видиху повинна бути середньою, не надто слабкою і не надто сильною, при цьому повітря потрібно видихати повільно і рівномірно.
 2. Перед тим, як користуватися девайсом, краще не курити і не вживати кефір, квас, валокордин, не полоскати рот спиртовмісними бальзамами для ясен. Все це може відбитися на точності тестування і дати завищені результати.
 3. Якщо перевірка на тверезість проводиться практично відразу після прийому алкоголю, то почекати потрібно хоча б 20-30 хвилин. Безпосередньо після прийняття спиртного залишки напою залишаються в роті, і девайс показує дуже високий вміст алкоголю у видихуваному повітрі. Якщо прополоскати рот і використовувати прилад раніше, ніж через 15 хвилин після пиятики, результат все одно буде недостовірним, алкоголь за цей час ще не встигне як слід всмоктатися в кров.

Порада! Користуватися девайсом не рекомендується заради розваги в ході бурхливого застілля.

Висока концентрація етанолу в повітрі, що видихається негативно відбивається на чутливості датчика, якщо користуватися ним в такому режимі дуже часто, то і на калібрування нести прилад доведеться раніше.

Driver due to being subject to test for alcohol content with use of breathalyzer

Який купити алкотестер? Як вибрати?

Короткий огляд алкотестерів, для полегшення прийняття обґрунтованого рішення про те, який прилад підходить саме вам. Ми розповімо які фактори слід враховувати при виборі алкотестера і зробимо огляд чотирьох видів алкометрів, доступних на ринку сьогодні.

При виборі алкотестера слід враховувати безліч чинників. В першу чергу – точність, якщо звичайно ви не просто хочете купити алкотестер або який-небудь автомобільний гаджет. Згодом, всі алкотестери повинні проходити калібрування. Калібрування – процес, в якому ви програмуєте внутрішнє програмне забезпечення приладу, так що він може оцінити конкретні рівні концентрації алкоголю в крові. Якщо датчик насичується, то результати можуть стати невірними.

Наприклад, при покупці годинників, ви спочатку встановлюєте точний час. Проте, з плином часу час поступово дрейфує на кілька хвилин, і в кінці-кінців може бути зміщений на зовсім небагато. Тому при виборі алкотестера, вкрай важливо вибрати пристрій, який здатний бути відкаліброваним тобто є обслуговуваним. До таких моделей алкотестерів можна віднести всі алкотестери серії AlcoScan, AlcoScent і алкотестери фірми від кмпаніі виробника Drager.

Ми настійно рекомендуємо купувати алкотестери, які вимагають використання мундштука при захопленні проби повітря, що видихається. Будь-який алкотестер, який не вимагає використання мундштука дозволяє іншим домішкам змішуватися зі зразком дихання, а це може значно змінити точність показання приладу.

Ще варто звернути увагу при виборі на те, що кращі алкотестери здатні визначати як тривалість, так і силу видиху.

Існують два основних типи алкотестерів на ринку України:

 • Напівпровідникові;
 • Електрохімічні;

Наявність напівпровідникових алкотестерів різко зросла за останні кілька років. Основною перевагою даного типу алкотестерів, є те, що вони відносно недорогі. Напівпровідникові моделі діляться на дві категорії: персональний клас і професійний клас. Найпошириніші моделі алкотестерів для персонального застосування це: AlcoScan AL 2500 elite і AlcoScan AL 5500.

Електрохімічні алкотестери є золотим стандартом портативних пристроїв. Їх використовують співробітники міліції, роботодавці і т.ін. Це професійного рівня прилад, має високу точність, але одиниці паливних елементів (електрохімічні сенсори) розроблені так, щоб бути більш конкретним в напрямку виявлення алкоголю. В результаті цього максимально знижений ризик помилково-позитивних свідчень безалкогольних речовин. Основний недолік – це висока ціна. Основні моделі алкотестерів на електрохімічному сенсорі: AlcoScan AL 8000, AlcoFind (AlcoScent) DA 7100, AlcoScan AL 9000l, AlcoScan AL 9010 і ін.